WhatsApp saab digitaalse lukustuse aktiveerimisega takistada vestluste printimist | Sotsiaalmeedia

WhatsApp saab digitaalse lukustuse aktiveerimisega takistada vestluste printimist | Sotsiaalmeedia

WhatsApi uus testversioon blokeerib prinditud vestlused. Spetsiaalse veebisaidi WABetaInfo esmaspäeval avaldatud teabe kohaselt (15) värskendab Android Beta kasutajatele mõeldud versioon 2.19.106 sõrmejälgede avamise funktsiooni, kuid takistab vestluste ekraanipilte. Pidage meeles, et testimisetapis ei taga see funktsiooni käivitamist ametlikes rakendustes.

Uudsuse aktiveerib portaali andmetel teenuse autentimisseadetel põhinev valik "Sõrmejälje turvalisus" (näiteks "sõrmejälje turvalisus" vabatõlkes). Funktsiooni aktiveerimisel peatab WhatsApp vestluse ekraanipildi. See tööriist nõuab ka käskjalade avamiseks sõrmejälgi. Eesmärk on tagada kasutajatele jagatavate andmete parem kaitse. Kuid vastus teatises kuvatud sõnumile ja kõnele vastamine on endiselt saadaval isegi blokeerimise korral.

WhatsApi, Facebooki ja Instagrami integreerimine keskendub privaatsusele

WhatsApp Beta takistab ekraanipiltide saatmist sõnumiteenustest. Foto: Anna Kellen Bull / TechTudoWhatsApp Beta takistab ekraanipiltide saatmist sõnumiteenustest. Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

WhatsApp Beta takistab ekraanipiltide saatmist sõnumiteenustest. Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Enne seda on WhatsApp välja andnud Google'i opsüsteemi beetaversiooni digitaalse võtme. See idee tekkis ka katsena pakkuda kasutajateabele suuremat turvalisust. Kui sõrmejälgede õigusi testitakse Android-seadmetes, siis iPhone (iOS) -telefonidel on juba Touch ID funktsioon. Apple'i süsteem pakub ka Face ID-d, mis kasutab mutrivõtmena näotuvastust.

Rakenduse digitaalse lukustuse funktsiooni konfigureerimiseks peavad Androidi kasutajad minema privaatsusseadetesse. Sellel platvormil on neli kestusreĹľiimi: "Kohe", "Pärast 1 minutit", "Pärast 10 minutit" või "Pärast 30 minutit". SõnumsidesĂĽsteemis paremate kaitsemeetmete tagamiseks pidage meeles, et WhatsApp võtab vastu otspunktkrĂĽpteerimise – meetodi, mis muudab kolmandatel osapooltel sisukaudse kasutamise võimatuks.

Lisaks vestluste ekraanipiltide ärahoidmisele sisaldab beetaversioon 2.19.106 vahekaarte "Kleebised" ja "Emotikonid", et korraldada kontaktidele saadetud lõbusaid pilte. Esimesed on rühmitatud vahekaartidele "Lemmikud" ja "Kategooriad", mis võib hõlbustada rakenduste leidmist. Uudsus lubas lisada kleebised piltidesse, videotesse ja GIF-idesse. Uuendusse on lisatud ka otsinguväli. Tuleb märkida, et testimiseks saadaval oleva funktsiooni ametlikku käivitamise kuupäeva pole.

Kuidas kustutada kontakte WhatsAppist? Kasutajad vastavad TechTudo foorumis.

Blokeerige vestlused veebis WhatsApp

Blokeerige vestlused veebis WhatsApp