WIFI4EU: ebaõnnestumine rakenduse saidil näitas tuhandete Euroopa linnapeade andmeid

See on suurim linnapeade isikuandmete leke, mis mõjutab enam kui 11 tuba, mis on taotlenud Euroopa toetust, sealhulgas 241 Portugali linna, teatas täna Jornal de Notícias. Arvutirikete tõttu paljastati tuhandete Euroopa poliitikute, aga ka töötajate aadressid, telefoninumbrid, passid ja kodanikukaardid ning teave palgatavate telekommunikatsiooniettevõtete kohta.

Registreerumine WIFI4EU-sse avatakse mais ja see toimib eelisjärjekorras neile, kes eelnevalt registreeruvad, nii et esimestel tundidel saadetakse tuhandeid taotlusi linnadele, kes soovivad sellele rahastusele juurde pääseda. Neli tundi hiljem suleti sait “tehniliste probleemide” tõttu. Lõppude lõpuks oli see turvarikkumine ja aruanne näitab nĂĽĂĽd tohutut andmete lekkimist.

Nüüd on veebirakendused taas kättesaadavad, mida saab teha alates kella 12-st, järgides samu põhimõtteid, mis seovad esimese finantseerimisploki kõige kiiremini, kuigi ühe riigi kohta on maksimaalne taotluskvoot.

Valitud linnad saavad Euroopa Liidult 15 tuhat eurot vautšereid tasuta internetipunktide paigaldamiseks avalikesse kohtadesse, näiteks väljakutele, parkidesse või raamatukogudesse ja haiglatesse. 2020. aastal eraldab Euroopa Komisjon sellele projektile 120 miljonit eurot, mille propageeris Portugali saadik Carlos Zorrinho.