WhatsApp keelab osalejatel kahtlaste nimedega rĂĽhmad

Nagu endast lugupidav sotsiaalne platvorm, Mis on valesti tal on võimalusi oma teenuste kasutamist jälgida kuritegelike jõukude või ebaseadusliku tegevuse piiramiseks. Nagu selgub, nagu selgub, on need kontrollid nüüd jõudnud inimeste ja rühmade poole, kes seda teha otsustasid vilets jant käskjalas.

Vastavalt WABetaInfo ja mitmel Redditi foorumil alustas WhatsApp keelata kasutajad, kes osalevad rühmades, mille nimed on kahtlased või mis viitavad mõnele kuritegelikule tegevusele. Mõnel juhul on see keeld samas; teistes probleem püsiv ja kõnealune kasutaja saab platvormile naasta ainult teise telefoninumbriga.

Ăśhes Redditi teemalises raportis öeldi, et umbes sajast inimesest koosnev ĂĽlikoolirĂĽhm ärkas ĂĽhel päeval naljakate kasutajate tõttu nimega “lapsporno”. Mõne hetkega keelatakse kõik rĂĽhma liikmed platvormilt jäädavalt; nädal hiljem tagastab kasutaja oma konto ilma nähtava põhjuseta. Teine konto räägib väga sarnase loo.

Mitmed kasutajad on uudiste pärast muret tundnud, arvestades, et WhatsApp pakub otsast lõpuni krüptimine sõnumivahetuses ja teoreetiliselt ei saa tal olla juurdepääsu grupisisule.

Kullerimeeskond juhtumit ei kommenteerinud, kuid vastus sellele küsimusele näib olevat selge: kuigi WhatsAppil pole juurdepääsu kasutajate sõnumitele, saab turvameeskond kontrollida mõnda metaandmeid, näiteks rühmade nimesid ja kirjeldusi. Facebookist. Nii saavad nad lõpuks vastu platvormi ebaseaduslikule grupitegevusele.

Nii et siin on näpunäide: kui te ei soovi riskida WhatsAppi keelamisega, vältige kuritegevusega seotud halbu mänge – ja ärge unustage seda teavet oma armsatele sõpradele edastada.


WhatsApp Messengeri rakenduse ikoon

Mashable’i kaudu Pilt: BigTunaOnline / Shutterstock.com