Western Digitali (WD) logo

Western Digital arendab HD-vormingu tehnikaid, mis pakuvad suuremat mahtu

Western Digitali (WD) logo

Salvestuslahenduste tootja West Digital teatas hiljuti, et nad on välja töötanud HD-vormingus uue vormingutehnika, mis on mõeldud pakkuma suuremat mahtu praeguste toodetega saadaoleva füüsilise ruumi parema ärakasutamise kaudu. Teda tuntakse ainult kui Täpsem vorming (portugali keeles "Advanced Format") ja proovige paremate seoste abil teabe salvestamiseks vajalikku füüsilist ruumi vähendada.

Selle uue tehnikaga vormindatud kõvaketaste minimaalne salvestussektor on kuni 4KB, mis on palju suurem kui praegu Macide või PC-dega kasutamiseks ette valmistatud tooted. See kasutab mõnda nõudlikumat nõuet, millel on palju suuremad veaparandusplokid, kuid üldiselt võib kõvaketaste läbilaskevõime tõusta kuni 11%, mis on piisav tootjate pikka aega kasutatava "matemaatika" ümber käimiseks.

Kui vormindate puhta + operatsioonisüsteemi installimise (vajadusel), saavad tänapäevased kõvakettad ära kasutada uut WD-tehnoloogiat, kuid uutes salvestuslahendustes on kergem populaarseks saada. Ettevõte lubab tutvustada sellel uuel tehnikal põhinevaid tooteid juba mõne nädala pärast ning need ühilduvad täielikult Linuxi, Mac OS X ja Windowsi süsteemidega (antud juhul ainult Vista või uuemaga).

(elektronisĂĽsteemi kaudu)