WhatsApp hakkas kasutajate isiklikke andmeid Facebookiga jagama

Keegi ei investeeri 19 miljardit, ilma et oleks midagi oodanud. Millal Facebook osta Mis on valesti, kommenteerime siin, et varem või hiljem tähendab see tuhandete messenger-kasutajate isikuandmete kasutamist reklaamimiseks. See oli vajalik, kuid see päev on kätte jõudnud.

Sel reedel (26) muutub sõnumside rakendus Isiklik saladus, milles öeldakse, et Facebook kasutab sihtotstarbeliseks reklaamimiseks erinevaid kasutajaandmeid.

Muidugi prooviti teha šokolaaditablette. Nad ĂĽtlevad, et teabe integreerimine aitab vältida rämpsposti ja “parandada teenust“, Kuid reaalsus on see, et sotsiaalsed võrgustikud kasutavad teie isikuandmeid (nagu eelistused, asukoht, harjumused, vanus jne) milline on parim reklaam sind sihtima. See tuvastab sama telefoninumbri, mida kasutati WhatsAppis ja Messengeris, ning ĂĽhendab kasutajaid teabe jagamise kaudu. Sest rohkem kui miljard inimest kasutab zapzap, see kõik on Zuckerbergi ettevõtte jaoks ehtne kullakaevandus.

Lisaks hakkab WhatsApp nõustuma, et ettevõtted saadavad teile „informatiivseid“ sõnumeid. Nad toovad välja mõned head näited (näiteks lennu staatus, tellimuste kohaletoimetamine jne), kuid muidugi avab see otse WhatsAppis ukse turunduskampaaniateks, mis ei pruugi teid huvitada.

Nad vannuvad koos seistes, et nende kontaktidega vahetatud sõnumid ja failid jäävad privaatseks ning neid ei jagata kellegagi.

Vältige andmete jagamist

Te ei saa kuidagi takistada Facebookil teie WhatsAppi andmete hankimist, kuid on olemas (vähemalt teoreetiliselt) viise, kuidas neid reklaamimiseks kasutada.

Esimene on see, kui ilmub teade tingimuste muutmise kohta. Enne puudutamistVõta vastu“, Puudutage”Loe rohkem …“Täpsete tingimustega ekraani avamiseks. Seal saate jagamisvalikud välja lĂĽlitada.

WhatsApp2 WhatsApp3

OK, aga kui olete varem “kogemata” uute tingimustega nõustunud? Noh, veel on aega muutuda. Esimese 30 päeva jooksul kuvatakse WhatsAppi seadetes jagamise keelamise võimalus. Järgige samme:

  • Avage WhatsApp ja minge seadetele.
  • Puudutage menĂĽĂĽd Konto
  • Näete valikut, mida tavaliselt pole, nimega “Jaga minu konto andmeid

Kuid ärge laske end petta. Isegi kui te seda teete, jätkatakse teie andmete jagamist Facebookiga. WhatsApp ise on selles osas väga selge:

Facebooki ettevõtete perekond saab ja kasutab neid andmeid muudel eesmärkidel, näiteks tarnetaristu ja -süsteemide täiustamiseks, meie teenuste ja nende teenuste kasutamise mõistmiseks, turvasüsteemide täiustamiseks, rämpsposti, kuritarvitamise ja rikkumistega võitlemiseks.

See tähendab, et olete toode. Lõppude lõpuks ei tohiks see muuta enamiku kasutajate elu, kes teevad kogu oma teabe juba igapäevaselt ettevõtetele kättesaadavaks, ilma et peaksite selle kasutamise pärast muretsema.