Viie aasta pärast on Pinterest seal, kus ta soovib olla – e-kaubanduse jaoks

See on üks suurimaid sotsiaalvõrgustikke maailmas, ehkki kaugel sellistest nimedest nagu Facebook ja Twitter. Firmal ametlikel andmetel on Pinterestil 70 miljonit aktiivset kasutajat, kellest 85% on naised. See on nüüd veebiplatvorm, mis teenib raha lojaalsele vaatajaskonnale ja mida on kogutud alates 2010. aastast, kui ta käivitas nupu Osta.

Kasutaja korkplaadi moodustavate artiklite kõrvale ilmub nupp. Mood, sisustus, kunst ja fotograafia on Pinteresti tugevaimad valdkonnad ja siiani on neid rahaliselt uuritud ainult teatud publikute reklaamimise kaudu.

Tõsine e-kaubanduse panus sĂĽndis pärast seda, kui Ameerika ettevõtete uuringud näitasid, et enamik kasutajaid – ĂĽle 80% – soovisid platvormilt osta või ostsid toote, kuna olid seda Pinteresti kaudu näinud.

Praegu on ostuvõimalus saadaval ainult iPhone’is ja iPadis, kui see jõuab kuu lõpuks iOS-i, samal ajal kui Androidi uudised jõuavad kohale suvel, ĂĽtleb The Verge.

E-kaubanduse segmendi reaalne sisenemine on saadaval nupuga „Osta see” – osta see tõlkes tasuta – kahes miljonis artiklis. Pinterestil on loodud 1 miljard korgilauda ja see postitab 50 miljardit pilti.

Pinteresti väärtus on praegu 11 miljardit dollarit, kuid arvestades ettevõtte viimast käiku, võib selle väärtus järgmisel investeerimisringil kiiresti ja märkimisväärselt tõusta.