WhatsApp: “koroonaviiruse abi” ja tume reĹľiim olid märtsi tipphetked

Märtsi WhatsAppi pealkirjad arutasid Covid-19 pandeemiaga seotud kullerite väljajuurimise pĂĽĂĽdlusi ja seda, kuidas tuvastada valetajate ahel. Ăśks petuskeemidest kasutas ära seaduseelnõu tagasilööki, mis hõlmas mitteametlikele madala sissetulekuga töötajatele 600 R $ suurust erakorralist abi – tegelikult levitati pahatahtlikku linki, mis lubas ohvritele ohvritele anda 200 RON koroonatšokki.

  • Hädaabirakendus: kuidas selle hĂĽvitise saamiseks registreeruda
  • #FiqueEmCasa: lisateave koronavoucheri kohta

Samuti tõsteti lugejate seas esile kuu varem Androidi ja iPhone’i (iOS) jaoks mõeldud Dark Mode’i saabumist. Hoogustatakse ka mänge, mida mängida rĂĽhmades või ĂĽhe sõbraga, et vältida karantiini igavust, mida terviseeksperdid soovitavad uue koronaviiruse leviku minimeerimiseks. Allpool on kõige populaarsemad WhatsAppi lood märtsis.

1 seitsmest koroonaviiruse abist, tumedast reĹľiimist ja märtsis WhatsAppis esiletõstetud mängudest – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Koroonaviiruse abi, tume reĹľiim ja märtsis WhatsAppis esiletõstetud mängud – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Koronaviiruse pettus

Enne märtsi lõppu oli PSafe ekspertide sõnul vähemalt 19 koroonaviirust kasutades WhatsAppil levinud petuskeemi jõudnud 2 miljoni inimeseni. Digitaalse turvalisuse laboratoorium leidis, et selleks kasutati kuut pahatahtlikku rakendust, mis jagasid kasu lubadust, mida kasutati peibutuseks kasutajate ohututele linkidele suunamiseks.

Lisaks võltsprogrammile “Citizen Aid 2020” kasutavad petturid ohvrite ligimeelitamiseks suurettevõtete nimesid. Üks suurepärane näide on pettus Netflixi abil, mis lubab sotsiaalse eraldatuse perioodil tasuta tellimist. Ainuüksi see pahatahtlik URL sai üle miljoni kliki ja jagamise.

kokku võltsuudised uue viiruse kohta on ka suurepärane. Labori PSafe dfndr korraldatud küsitlusest selgus, et umbes 42,5 miljonit brasiillast said Covid-19 kohta võltsuudiseid või pääsesid neile juurde, mida edastatakse peamiselt WhatsAppis. Probleemi lahendamiseks käivitas kuller isegi ametliku portaali ainult koroonaviiruse kohta.

2/7 WhatsApp on uue koronaviiruse pettuste ja võltsitud uudiste staadium – Foto: Luciana Maline / TechTudo

WhatsApp on uue koronaviiruse pettuste ja võltsitud uudiste staadium – Foto: Luciana Maline / TechTudo

Mitme rakenduse trendi järgides võttis WhatsApp kasutusele Androidis ja iOS-is tumerežiimi. Uus välimus koos musta ekraaniga on kõigile kasutajatele välja antud ja seda saab rakenduse seadetes aktiveerida.

Pimeda režiimi peamine eesmärk on vähendada sinist valgust, mis häirib und, suurendades ekraani vaatamise mugavust öösel või vähese valgusega kohtades. Veel üks eelis on see, et tume värviskeem vähendab aku tarbimist, eriti OLED-ekraaniga seadmetes.

Tume WhatsApp: saate teada, kuidas seda funktsiooni alla laadida ja kasutada

Tume WhatsApp: saate teada, kuidas seda funktsiooni alla laadida ja kasutada

3. WhatsAppi jant

Kuu kolmas kõige loetum lugemine oli artikkel, mis pani kokku viis mängu, mida karantiini ajal WhatsAppis sõpradega mängida. See loend sisaldab kuulsaid mänge: Uno, Tic-Tac-Toe, Hangman, Sleeping City ja Detective, kõik koos mängudega, mis on kohandatud Facebooki messengerile.

Prank WhatsAppi jaoks: 4 mängu sõpradega mängimiseks

Prank WhatsAppi jaoks: 4 mängu sõpradega mängimiseks

4. Täpsema otsingu filtrid

Teine uudsus, mille rakendus tutvustas, on täpsem otsing filtritega. Uue funktsiooniga hakkab otsinguriba näitama fotode, GIF-failide, videote, dokumentide, linkide ja heli valikuid, mida saab valida otsingus tagastatud failide arvu vähendamiseks. Apple’i sĂĽsteemide kasutajatele saabus uus funktsionaalsus, mis pole seni Androidis saadaval.

3/7 Ă•ppige kasutama iPhone’is (iOS) täpsemat WhatsAppi otsingut – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Siit saate teada, kuidas kasutada iPhone’is (iOS) täpsemat WhatsAppi otsingut – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

5. Enamik veebruariks alla laaditud rakendusi

Uudis, et WhatsApp oli veebruaris maailmas enim allalaaditud rakendus – ainult TikToki taga -, oli sõnumirakenduste kohta viiendal kohal. Platvormi on Google Play poe ja App Store’i vahel alla laaditud 96 miljonit, mis on 42,4% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Andmed pärinevad Sensor Toweri konsultatsioonist, mis loendab TikTokis 113 miljonit installi. Brasiilia vastutab 8,6% sellest arvust, saades veebruaris enim allalaaditud sotsiaalvõrgustike riigiks. Facebook, Instagram ja Messenger viisid sel perioodil valmis 5 enim installitud rakendust.

4 seitsmest WhatsAppist oli veebruari 2020 seisuga maailmas enim allalaaditud rakendus – foto: pressiteade / SensorTower

WhatsApp on veebruaris 2020 maailmas alla laetud teine ​​rakendus – Foto: Disclosure / SensorTower

Juhend WhatsAppis tekstiparandaja paigutamiseks pälvis lugejate suurt tähelepanu TechTudo. Nii iOS-i kui ka Androidi kohta kasutatav näpunäide kasutab ära mõlema süsteemi konfiguratsiooni loomulikke tööriistu, välistades vajaduse installida muid rakendusi.

5-l seitsmest Androidist ja iOS-ist on õigekirjakontroll, mida saab kasutada WhatsAppis – Foto: Play / Helito Beggiora

Mõlemal Androidil ja iOS-il on õigekirjakontroll, mis töötab WhatsAppiga – Foto: Playback / Helito Beggiora

7. Koroonaviiruse kleebised

Tervishoiuministeerium ja WhatsApp on ühinenud koroonaviiruse kleebispakkide käivitamiseks. Haridussektoris pakuvad kleebised teavet selle kohta, kuidas vältida Covid-19 haigust põhjustava Sars-Cov-2 viiruse levikut.

Installimine tuleb teha rakenduse Sticker.ly kaudu, mis on saadaval Androidile ja iOS-ile. Kleebisepaketi leht (sticker.ly/s/6RWR1J) kogub pilte sõnumitega nagu „vältige esemete jagamist”, „desinfitseerige sageli kasutatavaid esemeid” ja „katke suu ja nina köhimisel või aevastamisel”.

6 seitsmest tervishoiuministeeriumist ja WhatsAppist käivitavad koroonaviiruse kohta kleebised – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Tervishoiuministeerium ja WhatsApp toovad koroonaviiruse kohta välja kleebisepakid – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Messenger-vestluste paroolikaitse on samuti viimase kuu jooksul tõusnud kuumaks teemaks. WhatsAppi veebile keskendunud õpetus õpetab toimingut sooritama WA Web Plusi laienduse abil, mis on Google Chrome’i jaoks tasuta saadaval. Lisaks turbekihi lisamisele võib see pistikprogramm peita fotosid kontaktide eest ja vaadata kustutatud sõnumeid, lisaks Messengeri arvutiversiooni kasulikele funktsioonidele.

7/7 õpetusest, mis õpetavad paroolide sisestamist WhatsApp Webis märtsis esile tõstetud laiendiga WA Web Plus – Foto: Reproduction / Marvin Costa

Märtsis tõsteti esile õpetus, mis õpetas WhatsApp Webis parooli sisestamist laiendiga WA Web Plus – Foto: Reproduction / Marvin Costa