Wi-Fi 6 käivitati ametlikult; Uued iPhone’id on standardisse jõudnud

Sellest on peaaegu aasta möödas, kui me siin esimest korda rääkisime WiFi 6 – ja täpsemalt Wi-Fi Alliance’i (tehnoloogia arendamise eest vastutav ettevõtte võrk) tehtud muudatustest, mis muudavad protokolliversiooni nomenklatuuri palju sõbralikumaks ja hõlpsamini mõistetavaks. Sellest ajast alates on Wi-Fi 6 veel kohandamise viimases etapis, kuid nĂĽĂĽd on see ametlikult kasutusele võetud.

Praktikas on mitu tootjat Wi-Fi 6-ga mitu kuud töötanud, lisades selle oma toodetele (pange tähele, et Samsung Galaxy S10 toetab seda juba eelmise aasta märtsist alates); erinevus seisneb selles, et nĂĽĂĽd saavad nad lisada brändingu ĂĽhilduvate seadmete turustamisse koos selliste ĂĽtlustega “Wi-Fi 6 sertifikaat” või selline lause.

Apple’i puhul iPhone 11, 11 Pro ja 11 Pro Max – mis käivitatakse ametlikult sel reedel (20./9) – on juba kasutusel uued tehnoloogiad, nagu me rõhutasime. Teisisõnu, uued nutitelefonid Apple’ilt kannavad omamoodi Wi-Fi 6, kuna nende käivitamine langeb peaaegu kokku protokolli ametliku saabumisega.

Sellest hoolimata jätkab Apple seda teavet tooteturunduses esile tõstmata – Wi-Fi 6 on märgitud uue iPhone’i tehniliste andmete lehel, kuid on lihtsalt seal ja mitte kusagil mujal. Ametlikult väidab Wi-Fi Alliance, et esimene Wi-Fi 6-ga ĂĽhilduv toode on Galaxy Note10.

Mis muutub?

Kõigepealt ei pea te selle pärast muretsema: Wi-Fi 6 ĂĽhildub tagurpidi eelmise protokolliversiooniga, nii et tavaliselt saate võrgus kasutada vanu seadmeid uue standardi alusel – või samamoodi ĂĽhendada oma uusim seade võrgus eelmise versiooni põhjal. .

Kuid ainus viis Wi-Fi 6 eeliste täielikuks nautimiseks on ruuteri olemasolu ja standardiga ühilduv seade (nutitelefon, tahvelarvuti, arvuti, teler või muu).

Mis puudutab eeliseid ise, siis need on põhimõtteliselt seotud kiiruse ja efektiivsusega. Uus standard toob kaasa maksimaalse teoreetilise kiiruse 9,6 Gbps, võrreldes 3,5 Gbps Wi-Fi 5-ga – mis ei kujuta endast tegelikku eelist, kuna põhimõtteliselt ei jõua ĂĽkski kodune ĂĽhendus nende näitajateni.

Veelgi olulisem on mõista, et Wi-Fi 6 on targem, kui on vaja võrku levitada paljudes seadmetes – see on oluline, arvestades, et tänapäeval on igat tĂĽĂĽpi seadmed ĂĽhendatud WiFi-ga, sest sĂĽlearvutid on röstrid. Seetõttu on uus standard protokolli suurepärane liitlane koduautomaatika, nagu HomeKit, ja nn “asjade internet”.

Suurepärane uudis, eks?

The Verge’i kaudu

Table of Contents