Viis uut Android 11 beetafunktsiooni; vaata, mis muutub

Mõned kasutajad hakkasid Android 11 testiversiooni saama selle nädala alguses, ehkki algselt sel kolmapäeval (3) kavandatud beetaversiooni käivitamise on Google edasi lükanud. Katseprogrammi liikmed, kellele kuulub Google Pixel, saavad alla laadida uusi Android-seadmeid ning Internetis avastatakse ja vabastatakse operatsioonisüsteemi uued funktsioonid.

LOE: Android-telefon peidab salamänge; tea, kuidas seda leida

Uuenduse uute funktsioonide hulgas on teatemullid, uued ikoonivormingud, muusikapleier valikumenüüs ja võimalus juhtida rakenduse soovitusi, mida süsteem pakub. Vaadake allolevast loendist Android 11 beetaversioonis saadaolevaid viit funktsiooni. Võimalik, et kõik funktsioonid pole Android 10 järeltulija uusimas versioonis saadaval.

1/6 viiest uuest Android 11 beetafunktsioonist; vaadake, mis Google’i sĂĽsteemis muutub – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Viis uut Android 11 beetafunktsiooni; vaadake, mis Google’i sĂĽsteemis muutub – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Jälgige rakenduse soovitusi

XDA-Developersi spetsiaalse veebisaidi saadud malli järgi võimaldab Android 11 Beta üks uutest funktsioonidest juhtida Pixel Launcheri pakutavaid rakenduse soovitusi. Selle abil saavad kasutajad kohandada rakendusi, mida süsteem kiireks juurdepääsuks kuvab. Arendajate eelvaates on süsteemil juba lubatud rakenduste ruudustiku suurus konfigureerida, eemaldab programmi soovitustest ja pakub žestide abil navigeerimise õpetusi.

2/6 Android 11 beetaversioon võimaldab kasutajatel Pixel Launcheris rakenduse soovitusi juhtida – Foto: Playback / XDA-Developers

Android 11 beetaversioon võimaldab kasutajatel Pixeli käivitusprogrammis rakenduse soovitusi juhtida – Foto: XDA Play / Developer

2. Vormindage uus ikoon

Kasutajaliidese isikupärastamiseks rakenduses Pixel 4 kasutusele võetud rakenduse Pixel Themes kaudu on juba võimalik süsteemi mõningaid osi, näiteks vormingut, fonti, aktsendivärvi ja ikoonitäitmist, kohandada. Androidi uus versioon toob veel kolm ikoonivormingut: kärbitud servadega karp, ebakorrapärase kujuga ring ja mõne külje detailiga kast lisaks kuusnurkadele ja lilledele, mis on arendajatele eelvaates saadaval.

3/6-st Android 11 toob kolm uut ikoonivormingut – Photos: Playback / XDA-Developer

Android 11 toob kaasa kolm uut ikoonivormingut – Photos: Play / XDA-Developer

3. Teavitamise mull

Android 11 beetaversioon pakub ka võimalust näidata ujuvate mullide märguandeid teiste rakenduste kohta, sarnaselt Facebook Messengeri vestlustega. Arendajatele mõeldud esimeses eelvaates oli võimalik printida ainult mullide funktsiooni kasutatav ala, kuid nĂĽĂĽd on olemas ka alammenĂĽĂĽ, mis lubab mullides märguandeid – see funktsioon on uues sĂĽsteemis loomulikult toetatud.

4/6 Android 11 Beta pakub hõlpsate mullidega märguandevõimalust – Foto: XDA Play / Developer

Android 11 beeta pakub hõljuvate mullidega märguandevõimalusi – Foto: XDA Play / Developer

4. Muusikapleier valikumenĂĽĂĽs

Android 11 Beta paneb muusikapleieri ka kiirseadete paneelile WiFi, Bluetoothi ​​ja muude sümbolite kõrvale. Menüüikoon võtab taasesitusnupu paremal küljel kaks rida. Eelmistes versioonides hõivas mängija vahekaardi Märguanded, kui ta mängis muusikat rakendustes nagu Spotify.

5 kuuest Android 11 beetaversioonist viivad kiirseadete menĂĽĂĽsse integreeritud muusika juhtnupud – Foto: XDA Play / Developer

Android 11 beetaversioon toob kiirseadete menĂĽĂĽsse integreeritud muusika juhtnupud – Foto: XDA Play / Developer

5. Asjade Interneti kontroll

Asjade Interneti uued juhtimisvalikud on saadaval ka Android 11 beetaversioonis. Süsteemil on API, mis võimaldab arendajatel pakkuda otseteid automatiseerimisele, andes kasutajatele võimaluse seadet hõlpsasti juhtida nagu nutikas tuli. Uudsus on juba arendaja eelvaates nähtav, kuid esimene beetaversioon toob uued võimalused toitemenüü juhtimiseks.

6-st 6-st Android 11 Beta toob asjade Interneti juhtimise API-d – Foto: XDA Play / Developer

Android 11 beetaversioon toob asjade Interneti jaoks API juhtnupud – Foto: XDA Play / Developer

XDA-arendajate (1 ja 2), Gizmodo ja GSMArena.com kaudu

Android 10: viis asja, mida peate värskenduste kohta teadma

Android 10: viis asja, mida peate värskenduste kohta teadma