Video: satelliidid, mis avastavad eksoplaneedi saladuse, on juba orbiidil

Pärast eilset nurjunud starti oli tänane missioon edukas ja Sojuzil oli mõni minut enne kella 9 hommikul roheline tuli kustuma. See toob pardale neli satelliiti, sealhulgas Cheops (iseloomustab ExOPlanet Satellites), mis uurib planeete väljaspool meie päikesesüsteemi ja millel on kolme ettevõtte ja arenduskeskuse tehnoloogia, mis on seotud Berliini ülikooli juhitud ESA arenduskonsortsiumis. koostöös Šveitsiga välja töötatud projekt.

Videol on näha laskmist, kuid missiooni üks olulisemaid etappe on Cheopsi eraldamine raketist, mis toimub plaanipäraselt pärast kella 11.

Erilistel puhkudel on õigus kallistustele ja pidustustele.

Cheopsi eraldamine raketist Sojuz “data-title =” Cheopsi eraldamine raketist Sojuz – video: salapärase eksoplaneedi leidev satelliit on juba orbiidil – SAPO Tek “> Cheopsi eraldamine raketist Sojuz

Cheops ei käinud ĂĽksi Sojuz-Fregati raketil, kaasas Itaalia satelliit Cosmo-SkyMed, mis oli tegelikult peamine reisija, ja kolm satelliiti CubeSats, sealhulgas ESPS OPS-SAT. Kõik on “paigaldatud” kolmekorruselise raketi pardale, lahkudes Lõuna-Ameerikas Kourou kosmosesadamast, kokku leppides kell 8.54 hommikul Lissaboni aja järgi.

Erinevate moodulite järkjärguline eraldamine ja plaanid nägid, et Cosmo-SkyMed jagunes esimesena kell 09:17, millele järgnes Cheops kell 11:19. Kella 13.05-ks ennustati OPS-SAT-i jagunemist ja kella 11: 11-ks tuli kõik teised CubeSats raketist eraldada ja orbiidile.

Portugali tehnoloogia rahvusvahelises konsortsiumis

Cheops kaalub 280 kg ja põhiosa tipuga kuubi kujul on 1,5 meetrit. Satelliit on orbiidil umbes 700 kilomeetri kõrgusel, kuhu ta jääb kolmeks ja pooleks aastaks.

Teie teleskoobi abil mõõdetakse teiste tähtede ümber pöörlevatelt planeetidelt lähtuvaid väga kergeid valguse variatsioone. Selle saavutamiseks suutis teleskoop mõõta heleduse muutusi suurusjärgus 0,0001%. See on esimene kolmest missioonist koosnevale reale, mis hõlmavad ka Platonit ja Arielit, mis on kavandatud järgmisel kümnendil, eesmärgiga tegeleda planeetide teadusliku uurimise erinevate aspektidega. kaugeim.

Satelliit loodi Berni ĂĽlikooli juhitud konsortsiumi kaudu ESA ja Ĺ veitsi partnerlusel ning sellel on “oluline panus” kĂĽmnelt teiselt Euroopa agentuuri liikmesriigilt, sealhulgas kolmelt ettevõttelt ja Portugali uurimiskeskusest.

Vastavalt Portugali kosmoseagentuuri Portugal Space, astrofĂĽĂĽsika ja kosmoseteaduste instituudi ning Cheopsi teadusliku komponendi eest vastutava Deimos Engenharia avaldusele.

Kaasatud olid ka Portugali ettevõtted FreziteHP ja LusoSpace, kes olid esimesed, kes kujundasid ja tootsid varjualuseid, mis tagaksid, et seadmed toetaksid kosmose äärmuslikke soojusamplituute.

Seda missiooni saab jälgida ka vahetult järgnevatel tundidel, sekkudes mitmetesse arendusega seotud teadlastesse ja teadlastesse, kes jälgivad järgnevaid aastaid ja analüüsivad andmeid.