Võrgustikutööst karjääri konsolideerumiseni: mida otsivad noored naised ettevõttest Women In Tech? - arvuti

Võrgustikutööst karjääri konsolideerumiseni: mida otsivad noored naised ettevõttest Women In Tech? – arvuti

Võitlus sooliste erinevuste vastu tehnoloogiamaailmas on Portugali tehnoloogiaalase naiste kogukonna (PWIT) üks peamisi eesmärke. Märtsi lõpus käivitas PWIT mentorlusprogrammi, mis aitab selle piirkonna tudengitel ja noortel spetsialistidel leida oma hääl tööturu mürast ning neil on aktiivne ettevõtlik ja vaimne mentaliteet.

SAPO TEK-ile selgitas PWIT-i üks asutajaid Ins Santos Silva, et mentorlusprogramm oli esimesest päevast alates üks nõutumaid algatusi. Otsustasime selle algatuse käivitada eelmise aasta lõpus, saime kogukonnalt ülekaaluka vastuse ja täna on meie arvates see programm veelgi asjakohasem, sest kui me jäime, oli vastutus selge.

Kogu viis kuud kestva programmi vältel on mentoritel ja mentoritel võimalus luua lähedased suhted mitmete jagamissessioonide ja koos töötamise kaudu. PWITi kaasasutaja selgitab, et funktsioonid on ka sessiooniseansid: alates veebiseminarist teemal "Alateadlikud eelarvamused ja selle mõju meie soo tajumisele" kuni sessioonideni, kuidas LinkedInist kõige paremini kasu saada, kuidas teha kaugtööd, kuidas töötada kaugemalt, luua veebisait või tehke meeskonnana koostööd.

Programmis on 50 mentorit, 24 Lissabonis ja 26 Portos, erineva tausta, motivatsiooni ja eesmärkidega. Lisateavet selle kohta, mis motiveeris neid osalema, rääkis SAPO TEK PWIT-programmi kolme mentori Sofia Rufino, Beatriz Macedo ja Ana Pintoga.

Pärast metallurgiainseneri õpingute lõpetamist 2019. aastal asus Beatriz Macedo tööle Portos Kirchhoff Automotive autoosade tehases. Veebiuuringuid tehes avastas Beatriz PWIT-i mentorprogrammi ja arvas, et karjääri kasvu toetamine oleks hea mõte.

Mõnikord juhtub see, et inimene ei saa juhendamise puudumise tõttu saavutada seda, mida ta soovib, ja peab tee jooksul tegema mõned vead, kuni leiab oma koha ", selgitas Beatriz. Kui suudan seda etappi vältida, on hea võtta nõuandeid kõigilt, kes kogevad sama asja.

Seega otsustas Beatriz registreeruda ja pärast esimest osalemiskuud tundis mentor, et programm oli produktiivne. Lisaks töötubadele ja sessioonidele, mis võimaldavad ideesid rühmadesse viia, on osalejatel professionaalsete väljakutsete jaoks vastuste leidmiseks abi Portugali Worteni tootejuhilt mentorilt Maria Joo Ribeirolt.

"Avage uks" paljutõotava karjääri poole

Sofia Rufino on üks mentoritest, kes alles lõpetab õpingud ja on praegu Lissaboni ülikooli loodusteaduskonna energeetika ja keskkonnatehnika programmi tudeng. Selle programmi nimetas talle sõber, kes töötab tehnoloogia valdkonnas ja teab Ins Santos Silva asutatud projekti.

Astusin programmi, teadmata, mida oodata, kuid olin väga põnevil, selgitas mentor, lisades, et ta teadis, et algatus oleks suurepärane võimalus õppida teiste naiste kogemustest rohkem.

Võrgustike arvu suurendamine, panustamine isiklikusse arengusse ja ukse avamine paljulubavale karjäärile piirkonnas on Sofia peamised eesmärgid ja koos mentori Guillemette Dejeaniga, kes on üks Chatterboxi asutajatest, kellel on õnnestunud leida akadeemilise tee järel tuge tulevikuks valmistumiseks.

Osalejad teatasid, et lisaks mentoritega peetavatele sessioonidele oli mentorite üritus väga asjakohane ja ainulaadne. On olemas väga tihe kogukond, kes aitab üksteist ja on mind palju aidanud, nii et olen jätkuvalt motiveeritud ja keskendunud sellele kõige raskemale sünnituse perioodile. Sofia jaoks oli tema kogemus väga positiivne ja suutis isegi ületada tema ootusi.

Kunagi pole liiga hilja "hüpata" ja karjääri muuta

Ehkki enamik mentoreid alustavad oma karjääri, olgu nad akadeemilised või professionaalsed, on tehnoloogia valdkonnas reeglites tehtud mõned erandid ja Ana Pinto on üks neist. Mentor on lõpetanud antropoloogia ja alustanud tegevusterapeudi karjääri.

SAPO TEK-ile paljastas Ana Pinto, et tunneb alati suurt huvi tehnoloogiamaailma ja tehnoloogia taga oleva mehhanismi mõistmise vastu. Kui mu teine ​​tütar sündis, olin ma julge ja proovisin oma karjääri muuta ja see juhtuski. Pärast programmeerimiskursust Academia de Cdigos tegi Ana hüppe ja töötab nüüd Portos Natixises.

Mentor on mõnda aega PWIT-kogukonnaga kaasas olnud ja niipea, kui programm tekkis, otsustas ta kolida. Tahtsin alati omada mentorit, selgitas Ana, eriti meeste domineeriva tehnoloogia kontekstis. Oleme sunnitud mõtlema oma kontseptsioonidele soolise võrdõiguslikkuse ja nende karjääri kohta ning veelgi olulisem on, et meil oleks keegi, kellel on rohkem kogemusi, et saaksime meid mingil moel aidata.

Kahe lapse emana on üks tema peamistest muredest seotud nõudliku ametialase karjääri pereelu ühitamisega. Ana jaoks oli PWIT korrektne ", kui valiti mentor Ndia Miranda, Worteni Portugali IT-teenuste osutamise juht.