Virtuaalse ja liitreaalsuse turg kasvab. Samsung on juhtpositsioonil, kuid Sony läheneb

Liitreaalsuse ja virtuaalreaalsuse peakomplektide müük kasvas selle aasta esimeses kvartalis võrreldes 2016. aastaga. IDC andmetel müüdi ainuüksi jaanuari, veebruari ja märtsi vahel 2,3 miljonit seadet.

Sel neljapäeval avaldatud aruandes on näha, et virtuaalse reaalsuse segment moodustab 98% selle sektori registreeritud müügist.

Kõige populaarsemad on natiivekraanita seadmed, näiteks Samsungi Gear VR või Google’i Daydream. Ăśldiselt moodustab see vahemik kaks kolmandikku kogu turust, ĂĽlejäänud osa (HTC Vive, Oculus Rift, Sony PSVR …) võitis vaid 33%.

tek iidc “data-title =” tek iidc – virtuaalse ja liitreaalsuse turg kasvab. Samsung juhib teed, kuid Sony läheneb – SAPO Tech tech iidc

“Virtuaalreaalsuse turg on endiselt väga noor ja tarbijad näivad lähenevat sellele tihedalt,” ĂĽtles IDC vanemanalĂĽĂĽtik Jitesh Ubrani. “Kuna turul on nii palju võimalusi ja palju muud, pole riistvara kĂĽsimus. Suurim väljakutse on massi ligimeelitamiseks võimatu sisu aeglane kasv koos segadusega platvormidevahelise toe puudumise ĂĽle. “