Viis funktsiooni, mille saate oma Androidis keelata või eemaldada

Meie Androidi kasutuskogemuse parandamine on alati arenev. Nipid, mida teadsite aastaid tagasi täna, on erinevad. Nii et versioonide kaupa muutuvad meie nõuded ja kasutajakogemuse parem määratlus saab teise osa. Tõin teile viis lihtsat näpunäidet selle kohta, mida saate oma nutitelefonist ainulaadseks muuta.

1 – automaatne heledus

Automaatne heledus on käed roolis ja see on ka suur asi. Soovitan teil jätta see lubatud ainult siis, kui see funktsioon on teile kasulik, kui muudate alati erineva valgustusega keskkonda või vihkate ärgata ja näha tõeliselt heledat telefoni ekraani. Suur heledus tähendab suurt akukulu ja heledus automaatselt ruutu.

Ekraan on üks komponente, mis mõjutab teie seadme energiatõhusust kõige rohkem. Kui teil on probleeme aku liiga kiire tühjenemisega, proovige enne energiasäästufunktsiooni sisselülitamist alati automaatne heledus välja lülitada ja valgus madalaks jätta. Valguse paremaks reguleerimiseks vähese valguse tingimustes, näiteks öösel või lugemise ajal, soovitan lülitada automaatvalgustus öisele režiimile. Siit saate teada, kuidas:

Öörežiimi ekraani heleduse näpunäited

Automaatne heledus ja öörežiim / © NextPit (ekraanipilt)

2 – vabanege paisutajatest

Pole midagi hullemat kui toote ostmine ja komplektide rakenduste, mängude ja demoversioonide kandmine asjadest, mida te ei ostnud ega tellinud. Lisaks aku jõudluse häirimisele mõjutavad üleliigsed rakendused süsteemi toimimist taustaprotsesside hoolduse ja seadme sisemälu tõttu.

eemaldage viimane näpunäide

Puhastab andmeid ja eemaldab pahavara / © NextPit (ekraanipilt)

Desinstallige see. Kas Play poodi kaudu, mis on osa sĂĽsteemis installitud rakendustest, või lihtsalt keelake need. Kui teil pole võimalust kustutada kolmandate osapoolte rakendusi, mida nimetatakse bloatware’iks, siis tĂĽhjendage vahemälu, kustutage andmed ja katkestage ka aktiivsed protsessid, klõpsates nupul “sundpeatus”. Seda tehes ei saa ta enam Google Plays värskendusi ja jääb “magama”, võttes väga vähe ruumi.

3 – vähendage animatsiooni kiirust

Ei saa kuidagi. Iga kord, kui saan uue nutitelefoni, aktiveerin esimese asjana arendaja menüü ja vähendan süsteemianimatsioonide aega. Seetõttu ilmuvad ja kaovad menüüd ja liidesed kiiremini, lühemate animatsiooniefektidega. Nii toimige järgmiselt.

  • Juurdepääs Androidi seadete menĂĽĂĽsse;
  • Kerige alla viimase võimaluseni või selle ekvivalendini, mis kannab nime „Teave telefoni kohta”;
  • Valige selles menĂĽĂĽs “Versiooninumber” või “Koosta” ja klõpsake seda valikut kuni 10 korda;
  • Naaske Androidi peamisesse konfiguratsioonimenĂĽĂĽsse ja leidke „Developer Menu” või „Developer Options”;
  • Selles menĂĽĂĽs peate kerima alla ja leidma jaotise “Animatsioonid”;
  • Valige suvandid “Akna animatsiooni skaala” (animatsiooni aeg kuni akna ilmumiseni), “Ăślemineku animatsiooni skaala” (animatsiooni aeg akende vahetamisel) ja “Animatori skaala” (animatsiooni kestus);
  • Vähendage selle valiku iga väärtust 1x-lt (mis on tavaliselt vaikimisi) väärtusele 0,5x.
voceagoraeumdeveloper Arendaja menüü / © NextPit (ekraanipilt)

Kui olete seiklusrikkam teema, lülitage animatsioon selles samas menüüs täielikult välja. Ainus asi on see, et mõnel rakendusel võtab teabe laadimine kauem aega, kuna animatsioon aitab mõnel juhul teabe eelkoormust varjata.

4 – Vibratsioon ja heli

Taktiilne reageerimine on suurepärane inimestele, kellele meeldib süsteemilt oma tegevuste kohta tagasisidet saada, olgu siis klaviatuuril, numbrivalijal, süsteemi sirvimisel või telefoni helisemise tuvastamisel. Olen üks neist, kes elab režiimis Mitte segada, absoluutses vaikuses. Mulle ei meeldi märguannete heli, vibratsioon ega puutetundlik reageerimine, mis muudab navigeerimise süsteemis halvemaks.

Avades Seaded> Helid ja märguanded, saate summutada igasuguse heli või vibratsiooni, mida teie nutitelefon võib tekitada, isegi helin, mis näitab, et aku on alanud.

kõlabDealquealarmevibracao Telefonihääl / © NextPit (ekraanipilt)

5 – Peatu, Google

Android-nutitelefoni ostmisel nõustute automaatselt Google’i reklaamireeglitega. Lepime kokku, et keegi pole Androidi, tootjate kasutustingimusi jms lugenud. Igal juhul pidage meeles, et saate piirata teabe hulka, mida Google teie kohta saab. Minge sĂĽsteemi seadete menĂĽĂĽsse, leidke Google’i valikud ja klõpsake siis nuppu “Reklaamid”.

anunciosdogoogleoreoone Google Adsi isikupärastamine / © NextPit (ekraanipilt)

Näete, et saate valida, millised rakendused saavad teie Google’i kontot reklaamide kohandamiseks kasutada. Kui seda suvandit teile ei kuvata, siis lihtsalt keelake teine ​​valik nimega „Reklaamide isikupärastamise väljalĂĽlitamine”. Telefoni installitud rakenduste ja mängude õigusi saate ka eraldi kontrollida, nagu ma selgitan allolevas artiklis:

Milliseid neist nõuannetest olete oma Androidis juba järginud? Neid on veel? Jätke see allpool toodud kommentaaridesse.