contador gratis Saltar al contenido

Viis parimat programmi aku kestuse analüüsimiseks Diagnostika ja täiustused

Viis parimat programmi aku kestuse analüüsimiseks Diagnostika ja täiustused

Aku on oluline osa sülearvutist ja on väga oluline, et see oleks heas seisukorras, et riistvara ideaalselt funktsioneerida. Aja jooksul ilmnevad sageli akutõrked, näiteks laadimistaseme indikaatori kõikumised ja lühem kogu laadimise kestus ning laadimata jätmine. Aku jõudlust pole aga alati lihtne diagnoosida, sest Windows ei paku selle juhtimiseks piisavalt teavet.

LOE: 5 asja, mida sa ei tohiks oma sülearvutil kunagi teha

Seetõttu võib osutuda vajalikuks kasutada kolmanda osapoole programmi. Järgmises loendis on viis tarkvaravalikut arvuti aku kontrollimiseks. Nad analüüsivad aku eluiga, võimaldades vältida kahjustusi kalibreerimise ja parandusetappide kaudu või teades isegi õiget aega uue asendamiseks.

1 6-st Windowsist esitas algselt aku, kuid ei täpsustanud seda Foto: Isabela Giantomaso / TechTudo

Windows tõi algselt aku, kuid ei täpsustanud seda Foto: Isabela Giantomaso / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Powercfgi aku aruanne

Powercfg on Windowsi käsutööriist, see tähendab, et selle kasutamiseks ei pea te alla laadima kolmanda osapoole programmi. See on saadaval käsuviiba kaudu aadressilt powercfg / batteryreport code (ilma jutumärkideta). Käivitamisel genereerib see aadressi C: Kasutajad YourName battery-report.html. Topeltklõpsake faili brauseris avamiseks.

2 / 6BatteryReport on ehtne Windowsi tööriist Foto: Reproduo / Gabrielle Ferreira

BatteryReport on ehtne Windowsi fototööriist: Reproduo / Gabrielle Ferreira

See tarkvara kordab täpseid aruandeid arvuti aku ajaloo kohta ning sisaldab teavet aeg-ajalt komponentide jõudluse ja mahutavuse kohta. Lisaks näitab see aku kasutamist viimastel päevadel ja selle mahtu vastavalt laadimise protsendile. Samuti teatas arvuti allalaadimiseks vajalik kestus ja aeg. Kui aruanne näitab dramaatilist arvude erinevust, võib olla vajalik aku välja vahetada.

BatteryInfoView on Windowsi jaoks tasuta programm, mis genereerib teavet teie arvuti aku kohta. See programm pakub lisaks aku seisundile ning laadimis- ja tühjenemistsüklitele täielikku teavet praeguse mahu ja täieliku laadimise kohta. Teine ekraan pakub üksikasjalikku analüüsi energia oleku, aja ja vabastamisväärtuste logaritmi kohta.

3/6 Analüüsige aku tööaega lihtsa liidese kaudu. Foto: Reproduo / Gabrielle Ferreira

Analüüsige aku tööaega lihtsa liidese kaudu. Foto: Reproduo / Gabrielle Ferreira

Programm võimaldab seda teavet ka eksportida TXT- või CSV-faili, mis on ideaalne aku viitamiseks ja pikaajaliseks võrdlemiseks. Selle programmi saab alla laadida ametlikult veebisaidilt (nirsoft.net/utils/battery_information_view.html).

BatteryInfoView tugevuseks on see, et see kuvab ühes kohas üksikasjalikku teavet aku kohta, võimaldades kasutajatel tuvastada muutused seadme mahtuvuses. Lisaks on patareide jälgimiseks võimalik programmi aken paigutada muude rakenduste kohale. Kuid tarkvaral pole võimalust akupalke kuupäeva järgi filtreerida, samuti pole sellel diagrammi kulumiskiiruse mõõtmiseks aja jooksul.

BatteryMon on programm, mis jälgib aku laadimist graafikute abil reaalajas. Seda kuvatakse kogenumatele kasutajatele, kuna sellel on keerulisem liides ja võimalus andmete visualiseerimist isikupärastada. Programmis on võimalik konfigureerida teatisi aku taseme, pinge ja temperatuuri kohta ning võrrelda ja analüüsida praegust aku mahtu varem kogutud akudega.

4 of 6Aku juhtimine takistab arvutil energiat vabastamast. Foto: Reproduo / Gabrielle Ferreira

Aku kontrolli all hoidmine takistab arvutil energia vabanemist. Foto: Reproduo / Gabrielle Ferreira

Sellel programmil on graafik, millel on teabe ristumise funktsioon, y-teljel on protsentuaalne koormusaste ja proovivõtuaeg x-teljel. Samuti on märke praegusest täitmismäärast, tasude muutumise suundumustest ja võrdlustest seoses teenistusajaga. Selle programmi saab tasuta alla laadida (passmark.com/products/batmon.htm).

BatteryCat on lihtne ja ideaalne liideste programm tavakasutajatele. See on jagatud kolme ossa: laadimise olek, mahutavus ja aku tsükkel. Võimalik on kontrollida praeguse ja maksimaalse koormuse numbreid ning hetkeolukorda originaalide suhtes. See programm on tasuta ja Windowsi jaoks saadaval (sourceforge.net/projects/batterycat/).

5/6 Ideaalne patarei neile, kes on võhikud. Foto: Reproduo / Gabrielle Ferreira

Ideaalne akukate neile, kes on selle teema võhikud. Foto: Reproduo / Gabrielle Ferreira

BatteryCat võimaldab teil juurdepääsu aku ajaloole ja andmete salvestamist koos algse kuupäevaga. See funktsioon on väga oluline kasutajatele, kellele meeldib tulemusi võrrelda, kuidas aku välja vahetada. Selle jaotise teavet värskendatakse programmis iga kümne sekundi järel. Programmi nõrkus ei võimalda ekraanil kuvatavate andmete filtreerimist.

BatteryCare on ideaalne programm arvuti aku jõudluse ja kasutamise optimeerimiseks. See algoritm võimaldab laadimis- ja lossimistsüklit jälgida ja kontrollida. Peaaknas kuvatakse kogu detailne teave aku kohta, nagu on prognoositud, ning kogu maht, pinge ja kulumise tase. BatteryCare jälgib ka protsessorit, kõvaketta temperatuuri ja annab hoiatuse, kui arvuti saavutab teatud kõrge temperatuuri.

6/6 Teage aku tsüklit ja millal seda uue vastu vahetada. Foto: Reproduo / Gabrielle Ferreira

Teage oma aku tsüklit ja millal seda uuega asendada. Foto: Reproduo / Gabrielle Ferreira

Programm salvestab kõik saadud andmed oma andmebaasi, hõlbustades pikaajalist juurdepääsu. Samuti salvestatakse kalibreerimisprotsess, näiteks kalibreerimise kuupäev ja arv. See tööriist avab võimaluse võrrelda numbreid erinevate patareide vahel, nii et saate analüüsida, milline neist sobib kõige paremini teie soovitud jõudlusega.

Sülearvutid on tasuta; Mida teha? Esitage TechTudo foorumis küsimusi.

Android: neli näpunäidet aku kestvuse suurendamiseks

Android: neli näpunäidet aku kestvuse suurendamiseks