UserBenchmark: kuidas leida arvuti jõudlust | Utiliit

Viis programmi arvuti puhastamiseks ja arvuti kiiremaks muutmiseks Tootlikkus

Arvutid tuleb pärast mõnekuist kasutamist üldiselt puhastada ning allalaadimiseks on olemas tasuta programme, mis võivad selles osas abiks olla. Kasutamata või rikutud failid, küpsised, prügikastis olevad esemed, mälu, salvestusruum ja muud punktid võivad teie arvutit aeglustada. Enne kui kulutate raha masina parendamiseks uute komponentide ostmiseks, tasub proovida see kõik eemaldada ja failidest ülevaade saada, mis aitab palju muuta teie arvutit iga päev kiiremaks ja tõhusamaks. Üks populaarsemaid tarkvarasid on portugali keeles töötav CCleaner, millel on tasuta allalaaditav versioon. Kuid ta pole ainus: Glary ja Clean Master pakuvad väga huvitavaid erinevusi. Kontrollige arvuti puhastamiseks ja arvuti kiiremaks muutmiseks mõeldud programmide loendit.

Siit saate teada oma arvuti RAM-i puhastamiseks parimat programmi

Vaadake näpunäiteid arvuti kiiremaks muutmiseks ilma midagi installimata

Vaadake näpunäiteid arvuti kiiremaks muutmiseks ilma midagi installimata

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

CCleaner Free on üks täiuslikumaid turul olevaid arvutipuhastusprogramme. "Tasuta" versioon võimaldab teil analüüsida brausereid ja installitud programme, et leida vahemälu, küpsiseid ja muud teavet, mis võtab ainult teie arvutis ruumi ja kiirust. See protseduur võtab mitu minutit (üksuste puhastamine ja kustutamine). CCleaneril on endiselt võimalus masinas olevat registrit puhastada, tuvastada faililaiendeid, programme, fonte, vananenud programme ja kõike muud, mis võib põhjustada mootori aeglustumist.

Üks 5CCleanerist on üks täielikumaid arvutipuhastusprogramme. Foto: Reproduo / Barbara Mannara

CCleaner on üks täielikumaid arvutipuhastusprogramme.Foto: Reproduo / Barbara Mannara

Tööriistas on kettaanalĂĽsaator, brauseri pistikprogramm, on võimalik hallata sĂĽsteemiga käivitatavaid programme (ja mõned neist kustutada, et muuta arvuti kiiremaks ĂĽhenduse loomiseks), teostada sĂĽsteemi taastamine ja seadme puhastamine – mida saab kasutada kohalike või väliste ketaste jaoks. Samuti on võimalik planeerida kindel päev, et puhastamine toimuks automaatselt. Sellel programmil on kaasaskantav versioon (installimata) Windowsi ja macOS-i jaoks.

Clean Master for PC on tasuta allalaaditav ja sellel on ingliskeelne liides. Värviline paigutus, millel on suur nupp "Skaneerimine", mis lihtsustab kasutatavust. See analĂĽĂĽsib installitud brausereid, programme, sĂĽsteeminõudeid, Windowsi registri nõrkusi ja otsib isegi pahavara – või faile, mis võivad olla masinas ohtlikud. AnalĂĽĂĽsi ja puhastamise lõpus kuvatakse vabanenud ruum. Eeliseks on see, et Clean Master pakub ka arvuti kiiruse kiirendamise võimalust, sĂĽsteemi skaneerimisega, mis on selle funktsiooni jaoks kohandatud.

2/5 Clean Masters pakub personaalarvutite kiirendeid ja isikupärastatud analüüsi fotodest: Reproduo / Barbara Mannara

Clean Master pakub personaalarvutite kiirendeid ja isikupärastatud analüüsi fotodest: Reproduo / Barbara Mannara

Veel üks esiletõst on peamiselt privaatsusele suunatud analüüs: seega ei riski kasutajad oma kaamerate, mikrofonide või failide kaitsmata hoidmisel või näiteks sobimatute programmide või brauseri juurdepääsu korral. Lõpuks võimaldab see tarkvara teil meeles pidada prügi ja privaatsussätete puhastamist 1 päevast kuni 2 nädalani. Seda programmi saab tasuta alla laadida Windows XP, 7, 8 ja 10 versioonides.

Glary Utilities on programm spetsiaalse tarkvara puhastamiseks arvutis. Kiire allalaadimise ja installimisega on see tööriist tasuta ja saadaval portugali keeles. Kohe esimesel ekraanil näitab see juba Windowsi buutimisaega, st kui kaua sisse lülitada. Kas soovite aega kokku hoida? Tööriist "Klõps ühe klõpsuga" võimaldab teil analüüsida ja puhastada selliseid üksusi nagu register, parandada otseteid, leida nuhkvara, kustutada ajutisi faile ja optimeerida masina käivitamist. Muudes funktsioonides on olemas ka võimalused ketta täielikuks puhastamiseks, märkmete ja otseteede parandamiseks, duplikaatfailide ja tühjade kaustade otsimiseks ning isegi selliste programmide täielikuks desinstalleerimiseks, mida te enam ei kasuta. Seega vabastavad kasutajad lisaks masina kiirendamisele ka palju salvestusruumi.

3 viiestGlary keskendub optimeerimisele ja arvuti kiirusele Foto: reprodutseerimine / Barbara Mannara

Glary keskendub arvuti optimeerimisele ja kiirusele Foto: reprodutseerimine / Barbara Mannara

Selle programmi kaudu on endiselt võimalik optimeerida mälu, hallata käivitamist, kasutada kettadefragmentorit, registrit, draiveridraiverit ja isegi tarkvaravärskendusi. Turvalisuse poolel on üksused, mille abil saate kustutada jälgi Interneti sirvimisest, kustutada faile ja krüptida üksusi. Lõpuks saavad kasutajad aru saada, kuidas ketast kasutatakse (millised failid täidavad kõvaketta), leida teavet arvuti kohta, varundada ja isegi süsteemi taastada. See programm on saadaval uusimatele Windowsi arvutitele.

PrivaZer töötab portugali keeles ja pakub arvutites praktilist puhastust. Mõne minuti jooksul on võimalik läbi viia täielik skannimine, et tuvastada vanade failide jäljed, Interneti-tegevus, küpsised, sõnumid, tarkvara kasutamine, logid, Windowsi ajalugu, mälu, ajutised failid, muu hulgas üksused. Tõrkeid näidatakse graafikul punaste punktidega.

4/5 PrivaZer võimaldab teil arvutis täieliku skannimise teha. Foto: Reproduo / Barbara Mannara

PrivaZer võimaldab teil PC-s täieliku skannimise teha Foto: Reproduo / Barbara Mannara

See programm võimaldab teil enne puhastamist luua turvataastepunkti ja isegi lõpuks arvuti automaatselt välja lülitada. Huvitav on see, et skannimist saab teha mitmesuguste masinasse installitud HDS-ide või isegi väliste ketaste jaoks. Analüüsi aeg sõltub üksuste arvust arvutis. PrivaZer on tasuta ja Windowsi jaoks saadaval XP-st kuni WIN10-ni. Samuti on võimalik alla laadida kaasaskantav versioon.

Saadaval portugali keeles ja koos tasuta versiooniga on AVG TuneUp sama tootja tööriist, mis populaarse viirusetõrje AVG. Ideaalne tarkvara teie arvuti tõrgeteta tööks, perioodiliselt süsteemi puhastades. Valikus "Hooldus" analüüsib programm rikutud kirjeid, katkenud otseteid, süsteemi prügikastit, brauseriklastrit ja küpsiseid. Konkreetses üksuses "Kiirendus" identifitseeritakse taustal töötavad ja käivituvad programmid, mis võivad arvuti käivitamise ja igapäevase kasutamise ajal väga aeglaseks muuta.

5 / 5AVG TuneUp võimaldab arvutis täielikku analüüsi ja puhastamist. Foto: Reproduo / Barbara Mannara

AVG TuneUp võimaldab arvutis täielikku analüüsi ja puhastamist. Foto: Reproduo / Barbara Mannara

Neile, kes peavad HD-vormingus ruumi vabastama, näitab tarkvara, mitu MB või GB saab ühe klõpsuga kustutada. Lõpuks näitab AVG TuneUp endiselt võimalikke tõrkeid ja arvutiprobleeme, andes teada, kas masin on haavatav ja millist tarkvara tuleb näiteks värskendada. Aja jooksul genereerib see programm teile statistika, et mõista, kui palju masin pärast puhastamist on suurenenud või kiirenenud. Kasutage võimalust automaatse hoolduse sisselülitamiseks, nii et te ei pea kohtingute pärast muretsema. See on allalaadimiseks saadaval opsüsteemides Windows ja MAC.