contador gratis Skip to content

WhatsApp vÔltsitud tööpettused kasvavad 2019. aastal 174% | Sotsiaalmeedia

WhatsApp vÔltsitud tööpettused kasvavad 2019. aastal 174% | Sotsiaalmeedia

Pettused, mis pĂŒĂŒavad ohvreid meelitada tööga seotud valede lubadustega, on aastaga peaaegu kolmekordistunud. Digitaalse turbelabori PSafe, dfndrlabori andmetel oli 2019. aasta jaanuarist oktoobrini registreeritud ĂŒle 2,3 miljoni sellise juhtumi, mis on 174% rohkem kui eelmise aasta sama perioodi umbes 861,9 tuhat juhtumit. EttevĂ”tte sĂ”nul halveneb stsenaarium jĂ”ulude lĂ€henedes – aeg, mida iseloomustab ajutiste vabade töökohtade pakkumise suurenemine.

RĂŒnnakud kasutasid Ă€ra riigi töötuse olukorda ja levisid peamiselt WhatsApi sĂ”numite kaudu. Selle eesmĂ€rk on meelitada kasutajad lehele, mille ĂŒlesandeks on varastada Facebooki sisselogimisi ja isikuandmeid, et rakendada finantspettusi. PSafe Monitor tuvastab iga kuu keskmiselt kĂŒmme nende omadustega pahatahtlikku linki.

WhatsApi kelmused kasutavad Melissa ja Tramontina ning sellel on ĂŒle 70 tuhande tabamuse

WhatsAppile keskendudes vÔltsitud tööpettused peaaegu kolmekordistusid 2019. aastal Foto: Tainah Tavares / TechTudoWhatsAppile keskendudes vÔltsitud tööpettused peaaegu kolmekordistusid 2019. aastal Foto: Tainah Tavares / TechTudo

WhatsAppile keskendudes vÔltsitud tööpettused peaaegu kolmekordistusid 2019. aastal Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo vÔrdlusega

Petturid kasutavad tuntud ettevÔtteid söödana vÔltside vabade töökohtade teatamiseks, sealhulgas homograafilisi linke, et petta rohkem inimesi, kellel on mitu erinevat tÀhemÀrki. Aadress vÔib vÀhem tÀhelepanelike kasutajate silmis tunduda ametlik.

Üldiselt viib link registreerimiseni vĂ€idetava töö jaoks, millele jĂ€rgneb taotlus linki oma kontaktisikuga jagada. nii et löök levis kiiresti. LĂ”puks suunatakse ohvrid vĂ”ltslehtedele, mis kutsuvad lisaks sellistele andmetele nagu nimed ja CPF oma sotsiaalvĂ”rgustiku sisselogimistesse ja paroolidesse tippima.

Dfndr labori ekspertide sĂ”nul kasutavad kurjategijad varastatud teavet laenu taotlemiseks, veebis ostmiseks ja isegi ohvrite nimel ettevĂ”tete avamiseks. Lisaks tungivad nad sageli sotsiaalmeedia kontodesse, mis on pealtkuulatud spondeeritud postituste ja elu kaudu rĂŒnnakute levitamiseks.

VÔlts töökuulutused pakuvad sageli palju eeliseid ja puuduvad kogemused. Foto: reprodutseerimine / PSafeVÔlts töökuulutused pakuvad sageli palju eeliseid ja puuduvad kogemused. Foto: reprodutseerimine / PSafe

VÔlts töökuulutused pakuvad sageli palju eeliseid ja puuduvad kogemused. Foto: reprodutseerimine / PSafe

Esimene reegel, kuidas turvaliselt pĂŒsida, on alati otstarbekas WhatsApi ja sotsiaalsete vĂ”rgustike kaudu saabuvate ahvatlevate tööpakkumistega sĂ”numite osas. VĂ€ga kahtlased vabade töökohtade osas, kus on head palgatĂ”otused ja palju eeliseid, ilma et oleks vaja kogemusi.

Vaadake link lÀbi hoolikalt ja Àrge kunagi klÔpsake seda. Selle asemel otsige ettevÔtte ametlikul veebisaidil Google'i otsinguga vÀidetavaid vakantse kohti, et kontrollida nende autentsust. Samuti on oluline paigaldada oma mobiiltelefonile hea viirusetÔrje, kas Android vÔi iPhone (iOS), et blokeerida ligipÀÀs teadaolevatele pettuste lehtedele. MÔnel turvaettevÔttel, nÀiteks PSafe, on veebilinkide kontrollija (www.psafe.com/dfndr-lab).

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist