Vikipeedia tähistab 15 aastat. Leidke kõige muudetud lehed

Ă•nnitleme Vikipeediat. 15. jaanuaril 2001 pani projekti asutaja Jimmy Wales aluse praegusele Internetis kõige olulisemale teenusele. Praegu on “suurele võrgule” juurdepääsuga “kõigi entsĂĽklopeedia” Alexa edetabelis seitsmendal kohal, täpselt selliste nimede taga nagu Google ja Facebook

Eile, kui sihtasutus Wikimedia tegi mälestusele viitava väljaande, paljastas see 5 053 647 artikli olemasolu, mida on 808 187 367 korda muudetud. Jornal de NegĂłcios kirjutas, et portugali keeles oli pärast esimese artikli ilmumist 21. juulil 2001 905 000 artiklit, kui Wikipedia.pt debĂĽteeris artikliga ‘planeet’.

Ja kui soovite teada kõige enam redigeeritud artiklitest, on Wikimedia otsustanud selle soovi rahuldada. Need on platvormi enim redigeeritud artiklid:

Ametlikes väljaannetes saavad huvitatud isikud teada, milliseid artikleid aastas kõige rohkem redigeeritakse. Kas teadsite näiteks, et 2006. aastal oli kõige enam redigeeritud artikkel Liibanoni sõjast ja et Nintendo Wii oli kolmas? Või et Gangnam Style pääses ka 2012. aastal esikolmikusse?

Vikipeedia töötab vabatahtlikul tasuta koostöösüsteemil, millel on üle 80 000 toimetaja kogu maailmas. Asutaja Jimmy Wales ütles täna ajalehele The Telegraph, et ta ei kahetse Vikipeedia arendamist, ilma et oleks tahtnud sellest raha teenida.

“Mul pole ĂĽldse kahju. Minu elu on väga huvitav, ma tunnen igasuguseid inimesi, võin teha mida iganes tahan. Ma pole eriti rahamotivatsiooniga inimene, ӟtles Ameerika ärimees.