WhatsApp loobus oleku Status reklaamide näitamisest, teatas ajaleht Sotsiaalmeedia

LUGEGE: mobiilpettused kasutavad SMS-ide abil raha varastamist ja 5000 ohvri toomist

WhatsApi reklaamidest lahkumise väidetava otsuse põhjus pole kindel. Väljaande andmetel suleti selle projekti kallal töötav professionaalne meeskond ning eemaldati kood, mis oli välja töötatud ja osaliselt rakendatud Androidi ja iPhone'i (iOS) rakendustes. Sotsiaalvõrgustikud seda juhtumit ei kommenteeri.

WhatsApi staatus pole enam reklaam, ĂĽtles ajaleht Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudoWhatsApi staatus pole enam reklaam, ĂĽtles ajaleht Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

WhatsApi staatus pole enam reklaam, ĂĽtles ajaleht Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

WhatsAppis on spekuleeritud reklaamide kasutamise üle pärast seda, kui Facebook ostis 2014. aastal 22 miljardit dollarit. Sel ajal lõpetas kuller aastas 0,99 dollari laadimise ja muutus täiesti tasuta. Reklaamide olemasolu rakenduses on aga alati laual, arvestades monetiseerimise tüüpi, mis praegu moodustab 98% Facebooki tuludest.

Ka Facebooki omanduses on Instagram alates 2017. aastast reklaaminud Storiesis, mis on WhatsApp Statusi lühipostitustega sarnane tööriist. Facebooki tegevjuht ütles varem isegi, et reklaam on ettevõtte monetiseerimise peamine vorm, mis võib muuta sama strateegia kasutamise messengerites vältimatuks.

Esimene teave WhatsAppis reklaamimise kohta ilmus 2018. aastal ja varsti lekitasid mõned üksikasjad veebis. Eelmisel aastal täpsustas ettevõte lõpuks, kuidas oma digitaalse turunduse mootorit Messengeri kaudu tutvustada.

See algatus käivitab WhatsApa asutaja Jan Koumi ja Brian Actoni lahkumise, kes juhivad meeskonda rakenduse taga ka pärast omandamist. Rahvusvahelise meediakajastuse kohaselt seisid juhid Zuckerbergi ees pärast seda, kui ta hakkas kaaluma kõige rohkem allalaaditud kuulutuste kasutamist Messengeri planeedil.

Allikat kuulis Wall Streeti ajakiri nad ĂĽtlevad, et Facebook keskendub kasutajate ja ettevõtete suhetele, võib-olla WhatsApp Business platvormi kaudu. Teavet saab seostada vanade kuulujuttudega mobiilirakenduste maksevahendite laiendamise kohta – midagi, mis on edasi lĂĽkatud pärast ettevõtete vahelist vaidlust Libra virtuaalvaluutaprojektist, mille osaks on Facebook.

Via kaudu The Wall Street Journal

Kuidas avada WhatsApp digitaalselt; tea, kuidas aktiveerida

Kuidas avada WhatsApp digitaalselt; tea, kuidas aktiveerida