IGRE

Walter Isaacson pehmendab Steve Jobsi sõnu Tim Cooki kohta tema eluloos

Steve Jobs teda ei tunnistatud kunagi maailma kõige vaoshoitumaks inimeseks. Kui aga Apple’i eakaaslastest juttu tuli, oli ta alati mees Mehed – sest loomulikult tähendab juhtide kaitsmine ettevõtte enda kaitsmist. Nimelt pole seda käitumist olemas – isegi viidates Apple’i tulevasele tegevjuhile.

Hiljuti saatele antud intervjuus “Box Squawk”, anna CNBC, Töökohtade biograaf, Walter IsaacsonĂĽtles ta, “leevendas” mõnda Apple’i asutaja avaldust selle kohta Tim Cook. Isaacsoni sõnul ĂĽtles Jobs, et Cook ei olnud “tootemees”, kuigi ta suutis Apple’is kõike teha.

Ma pehmendan seda raamatus veidi – selles raamatus räägib Steve sellest, kuidas Cook saab kõike teha. Kuid ĂĽks kord vaatas ta mind ja ĂĽtles: “Aga Tim pole produktiivne inimene.”

Walter Isaacson

Biograaf jätkab, et otsustas jätta kõrvale karmima kriitika, kuna see tuli „kelleltki, keda ta armastab“, tasakaalustades vajaduse oma lugejaid teavitada võimalusega, et need võivad kellelegi haiget teha. Kuid nagu Benjamin Mayo meenutab, 9 kuni 5 MacKriitika selle kohta, et Cook pole “tootemees”, on selles raamatus jah:

“Isaacsoni avaldusest tundub, et ta ei lisanud biograafiasse Jobsi kommentaare Cooki kohta, kuna ta arvas, et see on liiga julm, kuid tsitaat” Tim pole tooteinimene “pidi seal olema.”

Isaacson rääkis intervjuudes ka Jobsi ja peaaegu sĂĽmbiootilisest suhtest Jony Ive. Biograafide sõnul on neil mõlemal igapäevane rituaal Cupertinos, kus Jobs siseneb ettevõtte salajasse disainilaborisse ja palub kõigil spetsialistidel lahkuda, jättes ta Ive’ga ĂĽksi. Seejärel istusid nad kaks laua taha ja arutasid põhjalikult sel päeval tehtud toote kujunduse kõiki aspekte: “Nad ei tundnud mitte ainult telefoni, vaid ka pistikuid, sisendeid ja seda, kuidas juhtmed olid asjade ĂĽmber mässitud,” ĂĽtles autor.

Jony Ive viimased aastad Apple’is

Vastuolulise kohta Wall Street Journal, paljastades Ive väidetava huvi Apple’i toodete vastu viimase kolme aasta jooksul, kommenteeris Isaacson, et kõik sealne kõlas tõesena, öeldes, et Cook ei eitanud konkreetselt midagi, mis raportis on kirjutatud, ja et Ive ei kommenteerinud seda.

Muide, Cooki juhtimisel jäävad Apple’i peamisteks kriitikuteks biograafid. Isaacsoni sõnul on ainus tõeliselt hea disain, mille Apple on viimase 15 aasta jooksul teinud Apple Park: “Jony Ive ja Steve Jobs teadsid kindlasti iga klaaspinna igat kõverat ja selle armsa ĂĽmmarguse hoone tõttu pole seal ĂĽhtegi sirget klaasitĂĽkki – seda detailitäpsust.”

Kuulujutud Ive arhitektuuriparvedest kinnitasid autor: Isaacsoni sõnul olin oma ettevõtte kinnisidee tõttu ehitada Apple Park võimalikult täiuslikuks, võib-olla isegi austusavaldusena Jobsile, ettevõtte muudest toodetest. Näitena: Apple TV see oli toode, millest Jobs rääkis rohkem kui kümme aastat tagasi, kuid Apple on oma seadmete arengut edasi lükanud, nii et alles nüüd, turu konsolideerudes, on see ettevõtte tähelepanu all.

Ma arvan, et nad suudavad luua suurepärase Apple TV, toote, mis on täielikult integreeritud riistvara, tarkvara ja sisuga. Seda teeb Steve kõigis teistes segmentides, kuhu ta kuulub, alates iPhone’ist kuni iPodini. Nad saavad luua kaamera, mis saab tõepoolest osa erakordsest kujundusest.

Walter Isaacson

Osa Isaacsoni intervjuust on näha selles videos:

Ja sina, mida sa arvad?

AppleInsideri kaudu


Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH