Web Summitil on sel aastal 70 000 osalejat ja 1800 idufirmat

Umbes kuu aega enne veebitippkohtumise algust kahekordistati Lissabonis toimuva konverentsi neljanda väljaande kinnitused ja andmed, määrates kuupäeva 4.-7. November ja paljude algatuste puhul, mis läksid Parque das Naçõesist kaugemale ja võtsid üle Lissaboni konto.

Eile kinnitas Paddy Cosgrave, et Euroopa Komisjoni järgmine asepresident ja digimajanduse portfelli eest vastutav Margrethe Vestager naaseb veebi tippkohtumisele, kus teda regulaarselt kĂĽlastatakse, ning et kohal on “planeedi kõige olulisem tegelane tehnoloogiapiirkonnas”. Kõrgetasemelise koosoleku mentor viitab kolmapäeval avalikustatud Edward Snowdenile.

Uudistetoimetusele saadetud märkuse kohaselt kõneleb Edward Snowden Moskvast, kus te praegu elate, veebi tippkohtumise avaistungil otseülekandes, mis puudutas eraelu puutumatust ja andmekaitset.

Sel teisipäeval teatas Paddy Cosgrave ka, et näitusepind on 2019. aastaks juba välja müüdud ja et 2020. aasta peamised asukohad müüakse välja hiljem sel kuul.

Kuna piletimüük veel käib, ütles Paddy Cosgrave Lusale, et tema hinnangul on tänavusel veebitippkohtumisel 70 000 osalejat ja 1800 „idufirmat” ning on ka uusi keskkonnaalaseid algatusi.

„Meil on juba praegu kõige erakordsemad esinejad, näiteks Tinderi tegevjuht, Huawei esimees, Wikimedia tegevjuht, kaks Euroopa volinikku ja paljud teised. Ootame 70 000 osalejat, sealhulgas 1800 startupi, 1500 investorit ja 2000 liikme meediat, “ĂĽtles Web Summit’i tegevjuht Paddy Cosgrave.

Lisaks eeldusele, et organisatsioonil on “väga põnev näha mõningaid algatusi, nagu naised tehnoloogias ja planeet: tehnoloogia”, näitas Paddy Cosgrave, et 2019. aasta väljaanne keskendub ka kliimamuutustele.