Vodafone ja Optimus on trahvinud 170 000 eurot

Ettevõttele kohaldatud karistused mõistsid sama kuriteo hukka. Mõlemal operaatoril pole õnnestunud blokeerida sõnumipõhist teenust, mis eeldab mõne tasulise sõnumi vastuvõtmist.

Kõnealusel teenusel on lisaväärtus ja kui klient seda esimest korda kasutab, ei saa ta aru, et saab tellimust, mis eeldab perioodiliste teadete saamist, mis lisavad tema mobiiltelefoniarvet. Näiteks toimivad selles skeemis erootilised teenused või pornograafiline sisu, kuid mitte ainult.

95 000 euro suuruse trahvi saanud Vodafone’i puhul ei suutnud ettevõte vaikimisi blokeerida selle täiustatud SMS-teenuse kättesaamist 9 telefoninumbril. Optimuse puhul oli trahv 75 tuhat eurot 6 mobiiltelefoninumbri suhtes kohaldatava seaduse rikkumise eest.

Suhtluses avastati rikkumisi 2011. ja 2012. aastal, enne seaduste vastuvõtmist, mis veelgi karmistasid seda tüüpi teenuse puhul suhtlemisele kehtivaid reegleid.

Kaks operaatorit esitasid kohtusse apellatsiooni, mis oli sama, mis TMN, kellele määrati samadel põhjustel 145 000 eurot trahvi.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi