Võib-olla töötab Sony PlayStation 5 virtuaalse assistendi kallal

“Hey PlayStation” võiks olla uus väljend, mida saavad kasutada järgmise põlvkonna Sony konsoolide mängijad. Valdkonna analĂĽĂĽtiku Daniel Ahmadi paljastatud patendi kohaselt on Sony esitanud plaanid, mida ta nimetab PlayStation Assistiks, mis on põhimõtteliselt virtuaalne assistent, mis sarnaneb Cortana Xboxi, Amazon Alexa ja Google’i assistendiga.

Analüütikute sõnul töötab tehisintellekt mängude ajal ja võimaldab mängijatel esitada nende kohta küsimusi, näiteks küsida, kus lähima meditsiinikomplekt avatud maailmamängu tiitli ajal paraneb, ning tehisintellekt saab hõlpsasti märkida asukohad minikaardile, nagu näidatud patendipildil. , antud juhul isegi videomängu Horizon jaoks. Teises pildil toodud näites, küsides Skyrimis, kust konkreetset mõõka leida, võib süsteem näidata, kuidas seda saada.

Patent näitab, et abiseade võib sisaldada muid vorminguid peale heli, näiteks heli, tekst ja video, kui see on asjakohane. Ja süsteem kasutab sügavat masinõpet, mida haldab kolmanda osapoole mänguesistent või tehisintellekti server, nii et seda uuendatakse alati.

Lisaks mängupõhisele abile saab assistent töötada konsooli infrastruktuuri tasemel, alustades sõpradega matšide planeerimisest, teabe saamisest teiste sama tiitlit mängivate mängijate sotsiaalvõrgustikest, mängude hinna teabe hankimisest jne.

Nn PlayStation Assistil on ka mobiilirakendus, mis täiendab teavet, olenemata sellest, kas see vastab statistikale või isegi kogutud trofeedele.

Nagu tavaliselt, ei tähenda see patentide puhul lõpliku tehnoloogia konsolideerimist. Kuid üha enam tehisintellekti abistajate toel töötavas tehnikamaailmas pole Sony visioon järgmise konsooli jaoks mõistlik.