Videotöötlus koos Blenderi, võimsa ja vähe uuritud tööriistaga!

Blender 3D on väga võimas ja tasuta tööriist, mida saate kasutada Windowsis, Linuxis ja macOS-is, üks selle ulatuslikest ressurssidest on videote redigeerimine ja loomine, räägime sellest veidi.

Järgmise teksti kirjutas meie EAD Diolinuksi professor Júlio César Fernandes Neto, kontrollige:

Tere. Kirjutan esimest korda Diolinuxi ajaveebi, seega tänan Dionatanit võimaluse eest teiega Blenderiga videotöötlusest rääkida.

Segmendis, kus domineerivad varalised lahendused, kasvab piraatluse kasutamine. Kuid piraatlusega püütakse sageli jääda mugavustsooni. Pole mingit probleemi, kui eelistate eksklusiivseid lahendusi, millest igaühel on oma vajadused. Aga miks mitte laiendada alternatiivide spektrit?

Turu domineerimisel pole toote kvaliteediga lineaarset seost. Seetõttu otsivad paljud inimesed aeglaselt alternatiive, mis võivad säästa finantskulusid või kannatavad piraatlusest peavalu.

Vaata ka: Velvet Blender videotöötluseks.

Ma produtseerisin YouTube’i jaoks video, sarja nimega Cosmos, autor Carlos Sagaz (paroodia tunnustus Cosmosele, autor Carl Sagan). Ma kasutan Adobe paketti, kuid olen valmis asendama kõik oma lahendused tasuta alternatiividega, eriti pärast seda, kui After Effectsil on viga, millest peaaegu puuduvad stseenid, kuhu olen palju aega investeerinud.

Olin väga üllatunud, Blender sündis.

Blender on 3D-manipuleerimisprogramm ja see on väga võimas. Blenderi fond annab aeg-ajalt välja muidugi Blenderis tehtud lĂĽhifilme. Suurepärane näide on Short Sintel, mis on saadaval YouTube’is. Mitte ainult YouTube’is, sest saate alla laadida kõik kasutatavad 3D-projektid ja nende kohta teavet saada. Agent 327 on praegu tootmises, plaanis on see mängufilmina kinodes avaldada.

Blender pole 3D-manipulaator mitte ainult – nagu oleks see laps. Talle kuulub ka videohelilooja. See tähendab, et sellel on vähemalt sama potentsiaal kui After Effectidel. Kuid on ka täiendavaid ĂĽksikasju, mis on väga asjakohased. After Effects on 2D helilooja, millel on mõned 3D-võimalused. Algne Blender on 3D, mis tähendab, et see teeb seda, mida Adobe lahendused ei tee.

Lisaks kompositsioonile on Blenderil ka videotöötlus, mis on minu mõte selles artiklis. Helilooja eesmärk on luua keerukaid digitaalefekte, samas kui toimetaja eeldus on lihtsalt videote jaoks ajajoonte loomine (sh helilooja loodud stseenide importimine), lisades üleminekud ja efektid, mis on piisavalt lihtsad, et heliloojat ei oleks vaja.

Blenderi videoredaktoris on RGB paraadid ja muud tüüpi graafika, mis aitavad meil palju värvi ja kontrasti kontrollida. Samuti on võimalik lisada maske ja animatsiooniefekte võtmekaadrite ja reguleerimiskihtide kaudu, et illustreerida Blenderi mõnda keerukaks peetavat atribuuti. Rääkimata metaribast, millel on sarnane näpunäide Sequences in Premiere.

Asutasin laagri helilooja Blenderi juurde, sest tal on veidrusi, mis mulle väga meeldivad, nagu originaalsed otseteed ja õigeaegsus. Üllatas ka programmi stabiilsus, mida ma oma Kdenlive kogemuses ei tundnud.

On mitmeid subjektiivseid ja objektiivseid tegureid, mis panevad meid seda või teist lahendust valima. Seega kutsun teid selle artikli lõppsõnana proovima Blenderit oma videotöötlusprogrammina ja võib-olla ka 3D-manipulaatorina.

Ja kui te arvate: “Wow, kui tore on seda kursust läbida!” Noh, te ei jäta ootamata jätmist, olge Diolinuksi ajaveebi ja kanaliga kursis järgmistel päevadel.

Järgmine!