Võimalik, et Apple ei kuluta nii palju, kui saab kasutada uurimis- ja arendustegevuseks

Aeg-ajalt räägime siin Apple'i investeeringutest teadus-ja arendustegevus, ja seda väga lihtsal põhjusel: hiiglane Cupertino on pühendanud üha suurema osa oma sitkest notsupangast sellele väga olulisele väljale endast lugupidavate tehnoloogiaettevõtete tulevikuks.

Meid ei tohiks siiski petta: isegi kui Ma kulutab teadus- ja arendustegevusele kulutatud summa meie silmis, võib see summa olla suurem vähemalt nagu ütles Toni Sacconaghi, investeerimisfirmalt Bernstein.

Analüütikud tõdevad kõigepealt, et Apple'i investeeringud teadus- ja arendustegevusse kasvavad väga kiiresti: ainuüksi viimasel eelarveaastal 12,7 miljardit dollarit, rohkem kui kogu piirkonnas aastatel 1998–2011 kulutatud raha, mis nägi kolme uuema Ma toote turuletoomist revolutsioonilisena, iPod, seda iPhone ja iPad.

Pärast seda, kui Tim Cook võttis üle Cupertino regiooni, on teadus- ja arendustegevusse investeeritud arv jõudnud 51 miljardit dollarit.

Kui võrrelda Apple'i kulutusi oma suhtelise peamise konkurendiga, jääb Ma siiski siiski maha: Sacconaghi sõnul investeerib ettevõte proportsionaalselt umbes poole sellest, mida peamine konkurent kulutab teadus- ja arendustegevusele.

Apple kulutas 5,1% oma tuludest teadus- ja arendustegevusele, andes samas 38% brutomarginaali.

Meie analüüs näitab, et sama brutomarginaaliga tehnoloogiaettevõtete "tavapärased" kulutused teadus- ja arendustegevusele võivad tegelikult jääda 10% lähedale, mis viitab sellele, et Apple võib oma sektorisse tehtud investeeringute kahekordistada, et konkurentidega sulanduda.

Teisisõnu – turuväärtuse järgi kĂĽmne suurima USA ettevõtte seas oli Apple 2017.

aastal suurim tulu (239 miljardit dollarit), kuid see oli vaid kuuendik kogu teadus- ja arendustegevuse kuludest.

Analüütikud lisavad, et üksi numbrid ei lahenda kogu probleemi: probleem on veelgi tõsisem, et kuigi teadus- ja arendustegevuse kulutused kasvavad märkimisväärselt, ei tähenda see säte uusi hämmastavaid hitte ega kahjulikke tooteid, nagu iPhone või iPod.

Sellegipoolest tunnistas Sacconaghi, et Apple'i teadus- ja arendustegevuse algatuste kõige olulisemad mõjud ei pruugi veel ilmneda, nii tootevalikus kui ka (eriti) selle teenustes.

Analüütikud ei soovi aga Applet pikaajalise investeerimiskeskusena soovitada, eriti kuna iPhone moodustab endiselt üle 60% ettevõtte kasumist ja iPhone, nagu ükski tehnoloogia, ei saa kesta igavesti.

läbi Maci kultuse