Video räägib, kuidas Arch Linux loodi

Arch on Kanadast alguse saanud Linuxi distributsioon, mis on langenud tuhandete inimeste kasuks üle kogu maailma, täna saame aru, kuidas ühe edukama süsteemi sünd võttis KISSi (Keep It Simple, Stupid!) Kontseptsiooni ühiskonna jaoks.

Meie kanalikaaslane Tuxi töötuba koostas tõeliselt laheda video, et rääkida Linuxi maailma ühe ikoonilisema jaotuse Arch Linux päritolust. Kallutage toolile ja vaadake, kuidas metsaline süttib:

Arch Linuxi töötas algselt välja Kanada Judd Vinet. Selle arendamist on alati rakendatud koodi minimalismi ja lihtsuse suhtes, lootes alati, et kasutaja saab otsustava osa soovitud sidususe süsteemi toomisel. Archi, nagu seda nimetatakse, üks lahedaid asju on kahtlemata paketihaldur Pacman (Package Mehedager), mis on kirjutatud spetsiaalselt süsteemi jaoks ja mida kasutatakse siiani süsteemipakettide installimiseks, eemaldamiseks, otsimiseks ja värskendamiseks, see tähendab tarkvara haldamiseks.

Arch Linux kasutab mudelit nimega Veerev vabastamine vabastamine, see tähendab, et Archil pole ühtegi “versiooni”, nagu meil on Ubuntus või Debianis. Kasutaja installib süsteemi ainult ühe korra ja ainult värskendab või vähemalt, see on eeldus.

Teine suur esiletõst on AUR-hoidla (Archi kasutajahoidla), mis, nagu akronüüm osutab, on Arch Linuxi kasutajate / arendajate kogukonna hoidla, kust leiate pakette peaaegu kõigile Linuxi jaoks saadaval olevatele programmidele.

Soovitame lugeda:

Kuidas installida Arch Linux lihtsalt ja samm-sammult;

Arch Linux: installimist liidese kohandamiseni;

Algajatele soovitatakse 3 kaardus põhinevat distrot.

Järgmine!