WhatsApp väidab, et edastuspiiriga on õnnestunud viiruslike sõnumite levikut vähendada 70%

Kuu alguses teatasime siin sellest Mis on valesti on võtnud vastu otsuse piirata kolmandate isikute sõnumite edastamist teistele. Selle abil saavad inimesed saadetud sõnumeid uuesti saata ainult ühele kontaktile.

Ettevõtte sõnul on juba nädalate jooksul pärast selle piirmäära kehtestamist a vähenemine umbes 70% viiruslike sõnumite levitamine, sealhulgas ka tuntud võltsuudised.Tänapäeval on üheks suureks probleemiks asjaolu, et viirussõnumeid kasutatakse sageli levitamise viisina võltsuudised. Ja selle põhjuseks on inimeste halb harjumus kontrollida vastuvõetud sisu, enne kui ei tea, kas see on tõsi või mitte.

Niisiis, kui iga kasutaja saab sõnumeid edastada kuni viiele muule kontaktile, levib see teabe ebakvaliteetsena väga kiiresti. See on nagu võltsuudiste pandeemia.

Rakenduste kasutamise piiramiseks seda tüüpi asjade jaoks piiras WhatsApp sel kuul sissetulevate sõnumite edastamise võimalust. Nüüd saate seda ainult teha üks inimene.

See pole esimene kord, kui see juhtub. 2018. aastal kehtestas teenus esimese omalaadse piiri, piirates suunamiste arvu maksimaalselt 20 kontaktile (ja mõne aja pärast ainult 5 kontaktile). Nagu me toona ütlesime, aitab see, kuid see ei ole probleemi lahendus. Tegelikult aitas see vähendada ainult 25% viiruslike sõnumite levikust.

Nüüd väidavad nad, et tasuvus on kogu maailmas palju suurem.

Hiljuti kehtestasime üledastatud sõnumite jagamise piirangu ainult ühe vestluse jaoks. Pärast nende uute piirangute rakendamist on ülemaailmselt WhatsAppis saadetud tugevalt ümbersuunatud sõnumite arv vähenenud 70%.

See aitab, kuid mis tegelikult takistab valeteabe levikut Internetis Sa muudad ennast. Kui te ei aruta enne saadud asja arutamist enne selle kontrollimist, kas see on ehtne või mitte (nii palju kui soovite, et see oleks tõsi), siis liigub Internetis vähem teavet.

Igaüks meist vastutab selle eest, mida me avaldame, ja isegi kui see ei tundu oluline, võib see aidata tekitada arusaamatusi ja vale mõtlemist, mis ei vasta tegelikkusele.

Me elame ajal, mil kogu inimlik teave võib olla peos. Nii et kasutage seda positiivselt, harige ennast ja proovige õppida üha rohkem. Olles laisad ja lasete rakendusel mõelda, ei vii teid kedagi kuhugi.