WhatsApp Business: viis nõuannet kommertskullerite ärakasutamiseks

WhatsApp Businessil on funktsioonid, mis aitavad väikestel ja keskmise suurusega ettevõtete omanikel platvormi kaudu klienditeenindust optimeerida. WhatsAppi professionaalne aspekt võimaldab näiteks reguleerida vestluste voogu märkide abil, saata automaatseid vastuseid ja täita üksikasjalikku äriteavet sisaldavaid profiile. Samuti on võimalik analüüsida sõnumi ulatust, tuvastada sõnumite vastuvõtt tarbijate seas.

Praegu kasutab seda teenust kogu maailmas enam kui viis miljonit väikest ja keskmise suurusega ettevõtet. Seda rakendust saab alla laadida Android-telefonidest, iPhone’ist (iOS) ja sellele pääseb juurde ka arvuti veebiversiooni kaudu. Vaadake allolevaid näpunäiteid, et kasutada ära WhatsApp Businessi funktsioone ja parandada kliendisuhtlust.

Kuidas WhatsApp Business töötab: tutvuge rakenduste väljaandega ettevõtetele

1/6 näpunäidet aitab optimeerida WhatsAppi ärivestlusi – Foto: Raquel Freire / TechTudo

Nõuanded WhatsAppi ärivestluste optimeerimiseks – Foto: Raquel Freire / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Täitke ettevõtte profiil

2/6 WhatsAppi ettevõtte profiili seadistamine võib anda teile suurema usaldusväärsuse – Foto: Helito Bijora / TechTudo

WhatsAppi ettevõtte profiili seadistamine võib anda teile veelgi suurema usaldusväärsuse – Foto: Helito Bijora / TechTudo

Hästi informeeritud profiili loomine võib anda kliendile usaldusväärsuse ja professionaalsuse, näidates, et ta räägib tegelikult päris ettevõttega. Sel põhjusel on oluline täita sellised andmed nagu nimi, füüsiline aadress, igapäevane lahtiolekuaeg, telefoninumber, e-post ja veebisait. Ettevõtte brändiga profiilifoto lisamine aitab klientidel ka teie ettevõtte tuvastada. Ärge unustage alati muudatuste korral teavet värskendada.

2. Kasutage vestluste korraldamiseks silte

3/6 WhatsAppi ärimärgi funktsionaalsus aitab rahuldada nõudmisi suurema kontrolli ja organiseeritusega – Foto: Marvin Costa / TechTudo

WhatsApp Business sildifunktsioon aitab rahuldada nõudmisi suurema kontrolli ja organiseeritusega – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Saate märkida vestlusi värviliste siltidega, rühmitada kliente ja hõlbustada sõnumite korraldamist. Igale kategooriale saate määrata värvi, kui soovite. Selliste funktsioonide abil on näiteks võimalik eristada uusi kliente vanadest, anda avatud tellimustest märku, märgistada inimesi asukoha järgi, kiireteenust. See funktsioon on suunatud peamiselt ettevõtetele, kes saavad iga päev palju sõnumeid.

3. Määrake kiire reageerimine

4 ettevõtet 6-st saavad luua kiirsõnumeid, mida kasutada iPhone’i WhatsAppi ärivestlustes – Foto: Disclosure / WhatsApp

Ettevõtted saavad luua kiirsõnumeid, mida kasutada WhatsAppi ärivestlustes iPhone’is – Foto: Disclosure / WhatsApp

Kiire vastuste leidmine võib teenusele hea mulje jätta ja aitab WhatsAppi kaudu uusi kliente võita. Selleks võimaldab platvorm luua valmis vastuseid, mida saab käivitada otse vestluses, et saaksite oma klientidele kiiresti ja otsustavalt vastata. See funktsioon väldib pikkade teadete, näiteks menüüde ja hinnakirjade, käsitsi sisestamist iga päringu korral. Kasutades käske, mille saate rakenduses ise registreerida, täidetakse sõnumid automaatselt, kiirendades teenust ja vältides viivitatud vastuseid.

4. Saada automaatsed sõnumid

5/6 automaatne sõnumside WhatsApp Businessis – Foto: Play / WhatsApp. Toimetanud Ana Paula Rocha

Automaatne sõnum teenuses WhatsApp Business – Foto: Play / WhatsApp. Toimetanud Ana Paula Rocha

Jättes kliendid pikka aega vastust ootama, pole see ka teie ettevõtte jaoks atraktiivne. Nende vaikusehetkede vältimiseks võimaldab rakendus saata automatiseeritud sõnumeid, mis saadetakse isegi väljaspool tööaega. Võimalik on luua isikupärastatud mitteilmumise teade, mis näitab teenuse taastamise päeva või kellaaega, või tervitusteksti, milles öeldakse, et olete kättesaadav ja klienti teenindatakse peagi, alustades sõbralikku vestlust.

5. AnalĂĽĂĽsige statistikat

6/6 Ă•petus, mis näitab, kuidas vaadata WhatsApp Businessi sõnumistatistikat – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Ă•petus näitab, kuidas vaadata WhatsApp Businessi sõnumistatistikat – Foto: Marvin Costa / TechTudo

See tööriist võimaldab teil jälgida sõnumi jõudmist automaatselt loodud aruande kaudu. Jaotises, millele pääseb juurde rakenduse seadetes, on võimalik lisaks tellijate kontole laekunud teadetele teada saada ka tellijate saadetud, saadetud ja loetud sõnumite arv. See funktsioon võib olla kasulik näiteks turunduskampaania õnnestumise kontrollimiseks või parima viisi leidmiseks klientidega suhtlemiseks.

Kuidas emotikonidega kirjutada ja WhatsAppi kaudu saata

Kuidas emotikonidega kirjutada ja WhatsAppi kaudu saata