Võrkkesta ekraan, Touch ID, Thunderbolt 3, 100% ĂĽmbertöödeldud alumiinium … vaadake, mis on MacBook Airis muutunud!
RAÄŚUNALNIK

Võrkkesta ekraan, Touch ID, Thunderbolt 3, 100% ĂĽmbertöödeldud alumiinium … vaadake, mis on MacBook Airis muutunud!

Paljud – nagu mina – kihlvedu, et MacBooki turule toomisega (2015. aastal) on see ainult aja kĂĽsimus. Täpsemalt öeldes, kui Apple suutis MacBooki hinda alandada kuni Macbook Air lahkus tegelikult sĂĽndmuskohalt. Ledo viga …

Uus MacBook Air

Eile koos teiste väljaannetega “taaselustas” Apple MacBook Airi – mille Steve Jobs võttis ĂĽmbrikust välja ja muutis tööstust. Mis aga uues MacBook Airis täpselt muutunud on? Mis vahe on sellel vanal mudelil, mis on endiselt mĂĽĂĽgil? Lammutame selle kõik allpool!

Kujundus

MacBook Airi kere on üsna palju muutunud. Kuju jääb samaks, kuid vana paksuse variatsioon (0,3 cm-lt 1,7 cm-le) on nüüd muutunud 0,41 cm-lt 1,56 cm-ni. See muutub ka veidi kergemaks, alates 1.35kg kuni 1.25kg.

Multi-Touchi puuteplaat asendatakse Force Touchiga (mis, nagu leidub MacBooks ja MacBooks Pro, kasutab klõpsude simuleerimiseks Taptic Engine’i, tuginedes samale täpsusele / reageerimisele kõikjal, kuhu klõpsate) ja on suurenenud, hõivates 20% rohkem ala. suur.

Uus kuldne MacBook Air ĂĽlalt klaviatuuriga

Vana käärimehhanismiga klaviatuur (käärid) andis võimaluse uuele, mis kasutab kolmanda põlvkonna liblikmehhanismi (sama, mis täiendab MacBooks Pro’i). Apple’i sõnul suurendab uus klaviatuur klahvi stabiilsust 4x võrreldes vana mehhanismiga, pakkudes trĂĽkkimisel rohkem mugavust ja täpsust.

Klaviatuuridest rääkides on see uus erinevus uuest MacBook Airist: saabumine Puudutage ID. See on esimene printimisanduriga Apple’i sĂĽlearvuti, mis on saadaval ilma puuteribata – paljude jaoks on Touch ID parim MacBooks Pro puuteribal. Puudutage lihtsalt oma nuppu, et avada oma Mac, avada kaitstud rakendused (nt 1Password), osta veebis, kasutades makseviisi Apple Pay ja palju muud!

Samuti väärib mainimist, et Apple lõi uue alumiiniumisulami, mis pakub sama tugevust, vastupidavust ja viimistlust kui eelmine. Erinevus seisneb selles, et see ei nõua alumiiniumilt ekstraheerimist planeedilt: see loodi alumiiniumilaastude taaskasutamiseks, mis sõnastati ümber molekulaarsel tasandil. Tulemus? Esimene Mac valmistab 100% ümbertöödeldud alumiiniumi (6000-seeria)!

Esmakordselt pakub Apple uut MacBook Airi ka kolmes värvivalikus: kosmosehall, hõbe ja kuld.

Ekraan

Uue MacBook Airi võrkkesta ekraan

Retina ekraan jõuab MacBook Airi ja sellel on nüüd IPS-tehnoloogia, mis parandab värvide taasesitamist ja vaatenurka. Lisaks läks see vahemikku 1440 × 900 kuni 2560 × 1600 pikslit, ületades sRGB standardi ja võttes kasutusele täieliku sRGB (48% rohkem värve kui eelmises põlvkonnas). Kuid heledus jääb samaks (300 nitti). Lisaks on ekraani servi vähendatud 50%.

Ăśhenduvus

Nagu kõigi oma sülearvutite puhul, on Apple otsustanud pakkuda USB-A, Thunderbolt 2 ja pilud kahte Thunderbolt 3 (USB-C) pistikut toetava SD-kaardi jaoks, mis on piisavalt paindlik ja võimaldab väga täielikku kasutamist (ilmselt adapterite kasutamist ja kuritarvitamist). Ainuke asi, mida Apple hoiab, on seevastu 3,5 mm heliväljund, mille abil saate peakomplekti ühendada.

Uue MacBook Airi 3 Thunderbolti kĂĽlgport

Traadita ühenduse osas jääb WiFi 802.11ac (teise nimega Wi-Fi 5) ja Bluetooth on vahemikus 4,0 kuni 4,2.

Protsessor, graafika, RAM ja salvestusruum

Ilmselt on hĂĽpped siin suured, sest MacBook Air peatati põhimõtteliselt õigeaegselt. Meil on teise põlvkonna kahetuumaline Intel Core i5 protsessor (1,6 GHz ja Turbo Boost kuni 3,6 GHz). Võrdluseks: enne seda viies põlvkond, Core i5 või i7. Me räägime siiski 5W Amber Lake Y-seeria protsessorist – mis keskendub palju rohkem energiatõhususele kui töötlemisele endale.

Paljud kritiseerisid Apple’i otsust; teisalt on MacBook Air kodumaine masin ja seda tĂĽĂĽpi mõtteviisi rakendamine on palju mõttekam – omab Apple ju rida professionaalseid märkmikke just neile, kes seda suuremat jõudlust soovivad.

NĂĽĂĽd on meil ka kuni 16 GB LPDDR3 RAM-i alates 2.133MHz (varem 8GB alates 1600MHz) ja kuni 1.5TB SSD salvestamiseks (varem, 512GB).

Kaasas teiste Macidega on MacBook Airil nüüd T2 turvakiip. Sellega on teie teave alati kaitstud (reaalajas andmete krüptimise korral krüpteeritakse kõik SSD-le salvestatud andmed automaatselt). Tänu saabumisele on meil MacBook Airis saadaval ka funktsioon „Hei, Siri”.

Kui vanem mudel on varustatud Intel HD Graphics 6000-ga, siis uus on varustatud Intel UHD Graphics 617-ga, mis ĂĽhildub väliste graafikaprotsessoritega (eGPU). Tänu neile uutele komponentidele on uut MacBook Airi võimalik kasutada koos välise monitoriga (eraldusvõimega 5120 Ă— 2880 pikslit kuni 60Hz) või kuni kahe välise kuvariga (eraldusvõimega 4096 Ă— 2304 pikslit kuni 60Hz) – artiklis saate ĂĽhendada ainult väline monitor (eraldusvõimega kuni 3840 Ă— 2160 pikslit 60Hz juures).

Kõlar ja mikrofon

Apple’i sõnul kasutab see uusimaid töötlemis- ja kohandamismeetodeid, et MacBook Air kõlaks paremini kui kunagi varem. Nii pakuvad kõlarid kahekordse bassi ja 25% suurema helitugevuse kui eelmine põlvkond. NĂĽĂĽd on FaceTime’i kõnede tegemiseks oma hääle täpsemaks hõivamiseks, dikteerimisfunktsiooni kasutamiseks ja Siriga rääkimiseks kolm mikrofoni – varem oli neid kaks.

Trumm

Uuel masinal on aku, mis Apple’i sõnul suudab juhtida kuni 12 tundi traadita võrgu sirvimist, 13 tundi iTunes’i video taasesitust ja kuni 30 päeva ootereĹľiimis – praktiliselt samu numbreid kui vana mudel, mis pakkus vastavalt 12, 12 ja 30 tundi. -Iga.

Väärib märkimist, et Apple suutis säilitada sama elu taseme, hüpates liitiumpolümeerakult 54-lt / tunnilt ühele 50,3-vatilt tunnis. Lisaks läheb laadija 45 W MagSafe 2-lt 30 W USB-C-le.

Hind

Oleme näinud, et Brasiilias on MacBook Airi hind järsult tõusnud, kuid välismaal on see liin ka kallimaks muutunud, ulatudes USA-s kuni USA-s 1200 dollarini (märkimisväärne tõus 20%). 16 GB RAM-i ja 1,5 TB SSD-ga mudeli valimisel hüppab väärtus 2600 dollarile!

Nagu ma eespool ütlesin, on vana MacBook Airi mudel (kahetuumaline Core i5, 1,8 GHz, 8 GB RAM, 128 GB SSD ja Intel HD Graphics 6000) endiselt müügil. Siin Brasiilias maksab see 7500 R $, see tähendab 2900 R $ vähem kui uuel MacBook Airil (mida müüakse 10 400 R $).

· • ·

Seda öeldes on meil selgem nägemus sellest, mis on uus MacBook Air. Hoolimata hinnatõusust oli ootamatu uuendamine väga atraktiivne – kuni praeguse sĂĽlearvutite reale kolis 12-tollise MacBooki jätmiseni (lõppude lõpuks on MacBook Airi baashind odavam, odavam ja väga atraktiivsete tehnoloogiatega, nagu Touch ID, protsessor). Kiirem RAM ja graafika jne – isegi kui teie MacBookil on rohkem salvestusruumi).