Voogesitusteenused meelitavad väga väheseid Portugali tarbijaid. Ainult siis, kui nad on vabad

Sellised teenused nagu Netflix, FoxPlay või Nplay annavad Portugalile kuu lõpus fikseeritud hinnaga juurdepääsu ulatuslikule sisumenüüle, sealhulgas sarjad, filmid ja dokumentaalfilmid. Üle maailma on seda tüüpi pakkumised kasvanud ja tuginevad tarbijate tugevale haardumisele, kuid Portugal pole kaugeltki seda tüüpi ettepanekutest vaimustunud riikide rühm.

Anacomi avaldatud uuring, mis kogub statistilist teavet mitmest allikast, näitab, et aasta pärast Portugali saabumist jõuab selle segmendi maailma juhtiv Netflix ainult 2% -ni 10-aastastest ja vanematest portugallastest.

Eelmise aasta kolmanda kvartali lõpus saadud andmed näitavad, et konkureerivate teenuste osakaal oli madalam, 1%. Interneti-kasutajate seas on teenuse levik 9%, mis tõstab Portugali tabelis Euroopa 22. kohale. Samad väärtused näitavad, et seda tüüpi teenuseid kasutavad inimesed eelistavad tahvelarvuteid või nutitelefone. Samamoodi kolme kasutajaga neljast.

Huvitav on märkida, et kuigi Portugal on filmide ja sarjade voogedastusteenustele juurdepääsu osas Euroopa keskmisest madalam, on nad vastupidises seisus seoses muud tüüpi sisule juurdepääsuga veebis, mis kuulutab ennast Euroopa kõige dünaamilisemaks juurdepääsuks. teabe ja meelelahutusega veebis.

Sõltumata veebisisu tĂĽĂĽbist on andmed ĂĽhes osas selged. Siseriiklikud kasutajad eelistavad tasuta tĂĽĂĽpi sisu (85%) ja reklaamid puuduvad (56%) – need on kaks kriteeriumit, mille enamik Portugali Interneti-kasutajaid on eelistuste määramiseks valinud.

Hinna aspekt (mida eurooplased näitavad ka teenuse valimisel kõige rohkem, ehkki väiksemas mahus) on riigis nii aktuaalne, et see seab meid tasuta muusikateenuste ainukasutuses Euroopas esikohale (86%). Oleme eksklusiivsete tasuta veebivideote, ajalehtede ja filmide tarbimises teisel kohal. Vaid tasulise spordisisu tarbimises on portugallane paranenud üle Euroopa keskmise.

Andmed aruandest ülateenuste kohta näitavad ka, et Portugalis teeb 39% Interneti-kasutajatest kõne- ja videokõnesid. See näitaja on kooskõlas Euroopa keskmisega, kusjuures Portugal võtab selles edetabelis ELi tasandil 20. koha.

Mobiilsides tegi 26% Interneti-kõnesid ja 47% kiirsuhtlusteenuseid, kuid kõige enam hinnati tegevust suhtlusvõrgustikes, mida 80% teeb. Konsultatsioonikaardid olid suuruselt teine ​​tegevus (65%) ja video vaatamine kolmas (63%).

Uuringus kogutud andmed näitavad ka seda, et 30% tarbijatest nõustub täielikult asendama traditsioonilised teenused nn OTT-ga, Interneti-platvormide, mitte traditsiooniliste telekommunikatsioonioperaatorite kaudu pakutavate teenustega. Selle pakkumise suurimate fännide seas on Suur-Lissaboni elanikud, üliõpilased ja kõrgema haridustasemega inimesed.