WiFi 7-st päikesekiirguseni: 5 Altice Labsi projekti, mis suudavad tulevikku muuta

“See on esimene samm WiFi-ga kaetud kodu jaoks,” märkis ta, lisades, et on ka arenguid liikluse prioriteetseks muutmisel, sõltuvalt seadmete poolt tarbitava sisu tĂĽĂĽbist. Ja järgmine samm? Digitaalset elu mõjutavas tegevuses oleks võimalik omada selge loogikaga, hääljuhtimisega IoT seadmete „orkestrit”.

Selle esialgse projekti nimi on nutika kodu keskus, kus ruuterid on taas keskne punkt, kuid tegelikkuses on erinevad uurimisalgatused omavahel ühendatud ja jätkuvad juba käimasolevas Wi-Fi 7-s. arengut. Pilootprojektide hulgas on loomulikku keelt arendav BotSchool, kusjuures tekstist keelde ja masinõpet arendatakse kasvavas piirkonnas Altice Labs.

Tervise ja UVB päikesekiirguse tuvastamine

Osa Altice Labsi arendatavatest projektidest viiakse ellu koostöös teiste üksustega ja see kehtib UVB päikesekiirguse tuvastamise uurimise Solar Keeperi kohta, mille eesmärk on aidata tuvastada ohtlikke terviseseisundeid, eriti neid, mis mõjutavad nahavähki. nahast, aga ka põllumajandusest ja tulekahjust. Lainelaudade kaudu on võimalik tuvastada seda kiirgust, mida saab tõhusamaks juhtimiseks jagada kogu maailmas ja mida saab kombineerida teiste anduritega.

Portugalis saab muu hulgas randa, koolidesse, paigaldada projekti “Solar Keeper – SAP” staatilise tulemustabeli, sealhulgas teavitusala ettevaatusabinõude jaoks, mida tuleb võtta sõltuvalt märgitud UVB-vahejuhtumist. Projekti partneritel, sealhulgas ISN-l – Instituto de Socorros a Náufragos ja ABAE – Euroopa sinise lipu ĂĽhingul, on juurdepääs ka elektroonilisele sidesĂĽsteemile, mis on pĂĽhendatud iga kahe nädala tagant vannivee kvaliteeti ja liiva käsitleva teabe ajakohastamisele.

Projekt on veel lapsekingades, kuid Altice Labs vastutab UVB-andurite võrgu / võrgu, maataseme andmete kogumise, töötlemise ja arhiveerimise eest ning nende kättesaadavaks tegemise huvitatud ĂĽksustele. Samuti vastutab see “tahvlil” rakendatavate lahenduste väljatöötamise eest, et saada avalikkusele teavet vastava võrgu UVB-andurite andmete ja muu muu seotud teabe, näiteks meteoroloogilise kvaliteedi, loodete, vee ja liiva, tuleohu, muu hulgas.

Tervishoiusektoris on Altice Labsi raames mitmeid algatusi, näiteks üle 20 aasta kasutusel olnud, kuid kasvanud telemeditsiinilahendus Medigraf, mis pakub videokonverentside ja kliiniliste andmete jagamisteenustega turvalist ja koostöökeskkonda ning võimaldab ühist diagnoosi kaugusest hoolimata. .

Kõige haavatavamatele elanikkonnarühmadele, näiteks kroonilistele haigustele või eakatele suunatud hooldusteenuste haldamise valdkonnas on Altice Labsil SmartAL, mis on keskendunud rahvatervise, samuti nende tugi- ja sotsiaalkindlustustingimuste lihtsustamisele ja parandamisele.

Telefone ei kasutata, vaid ka vahetatakse

Sel aastal käivitas Altice Labs oma töötajatele väljakutse kasutada vanu telefone ja neid vahetada ning näitusel on huvitavaid ja fantaasiarikkaid töid, mis näitavad, et midagi pole kadunud, kõik muutub. Edasi liikumine on projekt IMMERSIVE CABIN, mis lubab vanale telefonikabiinile teise elu anda, muutes selle 360 ​​° interaktiivseks videovisualiseerimissüsteemiks, ilma et oleks vaja peakomplekti, prille või muid sarnaseid seadmeid.

Salongi sisenedes ei saa te enam telefonikõnesid teha, kuid kasutaja tunneb end transpordi abil juhtimast sõidukit kolmemõõtmeliste vaadetega või muude piltidega, mis pärinevad peakomplekti käsutuses olevast videoteegist. virtuaalne reaalsus, kuid siin projitseeritakse see salongi integreeritud ekraanile.

Idee on luua kunstlik keskkond, mis asendab otsustavalt reaalset maailma ja selle ümbrust. Nii saavutatakse rikastav multisensorne kogemus, mis ümbritseb ja transpordib kasutaja virtuaalse keskkonna keskmesse. See on ka tulevikuks kavandatud viis, kuid Altice Labsi ülikoolilinnaku ruumis on selleks palju põhjuseid, isegi kui teada saab vaid osa siin arendatavast projektist.

Sel kuul tähistame SAPO TeK 20 aastat. Lisateavet leiate aadressilt https://tek.sapo.pt/tag/SAPOTEK20anos