Vodafone ja Orange jagavad Hispaanias investeeringuid kiudainetesse

Eelmise aasta oktoobris määratles TelefĂłnica ja Jazzteli vaheline leping kahe ettevõtte ĂĽhised jõupingutused kiudoptiliste võrkude arendamiseks ĂĽhisinvesteeringute abil. NĂĽĂĽd on aeg Vodafone’il ja Orange’il sarnast sammu kinnitada.

Kaks ettevõtet teatasid, et investeerivad kuni miljard eurot kiu toomiseks Hispaania 50 linna. Investeering kestab neli aastat ja selle eesmärk on jõuda kahe täiendava võrgu kaudu kuue miljoni koduni, millest igaüks suudab katta kolm miljonit kodu.

Hispaanias on Telefónica säilitanud oma seisukoha kiu infrastruktuuri jagamise osas, mis sarnaneb Portugali PT-ga, samuti teiste pärandoperaatoritega teistes Euroopa riikides.

Ettevõte on oma tehnoloogiaga edasi arenenud ja toob veebruaris avaldatud andmete kohaselt juba kiudu 2,2 miljoni koju ja 323 285 aktiivse liinini. Kuid vastupidiselt Portugalis toimunule sõlmiti Telefónica ja teiste operaatorite vahel juba infrastruktuuri jagamise leping Jazzteliga.

Vodafone ja Orange kinnitasid, et mõistlikest tingimustest aru saamine pole võimalik, ehkki viimastel kuudel on läbirääkimised olnud pidevad, ütlesid kahe ettevõtte presidendid pressikonverentsil.

Orange teatas isegi eelmisel aastal 300 miljoni suurusest investeeringust, et viia kiud 1,5 miljoni koduni, kuid see plaan pole edenenud, kuna see sõltub Telefónica lepingust, mida on võimatu saavutada.

Samuti tehti teatavaks uutest investeerimiskavatsustest lootuses, et tehing annab strateegiale mastaapsuse, kuid ilma konkurentide positiivse vastuseta ootab endiselt regulatiivseid otsuseid ja seetõttu palus ettevõte reguleerivatel asutustel määrata Telefónicale kehtestatud hind ja tähtaeg.

AntĂłnio Coimbra, endine Vodafone’i president Portugalis ja praegune operaatori juht Hispaanias, garanteeris aga, et Vodafone’i ja Orange’i kaubanduskiudude pakkumised on valmis järgmisel aastal kaubanduslikult kättesaadavaks tegema.

Portugalis peavad selles küsimuses olema ka viivitamata määrused. Kuid peale PT investeerisid Optimus ja Vodafone tehnoloogiasse, mis ühendas jõud ka ühiseks investeerimiseks. Jagatud võrgu laiendamine peatatakse ja leviala garanteeritakse madalaks. Uue põlvkonna PT peamine konkurent on kaabellevivõrku moderniseeriv Zon.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi