Võltsveebisaitide kasutamise kelmus kasvas musta reede perioodil 233%

Viimaste päevade jooksul on musta reede ja küberesmaspäeva müügiüritustega suurenenud võltsitud veebisaitide juhtumid. Turvafirma Check Point andmetel kasvas suurt jaemüüja veebipoodi kehastavate lehtede arv võrreldes 2018. aasta novembriga 233%. Võltsimise meistriks on Amazon, kuhu on viimase kuue kuu jooksul kogunenud üle 1700 domeeni nagu amazon.com.

LOE: Must reede: 5 suurepärast ja odavat märkmikku osta

See kelmus hõlmab tuntud seadusliku veebipoe sarnase domeeni registreerimist, et kasutaja segadusse ajada ja võltsveebisaidile pääseda. Linke jagatakse andmepüügirünnakutes tavaliselt e-posti teel, et julgustada klikke ja suunama kasutajaid võltslehtedele langema. Selle peamine eesmärk on aktsepteerida makseid olematute toodete eest või pealtkuulata krediitkaardiandmeid.

1/2 suurtest võltspoodide saitidest, mille eesmärk on must reede 2019 – Foto: Pond5

Suure poe võltsitud sihtleht Must Reede 2019 – Foto: Pond5

Kas soovite mustal reedel osta soodushinnaga mobiiltelefone, telereid ja muid tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Check Pointi analĂĽĂĽs paljastab kĂĽmme võltsitud Amazoni domeeni, mis on levitatud andmepĂĽĂĽgis. Kaks neist on klassifitseeritud kõrge raskusastmega: amze001amzon.com ja amazon-19374.com. Aadressid kasutavad alati domeeni .com, kuid sisaldavad numbreid ja tähti koos mõistega “amazon”.

Lisaks Amazonile tuvastas ettevõte Ray Bani veebisaidil võltsitud märkmeid koos lingiga, mida levitati ka e-posti teel. Kõik, kes saavad teate ja klikivad esiletõstetud nuppu, viiakse lehele, kus pakutakse väljamõeldud 80% soodustust populaarse päikeseprillide kaubamärgi toodetele. Kui ohver on PayPaliga maksnud, saab kurjategija raha ja ei saada kunagi ostu.

Kaks e-posti pettusest viivad ohvrid võltsitud Ray Ban’i veebisaidile – Foto: Play / Check Point

Kelmuse e-kiri viib ohvri võltsitud Ray Ban’i veebisaidile – Foto: Playback / Check Point

Eksperdid hoiatavad, et tarbijad peaksid pöörama erilist tähelepanu e-postile, kuna andmepüügipettused kipuvad ära kasutama musta reede ajal loomulikult saabuvate seaduslike reklaamsõnumite tulva. Kui postkastis on nii palju materjali, lõpeb võltsling märkamatult.

Ohvriks sattumise vältimiseks võtke kasutusele e-posti teenus koos täiustatud rämpspostivastase teenusega, näiteks Gmail. Teine võimalus on mitte klõpsata e-posti teel saadud lingil ja otsida selle asemel Google’ist saiti käsitsi, et veenduda lehe ehtsuses – otsingumootorid ei kuva otsingutulemustes ĂĽhtegi teadaolevat võltssaiti.

Teine võimalus petuskeemide tuvastamiseks on alati reklaamisisu tähelepanu pööramine. Hoiduge kallitest toodetest, näiteks iPhone’idest, mis on tugevalt allahinnatud. Kontrollige ka õigekirjavigu ja kontrollige sõnumi saatjat, kas see lahkus pärispoest. Hoiduge homograafilistest petuskeemidest: kuigi aadress näeb välja nagu tuntud pood, kontrollige, kas ĂĽkski tähemärk ei jäljenda tähestiku tähti, et kasutaja ära petta ja ta mitteorigentsele lehele suunata.

Must reede 2019: mis on kõige kummalisem pakkumine? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Mobiiltelefonid ja nutitelerid odavate hindadega?  Siit saate teada, kuidas musta reedet nautida

Mobiiltelefonid ja nutitelerid odavate hindadega? Siit saate teada, kuidas musta reedet nautida