Viis parimat Linuxi jaotust, mille saate oma Pen Drive’ilt haarata

Linux on nii pehme ja tehnoloogiaga integreeritud, et unustame, et see on “lihtsalt” tuum ja kuna tuum on lihtsalt osa sĂĽsteemist, näiteks “töökorras” (funktsionaalses mõttes), jäetakse see sageli suuruse / tähtsuse suhte osas tähelepanuta. Kui kasutate veebisaiti kernel.org Märkate, et Linuxi kernel on suhteliselt väikese suurusega, eriti arvestades selle potentsiaali.

Vähem kui 100 MB mahus on teie käsutuses kogu Linuxi tuum, see tähendab, et saate laadida maailma enimkasutatud tuumad ükskõik millisele mälupulgale või mälukaardile.

Mõnikord, kui mõtlete: “Kas on võimalik luua distro, mis sisaldab ainult Linuxi kernelit ja selle toimimise põhitõdesid?

Ja vastus on suur JAH (andes carpado keerdkäigu)! Selle kontseptsiooniga jaotusi on tegelikult palju, mõned isegi kuivatavad kerneli väiksemaks, uskuge või mitte!

Vaata ka: Parim Linuxi levitamine nõrkade arvutite jaoks

Selles artiklis ma näitan teile 5 tasku Linuxi levitamine see, mis mulle kõige rohkem meeldib ja imetleb; arvestades, et nimekiri pole paremast halvemani või vastupidi korras, siis lihtsalt sorteerin selle isikliku maitse järgi. Ole nüüd?

5 – Slax (210 MB)

Slax

See sobib hõlpsalt Pen Drive’i, kasutab KDE keskkonda ja põhineb traditsioonilisel Slackware Linuxi distributsioonil. Slax on Slackware (Slack for the intimate) uuesti kompileerimine, mille eesmärk on sisaldada võimalikult vähe sõltuvusi, see hoiab distro väga kuivana ja võimaldab siiski laias valikus tarkvara.

– Laadige alla Slax.

4 – Slacko Puppy Linux (234 MB)

Slacko kutsika Linux

Kutsikate Linuxi ei saa sellest loendist välja jätta, eriti pärast Slackware-põhise projekti ĂĽhendamist (vt tagasi), levitamist soovitatakse kõigile, kes soovivad minimalistlikku sĂĽsteemi ja / või kellel on väga vana arvuti (tõesti). Mul on ĂĽks neist suurtest arvutitest, “mesilaskast”, nagu me seda täna nimetame (tema hĂĽĂĽdnimi on Darth Vader), valgetest inimestest, kes on ajaga kolletunud, teate? Jah, kutsikas päästis ta mõnda aega. Liides on segu JWMist ja Openboxist.

– Laadige alla Slacko kutsikas

3 – Bodhi Linux (563 MB)

Bodhi Linux

Bodhi Linux (Bodhi, mitte Bode, ok?) Kas see on minu arvates võib-olla kõige ilusam minimalistlik distro. See põhineb Ubuntul ja kasutas pikka aega valgustusliidest (selle nime kirjutamine võttis mul aega), kuid muutus hiljuti “uueks” nimega Moksha Desktop; tsitaat “novas” on tingitud asjaolust, et mokša ja kahvel ning valgustusajastu tagajärjed 17 on vähemalt välimuselt palju parem.

Ei saa öelda, et allalaaditav fail oleks väike, kuid see on palju väiksem kui tänapäevased populaarsed distrod on valmis; Arch Linux, Gentoo, Ubuntu Mininal, Debian Net Install jms pole sel põhjusel selles artiklis lisatud.

Aga ma tõesti tahan väikest distro! Sama? Siis vaata järgmist!

– Laadige alla Bodhi Linux

2 – SliTaz (35 MB)

SliTaz

– Dionatan, kas sa ei teinud seal numbrites viga? Kas see ei kaotaks nulli?

Jah ei! 35 MB ja kõik! Kas soovite teada midagi veelgi muljetavaldavamat? SliTaz vajab töötamiseks ainult 48 MB RAM-i! Okei … see on tõsi ainult siis, kui installite selle otse, kui LiveCD kaudu käivitada, võtab see 190 MB, kuid see on siiski hea.

Kui teie arvuti ei saa seda käivitada, on parem osta tellis! lol …

Ilmselt on see nii väikese suuruse juures lihtne, kuid täielik süsteem. See näitab, kui palju Linuxi saab optimeerida, eks? SliTaz pakub täielikku ja väga funktsionaalset graafilist töökeskkonda, mis põhineb ka LXDE-l ja Openboxil.

– Laadige alla SliTaz

1 – väike Linux

Pisike Linux

Siin on mõned kummalised faktid Väike sĂĽdamik: Algselt oli see kahvli teine ​​”kääbusdistroo”, mida selles loendis ei kuvata Neetud väike Linux, suurepärane … ma arvan, et nimi ĂĽtleb kõik, eks? Täna on Tiny Core väga huvitava kontseptsiooniga iseseisev projekt; Mis on: kui vähe saame ettevõttest lahkuda ja ikkagi töötada? Okei, pole midagi head, see originaal “Põhiprojekt on ĂĽlimoodulipõhine sĂĽsteem koos kogukonna loomise laiendustega.” Aga minu oma on lahedam, ĂĽtle mulle tõtt! = D

Neetud väike Linux (projekti esialgne alus) on ainult 50 MB suurune distro ja Tiny Core? Nad ĂĽritavad teha võimalikult väikest asja! Milleks? Ei tea… “Miks anda“, Arvasin, et see oleks suurepärane vastus.

Pisikesel tuumal on 3 erinevat versiooni “Tuum “ lihtsalt on (kurgus), Suurus on 8 MB!

Muidugi pole sellises suuruses isegi graafilist liidest, see on lihtsalt kest (terminal), kuid kui terminal pole teie asi, ärge muretsege; suuruselt liiga kaugele minemata oleme “TinyCore (standardversioon) ”, sellel versioonil on 12 MB suurune ning sellel on graafiline keskkond (muide ĂĽlaltoodud pildil olev) ja see toetab internetti ainult kaabli kaudu.

Need, kellel on tagavaraks Pen Drive (vau!) Ja kes tahavad seda kasutada, on hämmastav 64 MB suurune, Saate alla laadida “CorePlus ‘; Lisaks juhtmetega võrkude toetamisele on sellel ka WiFi-tugi.

Graafiline liides pole ĂĽldse selge, see toetab ainult X.org-i ja sellel on akende kujundamiseks dĂĽnaamilised teegid, mis on seotud FLTK / FLWM-iga.

– Laadige alla Tiny Core Linux

Koos?

See on minu nimekiri Linuxi taskusüsteem, kui teil jäi märkamata mõni kommentaar, mis teile tuttav või meeldis, tsiteerige seda julgelt blogikommentaaride kaudu, tahan kuulda, mida te arvate!

Kas olete tootmises katsetanud või kasutanud? Teie jaoks on väga huvitav jagada oma kogemusi teiste lugejatega!

Ahh … ja veel ĂĽks näpunäide! Kas teadsite, et saate kõik need jaotused ĂĽhte Pen Drive’i panna?

Tutvuge Multiboot-tööriistadega, klõpsates siin, nii et saate neid kõiki kasutada igal ajal.

Kas teile meeldis artikkel? Nii et toetage meie tööd, jagades seda postitust oma lemmik suhtlusvõrgustikus, klõpsake lihtsalt allolevat nuppu! Märkige sõbrad, kes ütlevad: Vaadake! Leidsin teie Xuxa PC-le lahenduse! = D

Järgmine!