WhatsAppil on tõsine turvarikkumine ja kõik peaksid rakendust värskendama; Vaata kuidas

WhatsApp soovitab kõigil kasutajatel kriitiliste turvavigade parandamiseks rakendust oma telefonis kohe värskendada. Ajalehe Financial Times esmaspäeval (13) teatatud ja Facebooki kinnitatud haavatavus võimaldab Pegasuse nime all tuntud viirusel nutitelefoni rünnata. Uurijate rühma sõnul on pahavara nuhkvara, mis on võimeline käivitama kaameraid ja mikrofone, lisaks sellele, et pääseda juurde ohvrite meilidele ja failidele rakenduses lihtsate vastuseta kõnedega.

LOE: näpunäiteid WhatsAppi uue kirjaviisi väljaandmiseks

WhatsApp avaldas värskenduse, mis ei võimaldanud viirusel rakenduses töötada, ja teatas, et haavatavus oli ainult teatud kasutajagrupil (kĂĽmnete hulgas). Uus versioon on nĂĽĂĽd allalaaditav enam kui 1,5 miljardile Androidi, iPhone’i (iOS), Windows Phone’i ja Tizeni seadme kasutajale. See on mõjutanud ka ettevõtte WhatsApp Business versiooni ja sellel on saadaval parandus.

1/3 WhatsAppi värskendus parandab kriitilise turvavea – Foto: Marvin Costa / TechTudo

WhatsAppi värskendus parandab kriitilise turvavea – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Nuhkvara Pegasus töötas välja Iisraeli ettevõte NSO, mis pakub valitsusele luuretehnoloogiat. Hinnanguliselt on ettevõtte teenuseid kasutanud 45 riiki. See on aga esimene kord, kui WhatsAppi kaudu nutitelefone nakatanud spiooniprogramm avastati.

Probleem on peamiselt murettekitav, kuna rĂĽnnak ei nõua, et ohver viirus oma telefoni alla laadiks. Financial Timesi kuuldud allikate sõnul peavad kasutajad nakatumiseks vaid rakenduse kaudu helistama – ei pea isegi kõnele vastama. Financial Times leidis ka, et WhatsAppi esindaja sõnul on haavatavusest mõjutatud kasutajate arv “kĂĽmnetes”.

NSO andmetel on programm mõeldud valitsuse abistamiseks kuritegevuse vastu võitlemisel, kuid inimõiguste kaitsjatele suunatud rünnakuid on olnud mitu. Eelmisel nädalal (12) avaldas Citizen Lab WhatsAppi vahendusel Ühendkuningriigis rünnaku inimõiguste aktivistide advokaatide vastu. Umbes 1,5 miljardit rakenduse kasutajat kogu maailmas on ohus.

Pressiteates soovitas WhatsApp, et kasutajad värskendaksid rakendust ja installiksid uusima versiooni ning “hoiaksid ka mobiilset opsĂĽsteemi ajakohasena, et kaitsta end seadme sisu kahjustavate võimalike lĂĽnkade kasutamise eest”.

Avage Google Play rakendus, avage külgmenüü ja puudutage värskenduste otsimiseks ringi. Seejärel puudutage rakenduse kõrval käsku „Värskenda”. Turvaline versioon on 2.19.134 ja uuemad (WhatsApp) või 2.19.44 ja uuemad (WhatsApp Business).

2/3-st värskendage WhatsAppi Androidis – Foto: Play / Paulo Alves

Värskendage WhatsAppi Androidis – Foto: Play / Paulo Alves

IOS-is avage App Store ja avage vahekaart Uuendused ning lohistage uue versiooni leidmiseks ekraani ülaosast alla. Puudutage valikut WhatsAppi kõrval käsku „Uuenda”. Parandus on olemas versioonis 2.19.51 ja uuemates versioonides (WhatsApp ja WhatsApp Business).

3/3 värskendage WhatsAppi iPhone’is – Foto: Play / Marvin Costa

Värskendage WhatsAppi iPhone’is – Foto: Play / Marvin Costa

Windows Phone’is on versioon 2.18.348 kõige turvalisem. Tizenis peate installima vähemalt versiooni 2.18.15.

Mida teha, kui WhatsAppi varundamine kokku kukub? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Kuidas värskendada WhatsAppi iPhone'is

Kuidas värskendada WhatsAppi iPhone’is