Video: õppige oma Maci diagnoosima, enne kui selle ametnikuni viite

Te ei pruugi seda teada, kuid teie Macil on sisseehitatud diagnostikatööriist, mis aitab teil riistvaraprobleeme tuvastada enne, kui masina isegi volitatud teeninduskeskusesse toimetate.

Kui teie Mac ilmus 2013. aasta juunis, nimetatakse seda tööriista Apple Diagnostics. See tuli asendama vana Apple Hardware Test (AHT).

Sellele juurdepääsu saamiseks taaskäivitage oma Mac, hoides all klahvi “D” (või “Option + D”, et diagnostikasĂĽsteem Interneti kaudu käivitada – nii et see võib näidata näiteks asjakohaseid tugiartikleid).

Enne asjade alustamist on oluline kõik välisseadmed Macist lahti ühendada (vastupidiselt sellele, mida ma videos teen, hehe), välja arvatud klaviatuur ja hiir, jättes need vooluvõrku. Sülearvutite puhul (MacBook [Air/Pro]), veenduge ka, et arvuti oleks tasase ja piisava ventilatsiooniga pinnal.

Minu puhul, jumal tänatud, probleeme ei leitud. Kuid ekraanil võib olla midagi sellist:

Apple Diagnostics

Apple Diagnostics võib anda teile mõned esimesed sammud tuvastatud probleemide lahendamiseks, kuid enamasti peate võib-olla viima oma Maci Apple’i volitatud teeninduskeskusesse või Apple’i jaemĂĽĂĽgipoodi.

See protseduur on kasulik ka siis, kui ostate kasutatud Maci ja soovite veenduda, et masina riistvaraga pole probleeme, isegi kui see esmapilgul pole nähtav. Siin on näpunäide. ?

[tipdari[dicadoRodrigo Martins]