Viis kasulikku ja vähetuntud rakendust, mida saate oma telefoni alla laadida

Androidi ja iPhone’i (iOS) rakendused võivad pakkuda väga kasulikke funktsioone, isegi kui need pole nii tuntud. Seirevahendite järgi Statista, Google Play pood koguneb, kuni 2019. aasta septembrini on allalaadimiseks saadaval rohkem kui 2,4 miljonit rakendust, samas kui App Store pakub allalaadimiseks 1,8 miljonit tarkvara.

Järgnevas loendis oleme kokku pannud viis tasuta programmi mobiiltelefonidele, millel on lõbus disain, hästi töötavad ja kasulikud funktsioonid, kuid mis pole Google’i ja Apple’i sĂĽsteemide kasutajate seas eriti populaarsed.

Pahatahtlikud rakendused võivad iPhone’i aeglustada; oska ennast kaitsta

1/6 loendist leiate kasulikke rakendusi tootlikkuse säilitamiseks ja rutiini parandamiseks – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Loendid toovad kasulikke rakendusi tootlikkuse säilitamiseks ja rutiini parandamiseks – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Kiire transkriptsioon

Kiire transkriptsioon on Google’i rakendus, mis transkribeerib heli reaalajas, samal ajal kui teie nutitelefon salvestab. Selle rakenduse on välja töötanud Google Research Labs ja see on omamoodi eksperimentaalne versioon Google Recorderist – salvestist, mis debĂĽteeris Pixel 4-l ja töötab samamoodi. See võib aidata õpilasi, kes peavad õppetundides osalema, seletustest kõrvale juhtimata, või ajakirjanikke, kes soovivad intervjuude eraldamiseks aega kokku hoida.

Rakenduse avamisel hakkab see kohe salvestama ja hakkab ekraanil olevat heli kopeerima. Subtiitreid saab säilitada kuni kolm päeva ja on võimalik seadistada mitu kuulamiskeelt. Mis puutub Google’i telefonides olevatesse rakendustesse, siis pole helimälul midagi pistmist ärakirjadega. IPhone’i jaoks on olemas Transkribeerimine – kõne tekstiks.

Kaks kuuest Google’i rakendusest transkribeerivad heli reaalajas mobiilis – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Google’i rakendus kirjutab mobiilseadmes heli reaalajas ĂĽmber – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Magav helistaja saab kasutada äratuskella Shake-it õigeaegseks ärkamiseks. Androidi ja iPhone’i rakendus töötab kummalisel viisil: kui see plaanitud ajal helisema hakkab, peatub see ainult siis, kui kasutaja näiteks raputab telefoni mitu korda või karjub teatud aja jooksul telefoni. Samuti on võimalik konfigureerida hĂĽpikaknaid, mis sunnivad inimest enne tegutsemist käske lugema ja mõtlema, mida teha. Lubadus on, et selle trikiga on kasutaja sunnitud äratama alarmi vaigistama.

3/6 Raputa – see on äratuskell, mis vaigistab alarmi kummaliste toimingutega – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Raputa seda – see on äratuskell, mis vaigistab äratuse uudishimuliku toimega – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Transkribeerija ja heli tekstiks WhatsAppi jaoks

WhatsAppi, Androidi ja iPhone’i WhatsAppi heli tekstiks transkribeerija on ajasäästlikud rakendused neile, kes saavad WhatsAppis tavaliselt palju kõnesõnumeid. Mõlemad kuulavad heli vaikselt ja muudavad sisu mõne sekundi jooksul loetavaks tekstiks. See funktsioon väldib pika heli kuulamist sobimatul ajal ja võimaldab kirjutada olulist öeldut. Lisaks on transkriptsioon ĂĽks viis heli siniste kontrollide vältimiseks.

Mõlemas süsteemis konfigureerige lihtsalt keel ja jagage vastuvõetud heli rakendusega, et ärakirja ekraanil kuvada. Androidis valige lihtsalt üleslaadimiskuval „Transkriptsioon”. IOS-is peate enne saatmist veenduma, et jagamismenüüs kuvatakse valik „Heli tekstiks”.

4/6 Transkribeerija ja heli tekstiks transkribeerib WhatsAppi heli mobiilseadmes – Foto: reprodutseerimine / Paulo Alves

Transkribeerija ja heli teksti kopeerib WhatsAppi heli mobiilis – Foto: reprodutseerimine / Paulo Alves

PicsArt Animator on mobiilseadmete võimsate funktsioonidega animatsiooniredaktor. See rakendus on saadaval Androidile ja iPhone’ile (iOS) ning sellel on lihtsad käsud laval olevate märkide liikumise reguleerimiseks ja elementidele efektide lisamiseks. Samuti on võimalik muuta ajaskaala reĹľiimis, toetades mitut lugu, mis kõik sobivad telefoni mikrofoni kaudu kaaderhaaval animatsiooni ning redigeerimise, joonistamise ja hääle salvestamise tööriistadega.

Väljaande lõpus on kasutajatel võimalus salvestada mitmes videoformaadis ja GIF-vormingus WhatsAppi kaudu saatmiseks. Sellel rakendusel on tasuta rakenduse jaoks palju funktsionaalsusi, kuigi see sisaldab pärast sisu eksportimist animatsioonis vesimärki.

5/6 PicsArt Animator võimaldab teil Androidis ja iPhone’is animatsioone luua – Foto: Reproduction / Paulo Alves

PicsArt Animator võimaldab teil luua animatsioone Androidis ja iPhone’is – Foto: Reproduction / Paulo Alves

New Habit on Androidi jaoks mõeldud rakendus, mille eesmärk on aidata kasutajatel välja töötada uusi harjumusi, olgu see siis rohkem liikumine, õppimine, vee joomine või varem tõusmine. Rakendus võimaldab teil seada igapäevaseid eesmärke ja lõplikke eesmärke ning jälgida päevade kaupa edusamme, kui väikesed ülesanded on täidetud. Näiteks matkarežiimi loomisel võib olla võimalik luua lihtne vorm, mis küsib, kas päeva eesmärgid on täidetud või mitte. Valimiseks on ka mitu valmis ettepanekut.

Harjumuste jälgimiseks on mitu rakendust, kuid New Habits paistab Google Play poes silma selle poolest, et neid on iga päev lihtne kasutada ja seetõttu on neist raskem lahkuda. Idee on selles, et pärast esmast seadistamist peab inimene nuppu vajutama ainult iga kord, kui soovib saavutust salvestada. Hea valik iPhone’i jaoks on Habit – Daily Tracker, millel on sarnane ettepanek.

6 harjumust 6-st võimaldab teil luua pikaajalisi eesmärke, mille eesmärke jälgitakse igapäevaselt – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Harjumused võimaldavad teil luua pikaajalisi eesmärke iga päev jälgitavate eesmärkidega – Foto: Reproduktsioon / Paulo Alves

PicsArt: õppige kõike rakenduste muutmise kohta

PicsArt: õppige kõike rakenduste muutmise kohta