DODATKI

WhatsApp eeldab turvaauku ja soovitab rakendust värskendada

WhatsApp tunnistab oma sĂĽsteemis kĂĽberturvalisuse haavatavust, mis võimaldab häälkõnede abil nutitelefonidesse installida nuhkvara. Pahatahtlik kood nakatab iPhone’i ja Androidi seadmeid, mis on edastatud olenemata sellest, kas kasutaja vastab kõnele või mitte.

Financial Timesile rääkides ĂĽtles WhatsAppi esindaja, et rĂĽnnaku tunnused viitavad sellele, et selle tegi “eraettevõte, mis teeb tihedat koostööd valitsusega mobiilset opsĂĽsteemi kontrolliva nuhkvara levitamisel”. Kuigi allikas ei avaldanud eraettevõtte nime, ĂĽtles CNN, et just Iisraeli tehnoloogiaettevõte NSO on hiljuti välja töötanud võimsa pahavara, mis on loodud oma ohvrite nuhkimiseks.

NSO eitas seotust operatsiooniga, lisades, et selle tehnoloogia litsentseeriti valitsusasutustele “ĂĽksnes kuritegevuse ja terrorismi vastu võitlemiseks”, kusjuures need asutused otsustasid, kuidas seda tehnoloogiat kasutati.

Kuid WhatsApp teatas, et haavatavus on parandatud pärast rakenduse uusima versiooni väljaandmist 13. mail. Ettevaatusabinõuna soovitab WhatsApp kasutajatel “lisaks telefoni opsĂĽsteemi värskendamisele installida ka rakenduse uusim versioon, et kaitsta end võimalike rĂĽnnakute eest, mille eesmärk on kahjustada mobiilseadmetesse salvestatud teavet”.

WhatsAppi värskendamiseks toimige lihtsalt järgmiselt. Android-seadmes: avage „Play pood“, klõpsake ekraani vasakus ĂĽlanurgas oleval kolmel real, valige „Minu rakendused ja mängud“ ning valige suvand „Värskenda“, mis asub WhatsAppi ees. IPhone’i seadmete puhul: avage App Store, valige update, seejärel valige „WhatsApp” ja värskendage.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH