Wannacry ja Fireball mõjutavad ühte neljast ettevõttest kogu maailmas

2017. aasta oli, nagu arvata võib, aasta, mil lunavara rĂĽnnakud olid ulatuslikult kasvanud. Check Point Software Technologies’i maailma ohu mõju indeksi järgi mõjutas ainuĂĽksi mais Fireball või Wannacry enam kui veerandit ettevõtteid kogu maailmas.

Tulekera on viirus, millel on suurim mõju maailmas, jõudes viiendiku ettevõteteni, järgneb RoughTed, mis moodustab kogu maailmas 16% organisatsioonidest, ja kolmas WannaCry, mis moodustab 8% ettevõtetest. Nii Fireball kui ka WannaCry olid mais mais kaks kõige kiiremat kasutuselevõttu, need on kaks nullipäeva ohtu (seni avastamata).

Fireballi kasutatakse ohvrite brauserite manipuleerimiseks ja nende otsingumootorite asendamiseks võltsitud versioonidega ning võime koguda isiklikke andmeid. RoughtTed töötab sama lihtsalt kui ĂĽleliigsete reklaamide kuvamine, mis suunab kasutajaid juurdepääsema ohtlikule sisule. Seevastu WannaCry rĂĽndas ettevõtteid enam kui 150 riigis, sealhulgas Portugal Telecomi, kasutades Windowsi sĂĽsteemi turvarikkumist võrguga ĂĽhendatud arvutite “kaaperdamiseks”.