“Virtuaalsed lapsed”, kes tuvastavad kahtlustatavad pedofiilid, ei ole Portugalis tõendid

Selle nädala alguses pöördus üle 20 000 inimese Internetis 10-aastase filipiinlannast tüdruku Sweetie poole, et veebikaamera kaudu seksistseenis osaleda. Lõppude lõpuks on laps vabaühenduse virtuaalne looming, mis aitab tuvastada 1000 potentsiaalset pedofiili.

Terra de Homensi organisatsiooni andmetel oli kahtlustatavatest kurjategijatest kolm portugallast. Kuid kahe õiguseksperdi sõnul kuulsid ajalehed mina, ei pruugi see skeem olla tõend Portugali õigusemõistmisel.

Advokatuuri president Marinho Pinto selgitas, et “Portugali kriminaalseadus, nagu enamikus lääneriikides, on õigus faktidele ja sĂĽĂĽle ning Sweetie juhtum on selgelt olukord, kus eksitakse faktideta”.

Zaragoza da Matta advokaadid ĂĽtlevad, et fakt, et valitsusväliste organisatsioonide skeemid on passiivsed või aktiivsed, võib olla otsustav, kui kaalutakse tõendeid, mis kehtivad kohtu jaoks. Kui vabaĂĽhendus kasutab Sweetie’it väidetavate pedofiilidega vestluse alustamiseks, loetakse tõendid tĂĽhiseks, kuna “agent on provokaator”. Ainult juhul, kui profiil on passiivne, peetakse strateegiat “legitiimseks”.

Kümne nädala jooksul sai vabaühendus kontakte 71 riigi meestelt, kõige aktiivsemate kiskjatega riikidega olid Suurbritannia, Ameerika Ühendriigid, Kanada, Holland, Türgi ja Itaalia.

Juhtumi ilmsiks tulles oli Europoli pressiesindaja väljendanud kahtlusi saadud andmete õigsuses, kuna uurimine oli nii häiriv, et seda said kasutada ainult ametivõimud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi