WhatsApp tutvustab uusi meetmeid võltsuudiste ja rämpsposti vastu võitlemiseks

Sel nädalal käivitas Euroopa Komisjon oma veebis toimuva võltsuudiste vastu võitlemise toimimisjuhendi eelnõu, julgustades suuremaid sotsiaalmeedia mängijaid ja muud meediat astuma samme selle leviku vähendamiseks. Kuigi Mark Zuckerberg väidab, et kõigil peaks olema õigus sõna võtta ja sõnumeid ei tohiks nende platvormidelt eemaldada, on ta nõus, et nende levikut tuleks piirata.

Sellega seoses hoiab sõnumirakendus WhatsApp tervet rida meetmeid “võltsuudiste” vastu ja lubab rämpsposti vähendada rakenduse mitme muudatuse kaudu. Viimases värskenduses on kõik edastatud sõnumid nĂĽĂĽd märgistatud konkreetse identifitseerimismärgendiga. Rakendus rakendab nĂĽĂĽd sõnumite edastamise piiranguid 20 rĂĽhmale.

Seda meedet rakendatakse karmimalt Indias, riigis, kus WhatsAppi installibaas on 200 miljonit kasutajat, piirates edastamist vaid viie rĂĽhmaga. Teine selle riigi “eksklusiivne” meede on kiire edasiliikumise funktsiooni eemaldamine, mis võimaldab pilte ja videoid jagada.

Tuleb meeles pidada, et “võltsuudiste” viiruse jagamise fenomeni seostatakse Indias mitme vägivallajuhtumiga ning WhatsAppi peetakse ĂĽheks peamiseks vahendiks selle sisu levitamisel. Samamoodi pĂĽĂĽtakse vähendada viirusesse levivate sõnumite arvu, piirates nende jagamist.

Arvestades järgmisel aastal Indias kavandatud riiklikke valimisi, valmistavad Facebook ja WhatsApp ette uusi meetmeid, et kontrollida oma platvormidel võltsuudiseid. Praegu Mehhikos kasutatavat uudiste kontrollimise süsteemi kasutatakse valeteabe vastu võitlemiseks.