WhatsApp või telegramm? Siit saate teada, milline rakendus on parim ja ohutum

WhatsApp või Telegram: mis on parim? See on küsimus, mida paljud inimesed küsivad, enne kui otsustavad, millist sõnumsiderakendust kasutada. Selle probleemi lahendamiseks analüüsib ja võrdleb AppGeek igas põhifunktsiooni.

WhatsApp kuulub Facebooki ja sellel on kogu maailmas 1,5 miljardit kasutajat, kellest 120 miljonit on Brasiilia.

Telegram kuulub Venemaa ettevõttele Telegram Messenger LLP ja sellel on 200 miljonit igapäevast aktiivset kasutajat. See sai siin populaarseks 2015. aastal, pärast konkurentide blokeerimist.

Saadaval olevad platvormid

Whatsapp või telegramm

WhatsApp on saadaval Android-nutitelefonidele, iOS-ile ja Windows Phone’ile. Sellel on ka veebiversioon, mida saab kasutada igas brauseris, väljaanne Windowsi jaoks ja teised MacOS-i jaoks.

Telegrammi saab kasutada Androidi, iOSi ja Windows Phone’i mobiilseadmetes. Lauaarvutite jaoks pakub see brauseritele lisaks veebiversioonile tarkvara Windowsi, Mac OS X ja Linuxi jaoks.

telegramm või whatsapp

Peamine erinevus nende kahe vahel on see, et WhatsApp nõuab rakenduse installimist telefoni aktiivse numbriga isegi siis, kui kasutate messengerit arvutis. Nutitelefon peab olema sisse lülitatud ja Internetiga ühendatud, isegi kui see kasutab arvutivarianti.

Telegrammi versioon töötab iseseisvalt, kuid on integreeritud. Seda seetõttu, et vestlusfailid on pilves salvestatud ja neile pääseb juurde igast seadmest.

Kuidas kontakte lisada

Kellegi lisamiseks teenusesse WhatsApp peate selle teenusega registreerima oma telefoninumbri. Telegrammist leiate kontakte mobiilinumbri või kasutajanime järgi.

See tähendab, et te ei pea oma telefoni ütlema kellelegi, keda te ei soovi. Piisab sellest, et inimene otsib teie rakenduse seadetes loodud kasutajanime programmi otsinguribalt.

Suhtlusvahend

Lisaks traditsioonilisele tekstsõnumite vestlusele kahe inimese vahel pakub rakendus funktsioone teiste suhtlusviisidega. Nende hulgas on erinevate kasutajatega gruppe ning hääl- ja videokõnesid.

Grupp

whatsapp või telegramm

Mõlemad apostlid võimaldavad teil luua vestlusgruppe, kus jagatakse sõnumeid ja faile. WhatsAppis võib igas toas olla kuni 256 inimest, Telegramis on see piir 200 tuhat kasutajat.

WhatsAppi meeskond kipub seda piiri turvalisuse kaalutlustel kaaluma. Äärmiselt populaarne on seda programmi kasutatud võltsuudiste ja pettusrakenduste levitamise vahendina. Mida suurem rühm, seda rohkem inimesi see halb tava võib mõjutada.

Seda tüüpi sisu kordamise vältimiseks piiravad kullerid ka vestluste (kontaktide või gruppide) arvu viieni, et üheaegselt jagada üksusi. Varem puudusid piirangud. Telegramis saate midagi edastada ainult ühes vestluses korraga.

Kanal

Telegramm või whatsapp

Kanalid on olemas ainult telegrammis ja toimivad teatud tüüpi ühesuunaliste rühmadena. Ainult administraatoritel on lubatud sisu avaldada ja ülejäänud tegutsevad ainult vaatajatena.

Sellel kanalil võib olla piiramatu arv liikmeid. See ressurss on eriti populaarne konkreetsete teemade, näiteks spordimeeskondade, sarjade või manga fännide jaoks, kes leiavad ühe teema kohta teavet ühest kohast.

Ăśhendus

Whatsapp või telegramm

Helistamise osas paistab WhatsApp konkurentide ees silma. See rakendus võimaldab mitte ainult hääl- ja videokõnesid teha, vaid ka korraga rääkida kuni 8 sama rühma liikmega.

Telegram pakub seevastu häälkõne võimalust ainult ühe inimesega.

Bot

whatsapp või telegramm

Seda bot on robot, mis reageerib kasutajatele automaatselt erinevatel teemadel. Üldiselt on need kontod, mille on loonud ettevõtted või huvitatud infotehnoloogiast Telegram Bot API,

SEE @calcuBotnäiteks võimaldab see teha matemaatilisi arvutusi messengeri enda sees. On ka @gmailBot, Ametlik Gmail, mis võimaldab teil vaadata uusi e-kirju ja neile vastata Telegramist lahkumata.

Muud näpunäited bot mis on huvitav @gif, animeeritud gifide ja @newfileconverterbot, mis teisendab erinevat tüüpi faile. On ka @transcriber_bot, mis transkribeerib heli tekstiks ja @ ikoon8, kes teie fotot redigeerib.

Sest miski pole ametlik bot Telegrammi kaudu saavad kasutajad rakenduse otsinguriba kaudu uusi leida. Messenger soovitas kasutajatel ka sõprade ja Interneti-otsingute kaudu näpunäiteid kasutada.

Failide jagamine

Nii WhatsApp kui ka Telegram garanteerivad jagamise teiste kasutajate ja foto-, video- või kõnesõnumifailide, dokumentide, kontaktide ja asukohtadega.

Peamine erinevus seisneb iga rakenduse lubatud maksimaalses suuruses. WhatsAppis on võimalik saata ainult kuni 16 MB suuruseid meediumifaile ja kuni 100 MB dokumente. Telegramis on faili kohta 1,5 GB limiit.

Kohandamine

Telegramm või WhatsApp

Isikupärastamise osas pakub Telegram palju rohkem võimalusi. Võimalik on konfigureerida sõnumi teksti suurus, muuta värviteemat ja valida vestluste vaatamine kahes või kolmes reas.

Samuti saavad kasutajad luua isikupärastatud värvipaletiga oma teemad või kasutada otsinguriba erinevate taustapiltidega teemakanali leidmiseks.

WhatsApp pakub mitmeid taustpildi võimalusi. Nende hulgas on ühevärviliste värvide kasutamine, mõned pildid galeriist ja mobiiltelefonide mustrid. Samuti on tapeedigaleriist lubatud seda mitte valida ega valida (kuid selleks on vaja alla laadida eraldi rakendus).

Mõlemad rakendused pakuvad pimedat režiimi, mis on mõeldud paremaks kasutamiseks vähese valgusega keskkondades.

Turvalisus

Turvalisus on messenger-kasutajate jaoks sageli murettekitav. Siiski on tavaline eraviisiliste sõnumite ja failide vahetamine, mis tuleb sageli hoida konfidentsiaalsena.

KrĂĽptograafia

Krüptimine on korduv termin, mis on seotud Interneti kaudu vahetatava sisu turvalisusega. WhatsApp pakub end-to-end krüpteerimist, mis tähendab, et ainult vestluspartner saab sõnumi dešifreerida.

See tähendab, et seadmest lahkudes muutub sõnum omamoodi koodiks, möödub rakendusserverist ja dešifreeritakse alles siis, kui see vastuvõtvasse seadmesse jõuab.

Kui aga otsustate seda teha reserv WhatsAppi vestlused Google Drive’is ei paku Google’i teenused seda kaitsetaset.

Vaadake, kuidas kasutada WhatsApp Webi ja WhatsApp Desktopi arvutis või Macis.

Telegramis krüpteeritakse ainult kasutaja-serveri režiimis. See tähendab, et serveris, mis asub pilves, saab koodi dekodeerida. Teenuse andmetel on aga sisule juurdepääs ainult vestluses osalejatel.

Kõik, kes soovivad lisada vene programmides vestlustele täiendava kaitsekihi, saavad selle valiku aktiveerida Salajane vestlusseadete kaudu. Ettevõtte sõnul on selles režiimis krüpteerimine otsast lõpuni ja sisu ei jäta serverisse jälgi.

Lisaks saavad kasutajad määratleda taimer enesehävitamiseks vestlusest. Samuti pole lubatud teha vestlusest ekraanipilte ega edastada selle kaudu vahetatud sisu. Ainus puudus on vajadus aktiveerida funktsioon alati, kui soovite konfidentsiaalsemat suhtlust.

Kaheastmeline autentimine

Mõlemad rakendused pakuvad kaheastmelise autentimise jaoks täiendavat turvakihti. See tähendab, et kasutaja peab sisestama talle SMS-i teel saadetud koodi ja parooli.

Telegramis tuleb luua täiendav parool, mida küsitakse iga kord, kui sisestate uue seadme, koos SMS-iga saadetud turvakoodiga. Juurdepääs sõiduraja kaudu Seaded → Privaatsus ja turvalisus → Kaheastmeline kinnitamine.

WhatsAppis küsitakse iga kord, kui telefoninumber on kinnitatud, lisaparooli, mille kasutaja dešifreerib. Ja nagu tavaliselt, saadetakse turvakood ka SMS-i teel. Funktsiooni aktiveerimiseks avage see Seaded → Konto → Kaheastmeline kinnitamine → Aktiveeri.

Paroolilukk

Telegramm või whatsapp

Parim rakendus grupivideokonverentside korraldamiseks

Telegram pakub loomulikult rakenduse paroolikaitset. Privaatsus- ja turvaseadetes saavad kasutajad selle valiku aktiveerida Võtme parool. Seejärel määrake lihtsalt 4-kohaline turvakood. WhatsApp käivitas sarnase funktsiooni 2019. aastal.

Telegrami ja WhatsAppi muud sarnasused ja erinevused

  • Kommertsversioon: WhatsAppil on versioon nimega WhatsAppi äri, keskenduge ettevõttele. Erinevuste hulgas on võimalus luua mingisugune kaubandusprofiil ja valida kiirvastused etteantud fraaside menĂĽĂĽst. Samuti on olemas nii teksti automaatne esitamine kui ka kasutajate korraldamine siltide kaudu.
  • Teksti vormindamine ja sõnumi redigeerimine: Kui teenuses WhatsApp on võimalik saadetud teksti vormindada (rasvases kirjas, allajoonitud, kursiivis või kriipsutatud joonega), siis Telegram võimaldab teil saadetud sisu redigeerida. Nimelt parandage kirjaviga või muutke midagi, mille kirjutamist kahetsete.
  • ÖöreĹľiim: ÖöreĹľiim on põnev hetk mobiilirakenduste ja arvutiprogrammide osas. Mõlemad rakendused pakuvad funktsioone.
  • Isiklik: On inimesi, kellele ei meeldi selgitust anda selle kohta, millal nad viimati rakendust kasutasid. Seetõttu keelavad mõlemad kullerid valiku Viimati nähtud. Telegrammi eeliseks on teatud kasutajate jaoks ĂĽksuste kustutamine. See tähendab, et kõik näevad teavet, välja arvatud teie valitud.

Nüüd, kui olete näinud kahe apostli peamisi sarnasusi ja erinevusi, kas saate valida oma lemmiku?

AppGeek soovitab: