Vodafone Portugali käive kasvas kolmandas kvartalis 2,9%

Vodafone Portugal näitas avalduses, et eelarveaasta kolmandas kvartalis, oktoobrist detsembrini, oli selle tulud umbes 242 miljonit eurot, mis tähendab 2,9% kasvu võrreldes eelmise aastaga. Ettevõte tõstis esile peamiste ärinäitajate positiivset kasvu.

Telekommunikatsiooniteenuse pakkuja sõnul peegeldab selle jõudlus mobiilsidevõrgu segmendi stabiliseerumist, mida toetab püsitegevuse ja eriti tasulise televisiooni jätkuv kasv. Selle kvartali tulemused tähendavad ka seda, et kogutulu on võrreldes 2017. aastaga kasvanud kumbki 3%, ulatudes 261 miljoni euroni.

Samuti paljastas ettevõte, et samal perioodil, oktoobrist detsembrini, kasvas püsikliendibaas eelmise aastaga võrreldes 9,2%, ulatudes 704 tuhandeni. Vodafone väidab, et tulemused tulenevad innovatsiooni turu tunnustamisest ja pakkumiste eristamisest. Mobiilsidevõrgu segmendis kasvas tehnoloogia abonentide koguarvus samuti 1,3% ja 4G kliendibaas 20,8% vastavas kvartalis. Rakendus My Vodafone registreeris ainuüksi detsembris ühe miljoni unikaalse kasutaja ja enam kui 10 miljoni külastuse kaubamärgi.

Vodafone kavatseb oma panust innovatsiooni tugevdada, viidates Portugali turu esmakordsele ühendusele 5G nutitelefoni prototüübiga. Demonstreerimiseks kasutati Ericssoni kommertskasutusele eelnevast otsast lõpuni lahendust, mis põhines 3,6 GHz sagedusribal oleval MAssive MIMO Air 6488 antennil. Selle prototüübi on teinud Qualcomm, mis integreerib kiibistiku Snapdragon X50.