WhatsApp Covid-19 kelmusel oli 11 miljonit klikki ja saatmist

Internetist on leitud üle 250 võltsrakenduse ja 125 pahatahtlikku lehte eesmärgiga petta Covid-19 pandeemiaga seotud isikuid. Uuringu viis läbi PSafe digitaalsele turvalisusele spetsialiseerunud labor dfndr lab, mis on alates veebruarist jälginud uue koroonaviiruse küberkuritegevust. Ettevõtte uuringud näitavad, et pärast seda, kui föderaalvalitsus teatas aprilli esimesel nädalal hädaabi registreerimisest, muutus löömine üha tavalisemaks ning jõudis kuni 11 miljoni tabamuse ja varuni.

  • Hädaabi riigipööre pettis 7 miljonit brasiillast
  • #FiqueEmCasa: teab, kuidas ennast karantiini ajal pettuste eest kaitsta

Uudse koronaviiruse pandeemiaga on korratud selliseid pakkumisi nagu abiraha väljamaksed, geelmaskide ja alkoholi levitamine, tasuta õlle ja isegi Netflixi tellimusi, mis levivad peamiselt kettina WhatsAppis. Heitke pilk allpool levinumatele petuskeemidele ja õppige, kuidas ennast ennetada.

1 viiest uue koronaviiruse pandeemia ajal on WhatsAppi kelmus umbes 11 miljonit aktsiat – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Uue koronaviiruse pandeemia ajal puhub WhatsApp umbes 11 miljonit aktsiat – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

2020. aasta kodanike abiprogramm

Võlts „Kodanike abiprogramm 2020“ jagati WhatsAppile kiiresti alates 19. märtsist. Sõnum, millele on lisatud link, on söödaks, et inimesed langeksid kelmuse kätte, kooskõlas valitsuse käimasoleva sammuga. Sel juhul läbib ta eeldatava programmi „Citizen Aid 2020“, mis tagab füüsilisest isikust ettevõtjatele ja madala sissetulekuga inimestele igakuise 200-dollarise abi.

Föderaalvalitsus hakkas registreerima kodakondsusabi, mis annab füüsilisest isikust ettevõtjatele ja madala sissetulekuga inimestele igakuist abi 200 R $ ulatuses, et aidata CORONAVIRUSega võidelda. Kontrollige, kas teil on õigus hüvitistele.

Sotsiaalse arengu erisekretariaat eitab, et see oleks sama kuu 22. kuupäev.

WhatsAppis on rakendatud 2 viiest koroonaviiruse abist ja muudest petuskeemidest – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

WhatsAppis on rakendatud koroonaviiruse abi ja muid petuskeeme – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Alkohoolgeeli tootva ja seda pandeemia vastu võitlemiseks suurtes kogustes levitava Ambevi konkreetsetest meetmetest kuni uue riigipöördega, mis lubab originaaltoodet WhatsApp. Halva lingi põhjal peab ohver vastama kĂĽsimustikule kĂĽsimustega, näiteks “Kas teil on seda tõesti vaja?”, Isikuandmete edastamiseks ja kelmuse jagamiseks teiste kontaktidega.

AMBEV võitluses COVID-19 jagab tasuta alkoholigeeli kõigis riigi linnades. Nad on pakkunud veebisaiti jaotuspunktide kontrollimiseks, kuid need on vaid mõned üksused inimese kohta.

3 viiest Heinekeni vautšerist? WhatsAppi kelmus lubab tasuta õlut – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Heinekeni vautšer? WhatsAppi kelmus lubab tasuta õlut – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

16. aprilli seisuga on “Heinekeni vautšeri” kelmus jõudnud kuni 159 000 inimeseni. Kampaania #FiqueemCasa jälg koos digitaalsel platvormil tehtud elude arvuga lubab riigipööre tasuta tagasi kutsuda kuni neli ühikut Heinekeni tünni koos tasuta vaadiõluga. Võlts sisu võib olla andmepüügi andmevarguse strateegia.

HEINEKEN – JĂ„TKE KODUS 4 tasuta tĂĽnni õlut. Vastuseks päringutele levitame õlut. Vaadake!

Ettevõttega võttis ühendust TechTudo ja ta selgitas, et „Heineken® väidab, et viimastel päevadel WhatsAppi kaudu levinud reklaamid on valed. Brändisoovitused ei ole mõeldud linki avamine ”.

4 viiest WhatsAppi petuskeemist lubab koronaviiruse ajal Netflixi tasuta – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

WhatsAppi kelmus lubab koronaviiruse ajal tasuta Netflixi – Foto: Rubens Achilles / Tech

Netflix ei taga platvormi vabastamist Covid-19 pandeemia ajal. Kuid 19. märtsil levitasid küberkurjategijad võltsitud uudiseid, et see registreerimine on võimalik, väheste vabade kohtadega, millele järgneb link. Teine petlik andmepüügistrateegia.

Netflix otsustas lubada juurdepääsu filmide ja seriaalide platvormile inimestest eraldatud ajaks, kuid registreerimine toimus vaid lühikest aega! Jookse kohapeal

5 viiest tervishoiuministeeriumist käivitas WhatsAppis robotid koroonaviiruse kohta teabe levitamiseks – Foto: Beatriz Cardoso / TechTudo

Tervishoiuministeerium käivitab WhatsAppis bot, et levitada teavet koronaviiruse kohta – Foto: Beatriz Cardoso / TechTudo

Selleks, et mitte sattuda sellesse kelmusse, on vaja rakendada mõningaid ettevaatusabinõusid, näiteks sensatsiooniliste sõnumite usaldamatus ja mitte edastada oma andmeid telefoni, e-posti või SMS-i teel. Heinekeni või Netflixi puhul peaksite külastama ametlikku veebisaiti ja kontrollima, kas teie kampaania kohta on sisu.

Märtsi lõpus alustas tervishoiuministeerium rakenduse jaoks partnerlust WhatsAppi botiga, mis annab juhiseid uue koronaviiruse kohta. Pärast “tere” saatmist numbrile (61) 9938-0031 on kasutajal juurdepääs menĂĽĂĽle, kus on kĂĽmme pandeemiaga seotud teemavalikut. Nende hulgas on ka ĂĽheksas punkt “Võlts või tõde?”, Mis keskendub kodanike vastuvõetud sisu õigsuses tekkivate kahtluste kõrvaldamisele. Asutusega on võimalik rääkida ka kampaania otsesest aadressist: “bit.ly/sauderesponde” (jutumärkideta).

Samuti hoidke oma telefon, olgu see Android või iPhone (iOS), kaitstud installitud viirusetõrjetarkvaraga.

Kas WhatsAppi sõnumite saatmine Emiratesi piletite kohta on kelmus tasuta? Uurige seda TechTudo foorumitest.

Kuidas valida hea viirusetõrje

Kuidas valida hea viirusetõrje