Vivaldi brauser jõuab Androidi; täita Chrome’i konkurentide 5 funktsiooni

Opera endise tegevjuhi välja töötatud brauser Vivaldi on Androidile ametlikult saadaval kolmapäeval (22). Google’i sĂĽsteemidega mobiilikasutajad saavad kasutada rakendust Chrome’i alternatiivina, mis keskendub sisule ja pĂĽĂĽab hõlbustada juurdepääsu selle peamistele ressurssidele. Nutitelefonile optimeeritud liidesel on silmatorkav funktsioon ka turvalisus.

LOE: iPhone hangub emotikonidega sõnumite saatmise ajal

Tarkvara, millel seni oli ainult beetaversioon, saab tasuta alla laadida Google Play poest. SEE TechTudo on koostanud Vivaldi põhifunktsioonide loendi, mis sisaldab selliseid funktsioone nagu loomulik pime reĹľiim, märkused, isikupärastamine ja reklaamijälgijate blokeerimine. Oluline on märkida, et rakendus pole iPhone’i (iOS) jaoks saadaval.

1 kuuest Vivaldi brauserist, mis tulevad Androidi; täidab Chrome’i konkurentide viit funktsiooni – Foto: Emanuel Reis / TechTudo

Vivaldi brauser jõuab Androidi; täidab Chrome’i konkurentide viit funktsiooni – Foto: Emanuel Reis / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Vivaldil on pimedas režiimis loomulik valik, nii et kasutajad kohanduvad vastavalt oma isiklikele vajadustele mugavama visuaalse liidesega. Selle aktiveerimiseks puudutage lihtsalt ekraani paremas ülanurgas brauseri logoga ikooni ja sisestage „Seaded“. Otsige vahekaardilt valikut „Teemad” ja tehke valik „Hele” ja „Tume”. Lisaks on võimalik telefoni aktiveerimise aktiveerimisel konfigureerida teema aktiveerimist.

2/6-st on Vivaldil Androidis native tumereziim – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Vivaldil on Androidis emakeelena pimedas reĹľiim – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

2. Tehke ekraanipilt

Tarkvaral on ka väga funktsionaalne ekraanipildi tööriist. Mis tahes veebisaiti sirvides saab kasutaja puudutada nuppu Vivaldi ja valida suvandi „Jäädvusta leht“. Ressursi valimisel saab valida kahe alternatiivi vahel: “Jäädvusta terve leht” ja “Jäädvusta nähtav ala”. Pilte leiate Android-telefonide galeriist.

3/6 Vivaldi pakub oma ekraanipildi tööriista – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Vivaldi pakub oma ekraanipildi tööriista – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Veebilehtedele pääsemisel on Vivaldi abil võimalik märkmeid teha. Märkme tegemiseks klõpsake lihtsalt nuppu ekraani vasakus alanurgas ja seejärel märkmeikoonil, mis on kolmas. TĂĽkikese loetud teksti märkmesse paigutamiseks pole vaja traditsioonilisel viisil kopeerida ja kleepida – sisu valimisel ilmub valik „Kopeeri märkmesse”. Vivaldi võimaldab teil ka märkmeid redigeerida ja kaustadesse teisaldada.

4/6 Märkmeid saate teha ka Vivaldi brauseris – Foto: Reproductions / Emanuel Reis

Märkmeid on võimalik teha ka Vivaldi brauseris – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

4. Brauseri kohandamine seadetes

Ikka ekraanil “Seaded” on valikuid, mis muudavad navigeerimise vastavalt kasutaja eelistustele praktilisemaks. Jaotustes “Välimus” ja “Sait” on alternatiive, et pakkuda rakendusega häid kogemusi.

Saate kuvada või peita kerimis- ja olekuriba, lisada otseteid ja lĂĽlituda arvutireĹľiimi kuvale. Jaotises “Juurdepääsetavus” on saadaval muudatused teksti skaalal, jõu suumi seadmine, lehe lihtsustamine ja teksti sisestamise võimalus.

5/6 Vivaldil on kohandamis- ja hõlbustusvalikud – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Vivaldi toob teieni kohandamis- ja hõlbustusvalikud – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

5. Blokeerige reklaamijälgijad

Vivaldi peamine eesmärk on pakkuda kasutajatele turvalisust ja privaatsust. Veebilehtedele on võimalik juurde pääseda mobiiltelefoniga ja vältida navigeerimisandmete edastamist kolmandatele isikutele reklaamide isikupärastamiseks. Vahekaardil “Seaded” on valik “Indekseerijate ja reklaamide blokeerimine”. Seal saavad kasutajad valida soovitud blokeerimise taseme: “Ei blokeeri”, “Blokeeri roomikud” ja “Blokeeri roomikud ja reklaamid”.

6/6 Vivaldi võimaldab blokeerida soovimatuid jälgijaid ja reklaame – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Vivaldi võimaldab blokeerida soovimatuid jälgijaid ja reklaame – Foto: Reproductions / Emanuel Reis

Google Chrome'i värskendamine oma telefonis

Google Chrome’i värskendamine oma telefonis