WhatsApp Facebookist? Rakendus ‘nimetab ĂĽmber’ ja ajab kasutaja segadusse

Sõnum „Facebookist” hakkas WhatsAppis ilmuma viimastes rakenduste värskendustes. Muudatused algasid augustis, kui Play poes ja App Store’is sai nimeks WhatsApp Beta nimeks „WhatsApp on Facebook”, kuid kasutajad nägid rakenduse stabiilses versioonis eelmisel nädalal midagi uut, vastavalt Google’i otsingu jälgimisteenuse Google Trends täiustatud otsinguterminile. Facebooki eesmärk on selgitada kasutajatele, milliseid tooteid ettevõte omab, lisades rakenduse nimele “Facebook”.

LOE: WhatsApp: Chrome’i näpunäited võimaldavad teil kuulda peidetud heli

Facebook ostis WhatsAppi 2014. aastal ja Instagrami 2012. aastal ning kuvab nĂĽĂĽd kaubamärki mõlemas rakenduses vastavalt uue ettevõtte poliitikale. Ingliskeelses tõlkes tähendab “alates” tähendus “do” ja näitab millegi päritolu. Sel juhul tähendab “WhatsApp Facebookist” sõna otseses mõttes “WhatsApp Facebookist”. Twitteri kommentaaride kohaselt ajas see kasutaja segadusse võõrsõnu. Google Trends nägi hĂĽppelist otsinguid nagu “tõlkest” ja “WhatsApp ostis Facebooki?” Eelmine nädal.

1/3 Mis on WhatsAppis “Facebookist”? Muudatus ajab kasutajad segadusse – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Mis on WhatsAppis “Facebookist”? Muudatus ajab kasutajad segadusse – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Miks ilmub „Facebookist” WhatsAppis?

Uus Facebooki kaubamärk on loodud selleks, et eristada ettevõtte sotsiaalset võrgustikku, millel on mitu teenust – sealhulgas WhatsApp ja Instagram. Pressiteates kaitses Mark Zuckerbergi ettevõte suurtähtede kasutuselevõttu ja talle anti ruumi “selguse” saamiseks.

Alates augustist on Facebook ilmunud Apple Store’i ja Play poe rakenduste nimel, kuid alles nĂĽĂĽd on muudatused esile tõstetud iPhone’i (iOS) ja Android-telefonide rakendustes.

Kaks kolmest Facebookist loobusid värskenduses tõestatud WhatsAppi ja Instagrami ostudest – Foto: Reproduction / TechTudo

Facebook jätab värskenduses nähtavaks WhatsAppi ja Instagrami ostud – Foto: Reproduction / TechTudo

Näiteks Instagramis kuvatakse krediidid ainult rakenduse seadete lehel. Loodetavasti viiakse bränd varsti suurtähtedega värviversioonile. Novembrikuise teadaande kohaselt loodab Facebook lähinädalatel lisada uue logo.

WhatsAppis olev teade “Facebookist” kuvatakse messengeri avaekraanil ja konto seadete lehel. Messengeri beetaversioon näitab kaubamärki alates novembri algusest, värskenduse numbriga 2.19.331.

Ettevõtte rakenduses ilmub uus Facebooki kaubamärk – Foto: Avalikustamine / Facebook

Tasub meeles pidada, et WhatsApp on Facebookis olnud alates 2014. aastast. Ettevõte ostis sõnumside rakenduse 16 miljardi dollari eest. Instagrami omandas ettevõte 2012. aastal 1 miljardi dollari eest.

Muudatused pole kasutajatele veel teada: Google’i otsing “WhatsApp Facebookist” on viimase nädala jooksul huvi järsult kasvanud. Seotud terminite hulka kuulub “Kas Facebook ostis WhatsAppi?” ja “Mida tähendab” Facebookist “WhatsAppis?”

Võõrsõnad ajavad kasutajad segadusse, kes esitavad Google’is ka selliseid kĂĽsimusi nagu “tõlge” ja “mõiste”.

3/3 Eelmise nädala Google Trendsi täiustatud otsing „WhatsApp Facebookist – Foto: Reproductions / TechTudo

Täiustatud otsing „WhatsApp Facebookist Google Trendsis eelmisel nädalal – Foto: Reproduction / TechTudo

Twitteris olid mõned kasutajad muutusest segaduses, teised aga väitsid, et neil pole aimugi, et WhatsApp oli Facebookis olnud üle viie aasta.

WhatsApp: millised funktsioonid rakenduses veel puuduvad? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Kuidas teada saada, kas keegi on veebis WhatsAppi veebis

Kuidas teada saada, kas keegi on veebis WhatsAppi veebis