Vodafone nõustus ostma Saksa operaatori 7,7 miljardi euro eest

Vodafone maksab tehingu eest 87 eurot aktsia kohta, mis paneb Saksa firma väärtuse 7,7 miljardi euroni. Ettevõtte juhtkond on äri tervitanud ja soovitab aktsionäride lepingut.

Kahe ettevõtte kombinatsioon annab Saksamaa suurima integreeritud operaatori, kelle tulud (pro forma) on 11,5 miljardit eurot. Suurenenud on ka kahe operaatori abonentide koguarv: mobiilsideteenuste abonente saab olema 32,4 miljonit, lairibateenuseid 5,4 miljonit ja telerit 7,6 miljonit.

Ka Vodafone’i avaldatud andmete kohaselt võimaldab tehing integreerimise neljandast aastast 300 miljoni euro suurust sĂĽnergiat, ehkki see arv ei sisalda selle integratsiooni kulusid.

Bloombergi andmetel võistleb Liberty Global ka Saksamaa kaabellevivõrgu operaatorite ostmiseks. Vodafone tagab eelistuse juhtimine pärast aktsia väärtuse suurendamist 80-lt 87-le. Teise ostja pakkumuseks määrati 85 eurot aktsia kohta.

Ă„ri Saksamaal on asjakohane, kuna see on veel ĂĽks märk strateegia muutumisest Vodafone’is, mis keskendus oma äritegevuses pikka aega ĂĽlemaailmsetele mobiilsetele toimingutele ja mis näitab järk-järgult muutuste märke, pĂĽĂĽdes end positsioneerida teleteenuste abil terviklikumal turul. Internet ja heli on fikseeritud ja liikuvad.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi