Vodafone lõpetab Hispaanias teleteenused

(Uuendatud) Vodafone Hispaania teatas oma televisiooniteenuse lõppemisest. Aasta algusest jõustunud otsust põhjendas ettevõte pakkumise tasuvuse puudumisega ja andis mõjutatud klientidele hüvitist.

Operaatorid kurdavad Hispaanias makstavate kõrgete tasude eest avalike teenuste eest ilma reklaamita maksmise eest – seda mudelit ka Portugal arutab. Hispaania ajakirjanduse avalduses kinnitas Vodafone, et selle tasu (RTVE) väärtus ĂĽletab viis või kuus korda televisiooniteenustest teenitud tulu väärtust. AinuĂĽksi sel aastal maksab RTVE ettevõttele 35 miljonit eurot.

Mõjutatud operaatori teleteenuse lõpetamisest, mis, nagu Portugalis, täiendab ADSL-i fikseeritud pakkumist ja mobiilsidevõrgu pakkumist, on 10 000 ADSL-i abonenti ja 100 000 operaatori mobiilsideteenuse abonenti, kes kasutavad selleks telesisu.

Otsusest mõjutatud abonentide hüvitamiseks pakub operaator mobiiltelevisiooni abonentide puhul uusimaid kuutasusid. ADSL-i tellijad saavad kuue kuu jooksul tasuta juurdepääsu Wuaki online-filmide renditeenusele.

Portugalis on olukord erinev ja teleteenuseid pakuvad ettevõtted ei nõua avalike teenuste eest tasumist samas järjekorras. Kuid TeK palus Vodafone’il seda kĂĽsimust kommenteerida. Vastuseks kinnitas operaator, et “Portugalis on tagatud Vodafone’i teleteenuse järjepidevus”.

Ettevõte ei avaldanud arvandmeid toimingute kohta, kuid rõhutas, et abonentide arv on suurenenud, “mis on võimaldanud Vodafone’il järjekindlalt kasvada Portugali teleturul”.

“Tegelikult on reguleeriva asutuse Anacomi avaldatud andmete kohaselt Vodafone ainus alternatiivne operaator (PT / Zon duopoli jaoks), kes on suurendanud televisiooni turuosa Portugalis,” lisas operaatori ametlik allikas, öeldes ka, et operaatori strateegia Portugalis on muutumas pĂĽsiĂĽhenduse ja televisiooni tugioperaator piirkondades, kus see on olemas. Suur-Lissabonis ja Suur-Portos on ligi 500 000 kiudoptilise võrguga kaetud kodu.

Märkmete kirjutamine: Lisatud on Vodafone Portugali avaldus.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira