contador gratis Saltar al contenido

WhatsApp võltsitud tööpettused kasvavad 2019. aastal 174% | Sotsiaalmeedia

WhatsApp võltsitud tööpettused kasvavad 2019. aastal 174% | Sotsiaalmeedia

Pettused, mis püüavad ohvreid meelitada tööga seotud valede lubadustega, on aastaga peaaegu kolmekordistunud. Digitaalse turbelabori PSafe, dfndrlabori andmetel oli 2019. aasta jaanuarist oktoobrini registreeritud üle 2,3 miljoni sellise juhtumi, mis on 174% rohkem kui eelmise aasta sama perioodi umbes 861,9 tuhat juhtumit. Ettevõtte sõnul halveneb stsenaarium jõulude lähenedes – aeg, mida iseloomustab ajutiste vabade töökohtade pakkumise suurenemine.

Rünnakud kasutasid ära riigi töötuse olukorda ja levisid peamiselt WhatsApi sõnumite kaudu. Selle eesmärk on meelitada kasutajad lehele, mille ülesandeks on varastada Facebooki sisselogimisi ja isikuandmeid, et rakendada finantspettusi. PSafe Monitor tuvastab iga kuu keskmiselt kümme nende omadustega pahatahtlikku linki.

WhatsApi kelmused kasutavad Melissa ja Tramontina ning sellel on üle 70 tuhande tabamuse

WhatsAppile keskendudes võltsitud tööpettused peaaegu kolmekordistusid 2019. aastal Foto: Tainah Tavares / TechTudoWhatsAppile keskendudes võltsitud tööpettused peaaegu kolmekordistusid 2019. aastal Foto: Tainah Tavares / TechTudo

WhatsAppile keskendudes võltsitud tööpettused peaaegu kolmekordistusid 2019. aastal Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Petturid kasutavad tuntud ettevõtteid söödana võltside vabade töökohtade teatamiseks, sealhulgas homograafilisi linke, et petta rohkem inimesi, kellel on mitu erinevat tähemärki. Aadress võib vähem tähelepanelike kasutajate silmis tunduda ametlik.

Üldiselt viib link registreerimiseni väidetava töö jaoks, millele järgneb taotlus linki oma kontaktisikuga jagada. nii et löök levis kiiresti. Lõpuks suunatakse ohvrid võltslehtedele, mis kutsuvad lisaks sellistele andmetele nagu nimed ja CPF oma sotsiaalvõrgustiku sisselogimistesse ja paroolidesse tippima.

Dfndr labori ekspertide sõnul kasutavad kurjategijad varastatud teavet laenu taotlemiseks, veebis ostmiseks ja isegi ohvrite nimel ettevõtete avamiseks. Lisaks tungivad nad sageli sotsiaalmeedia kontodesse, mis on pealtkuulatud spondeeritud postituste ja elu kaudu rünnakute levitamiseks.

Võlts töökuulutused pakuvad sageli palju eeliseid ja puuduvad kogemused. Foto: reprodutseerimine / PSafeVõlts töökuulutused pakuvad sageli palju eeliseid ja puuduvad kogemused. Foto: reprodutseerimine / PSafe

Võlts töökuulutused pakuvad sageli palju eeliseid ja puuduvad kogemused. Foto: reprodutseerimine / PSafe

Esimene reegel, kuidas turvaliselt püsida, on alati otstarbekas WhatsApi ja sotsiaalsete võrgustike kaudu saabuvate ahvatlevate tööpakkumistega sõnumite osas. Väga kahtlased vabade töökohtade osas, kus on head palgatõotused ja palju eeliseid, ilma et oleks vaja kogemusi.

Vaadake link läbi hoolikalt ja ärge kunagi klõpsake seda. Selle asemel otsige ettevõtte ametlikul veebisaidil Google'i otsinguga väidetavaid vakantse kohti, et kontrollida nende autentsust. Samuti on oluline paigaldada oma mobiiltelefonile hea viirusetõrje, kas Android või iPhone (iOS), et blokeerida ligipääs teadaolevatele pettuste lehtedele. Mõnel turvaettevõttel, näiteks PSafe, on veebilinkide kontrollija (www.psafe.com/dfndr-lab).

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist