Võltsitud elektroonika: 5 viisi nende toodete tuvastamiseks

Kas teil on kunagi olnud kahtlusi võltsitud elektroonika ostmises seda teadmata? Järgige neid näpunäiteid, et te ei läheks sassi

Võltsitud tooteid on kõikjal ja see pole uus probleem. See loend on karbikujuline ja sisaldab rõivaid, aksessuaare, farmaatsiatooteid, elektroonikat ja muud. Juhul kui võlts elektroonika, riskid, millega nad kokku puutuvad, on tohutu, kuna halva kvaliteediga materjalid võivad igal ajal süttida või plahvatada.

Lisaks ohutusprobleemidele, mis ohustavad kasutajat, on rahulolematus ostetud tootega ja võimalus kahjustada teist toodet (kuna võltslaadija võib kahjustada originaaltelefoni) ja päritoluprobleeme. Võltsitud tooteid ostes võite julgustada ebaseaduslikku tööd maailma erinevates osades (kus töötajad on ebainimlikes oludes).

Võltsitud elektroonika hulgas on kõige levinumad mobiiltelefonid (eriti alates Apple ja Samsung), laadijad, tahvelarvutid, nutikad käevõrud, kellad jne. Et teile aimu anda, on politsei ainuüksi sel aastal Rio de Janeiros konfiskeerinud üle 20 tonni võltsitud elektroonikat. Juunis konfiskeeriti 6 tonni, mille väärtus on hinnanguliselt 7 miljonit reaali.

tuvastada võltsitud elektroonika

Kas saate tuvastada, milline iPhone on võlts? (Spoiler: võlts on paremal) (Pilt: cultofmac.com)

Põhimõtteliselt on inimesi, kes aktsepteerivad riske ja oskavad võltsitud tooteid osata. Kuid teisest küljest on inimesi, kes ostavad võltsitud tooteid veendumusel, et need on ehtsad ja maksavad tavapärast (või kõrgemat) hinda. Selleks, et see kelmus ei langeks, tuleb ostmisel tähelepanu pöörata ja järgida mõnda nõuannet.

Kuidas tuvastada võltsitud elektroonikat?

Võltsitud elektroonilise identifitseerimise jaoks on olemas standardsed testid, mis viiakse läbi laborites ja ettevõtetes, näiteks röntgenikiirgus, elektrikatsed, skannerid, destruktiivsed testid, toote avamine ja muud keerukad protseduurid. Kuna aga elektroonikat ostma minnes ei kanna keegi seljakotis röntgeniaparaati, on pettusest pääsemiseks mõned lihtsad näpunäited.

Kvaliteetne elektroonika ja pakendid

Originaalelektroonika on hea kvaliteediga, isegi kui see on aegunud liin (pidage meeles, et aegunud on oma hiilgeaeg). Olge ettevaatlik, kui näete väikseid defekte, näiteks varuservad, halvasti ühendatud ühendused, halva kvaliteediga materjalid, halvad tarvikud, komponentide (näiteks laadijate) ebaregulaarne paigaldamine ja muid sarnaseid probleeme.

Toote mõõtmed kipuvad samuti erinema, ehkki erinevused on minimaalsed. Näiteks võltsitud laadijad võivad olla tavapärasest veidi suuremad. Samuti saab eristada mobiiliekraani servi.

Pöörake tähelepanu ka pakendi kvaliteedile (eriti kui ostate uut toodet). Originaaltoodete tootja on kogu toote kohta väga üksikasjalik ja see hõlmab ka pakendamist, mida tehakse hoolikalt. Niisiis, tuleb vaadata, kas sulgemine on ebaregulaarne, kas kirjalikul osal on plekke, kas logo on kummaline, kas materjal on palju madalam, kas see pakub tõesti kaitset, kui esineb grammatilisi vigu jne.

Pange tähele erinevust sõna Samsung kirjutamise vahel (Pilt: mobilefun.co.uk)

Pange tähele erinevusi Samsungi sõnaallikate vahel (Pilt: mobilefun.co.uk)

Hind

Hind ei ole hindamiseks eriti hea parameeter, kuna võltsitud elektroonikat saab müüa sama hinnaga kui originaali. Seega, kui hind on normaalne, siis pidage nõuandeid kinni ja otsige võimalikke probleeme.

Teisalt, kui hind on väga madal, on väga tõenäoline, etmidagi, mis on vale, pole õige“Praktiliselt võimatu on leida a iPhone tipptasemel näiteks tuhande reaali jaoks (isegi kasutatavad on kallimad).

Vaadake Anateli veebisaiti

Sisse Anatel (Riiklik telekommunikatsiooniagentuur) on võimalik kontrollida, kas seade on seaduslik telefon (muidugi kui ostate mobiiltelefoni). Konsultatsiooni korraldab IMEI number.

SEE IMEI (Rahvusvaheline mobiilseadmete identiteetvõi rahvusvaheline mobiilseadmete identifitseerimine (portugali keeles) on unikaalne number, mida kasutatakse teie mobiiltelefoni tuvastamiseks. Seda võib leida mitmel viisil: kinnitada aku sektsiooni kleebisele, mis sisaldub telefoni korpuses, või sisestada telefoni klaviatuuril * # 06 # (justkui helistaks). Siin on IMEI iga seadme kiibi jaoks.

Testige toodet

Testimisel saate kontrollida operatsioonisüsteemi, kaamera kvaliteeti, ekraani tundlikkust, nuppe jne. Näiteks operatsioonisüsteemi ikoonid võivad isegi olla ühesugused, kuid tavaliselt näitavad nad lisaks mahajäämusele ka mõningaid erinevusi, näiteks fontides.

Võltsitud iPhone 6 näeb välja nagu päris asi (Pilt: blog.trailofbits.com)

Võltsitud iPhone 6 näeb välja nagu päris asi (Pilt: blog.trailofbits.com)

Isegi kui pakend on eksitav ja hind on sama mis teistel poodidel, on viga, mille leiate ainult testimisel. Vajadusel installige mõni rakendus, mis testib seadet, näiteks töötlemiskiirus.

Paljud müüjad ei luba seadmetele tooteid katsetada ega installida, eriti kui need on pitseeritud. Siis avastate ehk, et ostsite võltsitud seadme alles pärast selle eest tasumist. Seega on hea pöörata tähelepanu ka teistele näpunäidetele.

Moodustumine

Esiteks, kui ostate müüjalt e-arve nurga- või metrooukselt, on selle võltsimise tõenäosus väga suur. Internetist sisseoste tehes on ebakindlus suur ka siis, kui ost tehakse otse müüjaga, mitte teadaoleva kauplusega.

Füüsilisest poest ostes ei saa te aga ka garantiid, et elektrooniline toode pole võlts. Pöörake tähelepanu koha omadustele, müüja käitumisele ja selle koha lubadele. Ja muidugi küsige alati arve.

Mõlemal juhul saate Internetist otsida poodide või müüjate arvustusi ja kontrollida nende vastu kaebusi või kohtuasju. Kui kaebused on asjakohased ja nende arv on suur, on parem neid vältida.

Kõiki neid näpunäiteid kokku pannes on võimalik vältida võltsitud elektroonikaostude sasipuntrat. Jää siia!

Allikas: PBCart; Kõik vooluringidest.