contadores estadisticas Saltar al contenido

WhatsAgent for WhatsApp: kuidas see töötab ja millised on rakenduste allalaadimise riskid | Sotsiaalmeedia

WhatsAgent: veebis teataja ja viimati nähtud ajalugu on üks viimaseid WhatsApi spioonirakendusi, mis on populaarsust kogunud Androidi kasutajate seas. Selle rakenduse eesmärk on jälgida, millal üks või mitu kontakti on Messengeris aktiivsed, ja lubab näidata, millal kaks inimest teatud aja jooksul sõnumeid vahetavad.

See programm on alates septembrist Google Play poes saadaval tasuta allalaadimiseks ja sellest ajast alates on sinna kogunenud enam kui sada tuhat installi. Sarnane rakenduste ajalugu pakub siiski näpunäiteid pettuste kohta. Vaadake allpool, kas see tõesti töötab ja millised on teie mobiiltelefonile allalaadimise riskid.

WhatsApp muudab võrgus olekut ja annab tumedas re?iimis signaali; Vaadake päevavalgust alates novembrist

WhatsAppis veebis oleku jälgimise lubamisel on pettuse tunnuseid. Fotod: Anna Kellen Bull / TechTudoWhatsAppis veebis oleku jälgimise lubamisel on pettuse tunnuseid. Fotod: Anna Kellen Bull / TechTudo

WhatsAppis veebis oleku jälgimise lubamisel on pettuse tunnuseid. Fotod: Anna Kellen Bull / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Kuidas WhatsAgent töötab?

WhatsAgenti põhifunktsioon on jälgida, millal antakse WhatsAppis veebis kontakte. Sisestage lihtsalt inimese number, et hakata teateid saama iga kord, kui nad Messengeri avavad. Need hetked on märgitud graafikule, mis aja jooksul meenutab tavaliselt veebis leiduvat kontaktide ajalugu.

Mõned kasutajad, kes rakenduse alla laadivad, registreerivad tavaliselt kaks numbrit korraga, et teada saada, kas kahel inimesel on ühine veebipõhine harjumus. Teoreetiliselt näitab see teave suuremat võimalust, et nad räägivad.

WhatsAgent ei võimalda juurdepääsu teiste inimeste sõnumitele, fotodele, videotele ega helile. Mingil määral asendab see vaid WhatsApi avamise toimingu, et kontrollida, kas teatud kontaktid on võrgus, koos lisaboonusega graafikusse salvestatud aeg ja teiste kasutajatega võrdlemine.

Seda rakendust saab tasuta alla laadida, kuid pärast vaid mõne töötunni algust nõuab ta nädala- või kuutasu maksmist. See on peamine põhjus, miks kaebusi esitavad kasutajad, kes hindavad rakendusi Google Play poes. Nädala hinnad umbes R $ 25.

Alternatiivne Androidi pood, kus kuvatakse sama nime ja liidesega rakendusi, mis on võetud Google Play poe fotodest: Reproduo / Paulo AlvesAlternatiivne Androidi pood, kus kuvatakse sama nime ja liidesega rakendusi, mis on võetud Google Play poe fotodest: Reproduo / Paulo Alves

Alternatiivne Androidi pood, kus kuvatakse sama nime ja liidesega rakendusi, mis on võetud Google Play poe fotodest: Reproduo / Paulo Alves

Rakendus on tume. Teine rakendus nimega "WhatsAgent" ilmub APK-vormingus alternatiivses Androidi poes ja juhistest, et programm on aktiveeritud teise nime all. Üks neist on "WhatsAgent: Whats Tracker", mis tehti Google Play poes kättesaadavaks, kuid hiljem korjati üles. Kasutajad teatavad Google'i foorumites, et nad maksavad tegelikult lisatasu, kuid rakendus lakkab kohe töötamast. Veebifoorumis mainiti ka rakendust "Whats Agent 2".

"WhatsAgent: Whats Tracker" ja "WhatsAgent: Online Notifier ja viimati nähtud ajalugu" vahel on tugev seos, mis ilmneb Androidi poes ja on vaid kolm kuud vana. Rakendusel on erinevad ikoonid, kuid liides on sama, nagu ka lubatud funktsioonil.

Kuid tootja on erinev. Kui vana rakenduse on avaldanud ettevõte nimega Global Indoor Technology, mida praegu tegutseb Dartima LLC. Taotluse lehel on nimetatud vastutavaks arendajaks Valgevenest pärit Michail Sikorsky. Seda nime ei kuvata aga kuulsates avatud lähtekoodiga hoidlates ega LinkedIni profiilides.

Lõks võib lisatasukava näha, kas kaks inimest räägivad. Foto: Reproduo / Paulo AlvesLõks võib lisatasukava näha, kas kaks inimest räägivad. Foto: Reproduo / Paulo Alves

Lõks võib lisatasukava näha, kas kaks inimest räägivad. Foto: Reproduo / Paulo Alves

Erinevalt sellistest rakendustest nagu GB WhatsApp ja Yo WhatsApp, pole WhatsAgent algsest sõnumitoojast muudetud versioon. See toimib ainult kontaktide veebiseisundimonitorina ega asenda tõelisi rakendusi sõnumite vahetamiseks. See funktsioon tagab kasutajatele turvalisuse, kuna rakendus ei küsi mobiiltelefonilt luba ega pruugi seetõttu selle allalaadijate privaatsusega probleeme tekitada.

Arendaja sobivuses on siiski kahtlusi. Sarnaste rakenduste ajalooga, mis ilmuvad ilma ette teatamata, pole rakendus kõige usaldusväärsem ja võib Androidi poest kaduda niipea, kui kasutaja maksab lisatasu. Pole selge, kas vana versiooni eemaldas Google või arendaja ise, kuid kelmuse võimalus on endiselt avatud.

Funktsiooni tõhususes on endiselt kahtlusi. Peale tüüpilise dilemma, mis seisneb teiste inimeste võrgusoleku jälgimises, pole garantii, et selle programmi koostatud graafikud on representatiivsed, mida kaks kasutajat teatud aja jooksul on rääkinud. Testid teostas TechTudo need näitavad ka, et teatised on ebajärjekindlad, eriti kui kontakte jälgitakse WhatsApp Web'i abil.

WhatsAgent'i allalaadivad kasutajad ei ole vabastatud ka WhatsApi võimalike piirangute suhtes. Kasutamise osas mainis ettevõte, et nad võivad peatada nende inimeste kontode, kes võivad "ohustada meie kogukonda ja meie teenuste turvalisust".

Kuidas luua otselink oma WhatsApp numbrile

Kuidas luua otselink oma WhatsApp numbrile