WhatsAppi võltsitud petuskeemid kasvasid 2019. aastal 174%

Pettused, mis üritavad ohvreid meelitada valetõotustega töö kohta, aastaga peaaegu kolmekordistusid. Digitaalse turvalisuse labori dfndr lab andmetel registreeris PSafe 2019. aasta jaanuarist oktoobrini 2019 rohkem kui 2,3 miljonit sellist juhtumit, mis on 174% rohkem kui eelmise aasta sama perioodi umbes 861 900 juhtumit. Ettevõtte sõnul halveneb stsenaarium jõulude lähedusega, seda aega iseloomustab ajutiste vabade töökohtade pakkumise suurenemine.

Rünnakud kasutasid ära töötuse olukorda riigis ja levisid peamiselt WhatsAppi sõnumite kaudu. Selle eesmärk on meelitada kasutajaid lehele, mille ülesandeks on varastada Facebooki sisselogimisandmeid ja isikuandmeid, et jõuda finantspettustega. PSafe monitor tuvastab iga kuu keskmiselt kümme selle omadusega halba linki.

WhatsAppi kelmuses kasutatakse Melissat ja Tramontinat ning sellel on ĂĽle 70 tuhande hiti

1/2 WhatsAppile keskendudes on võltsitud tööpettused 2019. aastal peaaegu kolmekordistunud – Foto: Tainah Tavares / TechTudo

WhatsAppile keskendudes võltsitud tööpettused peaaegu 2019. aastal kolmekordistusid – Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Petturid kasutavad võltsitud tööpakkumiste söödana tuntud ettevõtteid, sealhulgas homograafilisi linke, et rohkem inimesi ära petta – mõne erineva tähemärgiga võib aadress tunduda vähem teadlike kasutajate silmis ametlik.

Üldiselt viib link väidetava töökoha registreerimiseni, millele järgneb taotlus linki oma kontaktiga jagada. Nii levivad petuskeemid kiiresti. Lõppkokkuvõttes viiakse ohvrid võltslehtedele, mis kutsuvad üles sisestama sisselogimisandmeid ja paroole oma sotsiaalsetele võrgustikele, lisaks andmetele nagu nimed ja CPF-id.

Dfndr-labori ekspertide sõnul kasutavad kurjategijad varastatud teavet laenude taotlemiseks, veebiostude tegemiseks ja ohvrite nimel isegi ettevõtete avamiseks. Lisaks tungivad nad sageli pealtkuulatud sotsiaalmeedia kontodele, et levitada rünnakuid sponsoreeritud postituste ja elude kaudu.

2 valest töökuulutusest pakub sageli mitmeid eeliseid ja puudub kogemus – Foto: Reproduction / PSafe

Võltsitud töökuulutused pakuvad tavaliselt mitmeid eeliseid ja kogemusi pole – Foto: paljundamine / PSafe

Turvalisuse tagamise esimene reegel on alati valides ahvatlevate tööpakkumistega sõnumeid, mis tulevad WhatsAppi ja sotsiaalvõrgustike kaudu. Olge eriti kahtlane vabade töökohtade osas, lubades head palka ja palju hüvitisi ilma kogemusteta.

Kontrollige linke hoolikalt ja kahtluse korral ärge kunagi klõpsake neid. Selle asemel otsige Google’i otsinguga ettevõtte ametlikul veebisaidil väidetavaid vabu kohti, et kontrollida nende autentsust. Samuti on oluline installida oma telefoni hea Android-i või iPhone’i (iOS) viirusetõrje, et blokeerida juurdepääs teadaolevatele pettuslehtedele. Mitmetel turvaettevõtetel, näiteks PSafe, on veebis linkide kontrollija (www.psafe.com/dfndr-lab).

Viiruste eemaldamine Android-telefonis

Viiruste eemaldamine Android-telefonis