contador gratis Skip to content

WhatsAppi vÔltsitud petuskeemid kasvasid 2019. aastal 174%

WhatsAppi vÔltsitud petuskeemid kasvasid 2019. aastal 174%

Pettused, mis ĂŒritavad ohvreid meelitada valetĂ”otustega töö kohta, aastaga peaaegu kolmekordistusid. Digitaalse turvalisuse labori dfndr lab andmetel registreeris PSafe 2019. aasta jaanuarist oktoobrini 2019 rohkem kui 2,3 miljonit sellist juhtumit, mis on 174% rohkem kui eelmise aasta sama perioodi umbes 861 900 juhtumit. EttevĂ”tte sĂ”nul halveneb stsenaarium jĂ”ulude lĂ€hedusega, seda aega iseloomustab ajutiste vabade töökohtade pakkumise suurenemine.

RĂŒnnakud kasutasid Ă€ra töötuse olukorda riigis ja levisid peamiselt WhatsAppi sĂ”numite kaudu. Selle eesmĂ€rk on meelitada kasutajaid lehele, mille ĂŒlesandeks on varastada Facebooki sisselogimisandmeid ja isikuandmeid, et jĂ”uda finantspettustega. PSafe monitor tuvastab iga kuu keskmiselt kĂŒmme selle omadusega halba linki.

WhatsAppi kelmuses kasutatakse Melissat ja Tramontinat ning sellel on ĂŒle 70 tuhande hiti

1/2 WhatsAppile keskendudes on vĂ”ltsitud tööpettused 2019. aastal peaaegu kolmekordistunud – Foto: Tainah Tavares / TechTudo

WhatsAppile keskendudes vĂ”ltsitud tööpettused peaaegu 2019. aastal kolmekordistusid – Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo vÔrdlus

Petturid kasutavad vĂ”ltsitud tööpakkumiste söödana tuntud ettevĂ”tteid, sealhulgas homograafilisi linke, et rohkem inimesi Ă€ra petta – mĂ”ne erineva tĂ€hemĂ€rgiga vĂ”ib aadress tunduda vĂ€hem teadlike kasutajate silmis ametlik.

Üldiselt viib link vĂ€idetava töökoha registreerimiseni, millele jĂ€rgneb taotlus linki oma kontaktiga jagada. Nii levivad petuskeemid kiiresti. LĂ”ppkokkuvĂ”ttes viiakse ohvrid vĂ”ltslehtedele, mis kutsuvad ĂŒles sisestama sisselogimisandmeid ja paroole oma sotsiaalsetele vĂ”rgustikele, lisaks andmetele nagu nimed ja CPF-id.

Dfndr-labori ekspertide sĂ”nul kasutavad kurjategijad varastatud teavet laenude taotlemiseks, veebiostude tegemiseks ja ohvrite nimel isegi ettevĂ”tete avamiseks. Lisaks tungivad nad sageli pealtkuulatud sotsiaalmeedia kontodele, et levitada rĂŒnnakuid sponsoreeritud postituste ja elude kaudu.

2 valest töökuulutusest pakub sageli mitmeid eeliseid ja puudub kogemus – Foto: Reproduction / PSafe

VĂ”ltsitud töökuulutused pakuvad tavaliselt mitmeid eeliseid ja kogemusi pole – Foto: paljundamine / PSafe

Turvalisuse tagamise esimene reegel on alati valides ahvatlevate tööpakkumistega sĂ”numeid, mis tulevad WhatsAppi ja sotsiaalvĂ”rgustike kaudu. Olge eriti kahtlane vabade töökohtade osas, lubades head palka ja palju hĂŒvitisi ilma kogemusteta.

Kontrollige linke hoolikalt ja kahtluse korral Ă€rge kunagi klĂ”psake neid. Selle asemel otsige Google’i otsinguga ettevĂ”tte ametlikul veebisaidil vĂ€idetavaid vabu kohti, et kontrollida nende autentsust. Samuti on oluline installida oma telefoni hea Android-i vĂ”i iPhone’i (iOS) viirusetĂ”rje, et blokeerida juurdepÀÀs teadaolevatele pettuslehtedele. Mitmetel turvaettevĂ”tetel, nĂ€iteks PSafe, on veebis linkide kontrollija (www.psafe.com/dfndr-lab).

Viiruste eemaldamine Android-telefonis

Viiruste eemaldamine Android-telefonis